Modernizacja instalacji zasilania poziomu 200 i 900 oraz modernizacja przeciwpożarowych wyłączników prądu w budynku MIR-PIB w Gdyni przy ul. Kołłątaja 1

MORSKI INSTYTUT RYBACKI - PAŃSTWOWY INSTYTUT BADAWCZY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00283226
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00283226/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-04-12 12:19
Lokalizacja
Gdynia, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5270a720-b6be-11ee-b7da-22bd761ba7f3
Identyfikator
5860102441
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00283226 z dnia 2024-04-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja instalacji zasilania poziomu 200 i 900 oraz modernizacja przeciwpożarowych wyłączników prądu w budynku MIR-PIB w Gdyni przy ul. Kołłątaja 1

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MORSKI INSTYTUT RYBACKI - PAŃSTWOWY INSTYTUT BADAWCZY

1.3.) Oddział zamawiającego: Sekcja Przetargów i Zamówień Publicznych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000144733

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Hugo Kołłątaja 1

1.5.2.) Miejscowość: Gdynia

1.5.3.) Kod pocztowy: 81-332

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 587356362

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: tformejster@mir.gdynia.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.przetargi.mir.gdynia.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://mirgdynia.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Państwowy Instytut Badawczy

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja instalacji zasilania poziomu 200 i 900 oraz modernizacja przeciwpożarowych wyłączników prądu w budynku MIR-PIB w Gdyni przy ul. Kołłątaja 1

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5270a720-b6be-11ee-b7da-22bd761ba7f3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00283226

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-04-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00052679

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: TP/02/FZP/FGB/2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie 1 - Modernizacja instalacji zasilania poziomu 200 i 900 w budynku MIR-PIB w Gdyni przy ul. Kołłątaja 1

4.5.3.) Główny kod CPV: 45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

4.5.5.) Wartość części: 69183,52 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie 2 - modernizacja przeciwpożarowych wyłączników prądu wraz z ich przeniesieniem w budynkach MIR-PIB w Gdyni przy ul. Kołłątaja 1

4.5.3.) Główny kod CPV: 45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

4.5.5.) Wartość części: 32075,64 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający w dokumentach zamówienia wskazał rozbieżne informacje odnośnie wysokości kwoty zabezpieczenia należytego wykonania umowy. W punkcie XXVI SWZ wskazał, że wysokość zabezpieczenia będzie wynosiła 2% całkowitej ceny brutto oferty, natomiast w załączniku nr 2 do SWZ – wzór umowy w § 5 wskazał, że wysokość zabezpieczenia należytego wykonania umowy będzie wynosiła 5% wartości kwoty brutto powoduje, że przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego obarczone jest wadą niemożliwą do usunięcia na tym etapie postępowania, dlatego też należy unieważnić postępowanie

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający w dokumentach zamówienia wskazał rozbieżne informacje odnośnie wysokości kwoty zabezpieczenia należytego wykonania umowy. W punkcie XXVI SWZ wskazał, że wysokość zabezpieczenia będzie wynosiła 2% całkowitej ceny brutto oferty, natomiast w załączniku nr 2 do SWZ – wzór umowy w § 5 wskazał, że wysokość zabezpieczenia należytego wykonania umowy będzie wynosiła 5% wartości kwoty brutto powoduje, że przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego obarczone jest wadą niemożliwą do usunięcia na tym etapie postępowania, dlatego też należy unieważnić postępowanie

2024-04-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane