Integracyjny plac zabaw w miejscowości Słone, gmina Świdnica
Gmina Świdnica
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00282746
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00282746/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-04-12 10:28
- Lokalizacja
- Świdnica, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d9b759c3-9f17-11ee-948d-82b0c04ef850
- Identyfikator
- 9730000916
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00282746 z dnia 2024-04-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Integracyjny plac zabaw w miejscowości Słone, gmina Świdnica
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Świdnica
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770801
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Długa 38
1.5.2.) Miejscowość: Świdnica
1.5.3.) Kod pocztowy: 66-008
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzadsw@swidnica.zgora.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.swidnica.zgora.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bip.swidnica.zgora.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Integracyjny plac zabaw w miejscowości Słone, gmina Świdnica2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d9b759c3-9f17-11ee-948d-82b0c04ef850
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00282746
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-04-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00569851
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RG.271.1.9.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 500000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamierzenia jest realizacja Integracyjnego Placu Zabaw oraz budowa wiaty rekreacyjnej na terenie działki nr 220/1 oraz 222/2, ul. Szkolna.
W ramach przedmiotu zamówienia należy wykonać następujące roboty budowlane:
- budowa wiaty rekreacyjnej – zgodnie z załączoną adaptacją projektu powtarzalnego;
- budowa placu zabaw dla dzieci i zjazd linowy;
- budowa nawierzchni placu zabaw;
- wyposażenie placu zabaw.
Inwestycja zlokalizowana jest w miejscowości Słone, gmina Świdnica, na skrzyżowaniu ulic Słonecznej i Szkolnej.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został opisany w dokumentacji projektowej i innych dokumentach, które stanowią załącznik numer 8 do SWZ (dokumentacja projektowa).
UWAGA: Zamawiający w załączniku nr 8 do SWZ załączył dokument o nazwie „Zmiany do wytycznych wykonania i konstrukcji elementów – Słone”. Do wyceny należy założyć zmiany jakie są ujęte w wymienionym dokumencie.
UWAGA: Załączony kosztorys ofertowy służy wyłącznie jako element pomocniczym, nie powinien być podstawą wyceny robót.
Odbiory, rozliczenia i płatności za wykonanie przedmiotu zamówienia będą odbywały się na zasadach określonych w umowie.
Ewentualny brak w kosztorysie robót koniecznych do wykonania na podstawie dokumentacji projektowej nie zwalnia wykonawcy od obowiązku ich wykonania w ramach wynagrodzenia umownego. W przypadku rozbieżności pomiędzy dokumentacją projektową, a kosztorysem należy przyjąć zakres robót i ich ilość wynikającą z dokumentacji projektowej.
W przypadku, gdy dokumentacja projektowa nie podaje w sposób szczegółowy technologii wykonywania robót lub wykonania określonego elementu przedmiotu zamówienia, bądź też nie precyzują dostatecznie rodzaju i standardu materiałów, wykonawca zobowiązany jest wystąpić do zamawiającego o wyjaśnienie.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw
44112100-9 - Wiaty
37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 453537,32 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 984000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 572000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Usługi Drogowo-Budowlane Daniel Wojciechowski
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Adrianem Iwaniuchem – partnerem konsorcjum prowadzącym działalność gospodarczą pod firmą Usługi Ogólnobudowlane AD-BUD Adrian Iwaniuch z siedzibą w Lubsku kod 68-300 („Wykonawca”) ul. Cypriana Norwida 52/4,
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 928200061
7.3.3) Ulica: m. Olbrachtów 38D
7.3.4) Miejscowość: Żary
7.3.5) Kod pocztowy: 66-200
7.3.6.) Województwo: lubuskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-04-12
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 572000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
1. Budowa integracyjnego placu zabaw w miejscowości Słone jest dofinansowana ze środków PFRON w ramach programu „Dostępna przestrzeń publiczna”.2. W dniu 06 lutego 2024 r. działając na podstawie art. 253 ust. 1 i 2 ustawy PZP Zamawiający poinformował, że wybrał do realizacji w/w zamówienia publicznego najkorzystniejszą ofertę złożoną przez Wykonawcę Simba Group sp. z o.o., ul. Zimna 15, 20-204 Lublin.
Wybrany Wykonawca nie stawił się w wyznaczonym terminie na podpisanie umowy po czym złożył pismo w którym poinformował Zamawiającego, iż nie wykona zamówienia i odstępuje od podpisania umowy.
Mając na uwadze powyższe oraz korzystając z możliwości wskazanej w art. 263 ustawy PZP Zamawiający wybrał do realizacji przedmiotowego zamówienia ofertę najkorzystniejsza z pośród ofert pozostałych.
Zgodnie z art. 263 ustawy PZP jeżeli Wykonawca , którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego lub nie wnosi wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, Zamawiający może dokonać ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców oraz wybrać najkorzystniejszą ofertę albo unieważnić postępowanie.
| 2024-04-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |