Remont cząstkowy nawierzchni jezdni asfaltem lanym na drogach Gminy Bytom w miejscach wskazanych przez Zamawiającego w 2024r. - zamówienie z wolnej ręki
Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00284049
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00284049/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-04-12 15:09
- Lokalizacja
- Bytom, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e1c717a7-d7a9-11ee-8305-7e4937eb936d
- Identyfikator
- 6262791135
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00284049 z dnia 2024-04-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont cząstkowy nawierzchni jezdni asfaltem lanym na drogach Gminy Bytom w miejscach wskazanych przez Zamawiającego w 2024r. - zamówienie z wolnej ręki
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu
1.3.) Oddział zamawiającego: MZDIM Bytom
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 240136989
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Smolenia 35
1.5.2.) Miejscowość: Bytom
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-902
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@mzdim.bytom.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://mzdim-bytom.logintrade.net/rejestracja/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont cząstkowy nawierzchni jezdni asfaltem lanym na drogach Gminy Bytom w miejscach wskazanych przez Zamawiającego w 2024r. - zamówienie z wolnej ręki2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e1c717a7-d7a9-11ee-8305-7e4937eb936d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00284049
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-04-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00227203
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
W ogłoszeniu o zamówieniu dot. zamów. podst. o nr DNP.260.52.2023.TP2.RB oraz w Roz. XXX SWZ przewidziano możliwość udzielenia zamówień podobnych. W wyniku przeprowadzonego postęp. w trybie podst. na podstawie art. 275 pkt 2 ustawy Pzp dnia 22.01.2024 roku zawarto umowę z Przedsiębiorstwem Instalacyjno Budowlanym AQUAMER”, dot. remontów cząstkowych nawierzchni asfaltem lanym na drogach Gminy Bytom w 2024r. w miejscach wskazanych przez Zamawiającego. W wyniku zawarcia ww. umowy wystąpiły oszczędności środków publicznych, które mogą być przeznaczone na częściowe sfinansowanie zadania. Nawierzchnia dróg będąca przedmiotem utrzymania jest w złym stanie tech. po sezonie zimowym i wymaga pilnego przystąpienia do prac naprawczych w zakresie robót nawierzchniowych za pomocą asfaltu lanego.
cd. w Informacjach dodatkowych
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-22b233ad-a637-11ee-a681-52fe4aa7189e
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DNP.260.9.2024.WR.RB
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są bieżące remonty nawierzchni bitumicznych jezdni asfaltem lanym na terenie Gminy Bytom w 2024 roku – zamówienie podobne.
2. Zakres robót obejmuje:
1) wykonanie oznakowania na czas realizacji robót,
2) cięcie piłą nawierzchni bitumicznej,
3) oczyszczenie wyrwy i przygotowanie jej do zaasfaltowania,
4) wykonanie remontu cząstkowego mieszanką asfaltu lanego,
5) posypanie górnej warstwy asfaltu lanego piaskiem lub grysem,
6) wywiezienie gruzu.
3. Zamawiający przez „Asfalt lany” rozumie „mieszankę mineralno-asfaltową o dużej zawartości wypełniacza i strukturze zamkniętej, układającą się całkowicie szczelnie i nie wymagającą zagęszczania podczas wbudowywania.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanową:
1) Załącznik nr 1.1 do SWZ – Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB);
2) Załącznik nr 1.2 do SWZ - Przedmiar Robót;
3) Załącznik nr 2 do SWZ – Projektowane postanowienia umowne.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Instalacyjno Budowlane AQUAMER Robert Merkel
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6261913926
7.3.3) Ulica: Planeta 60
7.3.4) Miejscowość: Bytom
7.3.5) Kod pocztowy: 41-936
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-03-08
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 125720,76 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2024-11-158.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-04-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |