Dostawa jednorazowego sprzętu medycznego do wykonywania zabiegów biopsji

Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00170678
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00170678/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-04-01 10:05
Lokalizacja
Bełchatów, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b317ff7f-0a14-43df-93ca-64dcec62619e
Identyfikator
7691787666
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Jednorazowe, niechemiczne artykuły medyczne i hematologiczne

Wykonawcy

2 przyznane

DEVICOR MEDICAL POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKraków, PL · lot 0
150 957 PLN
PAWEŁ KOWALEWSKIWarszawa, PL · lot 1
5616 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00170678 z dnia 2025-04-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa jednorazowego sprzętu medycznego do wykonywania zabiegów biopsji

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000306503

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Czapliniecka 123

1.5.2.) Miejscowość: Bełchatów

1.5.3.) Kod pocztowy: 97-400

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 44 635 82 08

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: z.publiczne@szpital-belchatow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://szpital-belchatow.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://swb.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa jednorazowego sprzętu medycznego do wykonywania zabiegów biopsji

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b317ff7f-0a14-43df-93ca-64dcec62619e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00170678

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-04-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00062974

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GZP.3800.9.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 206363,70 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia w niniejszym pakiecie są identyfikator miejsca biopsji, sonda U/S oraz pojemnik próżniowy do systemu Mammotome®revolve szczegółowy opis zamówienia zgodnie z załącznikiem nr 2 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 33141000-0 - Jednorazowe, niechemiczne artykuły medyczne i hematologiczne

4.5.5.) Wartość części: 144590,70 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia w niniejszym pakiecie są igły do biopsji gruboigłowej kompatybilne z posiadanym przez Szpital pistoletem biopsyjnym DeltaCut firmy Pajunk, szczegółowy opis zamówienia zgodnie z załącznikiem nr 2 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 33141000-0 - Jednorazowe, niechemiczne artykuły medyczne i hematologiczne

4.5.5.) Wartość części: 5235,00 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia w niniejszym pakiecie jest Automatyczny system do biopsji gruboigłowej tk. miekkich, szczegółowy opis zamówienia zgodnie z załącznikiem nr 2 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 33141000-0 - Jednorazowe, niechemiczne artykuły medyczne i hematologiczne

4.5.5.) Wartość części: 56538,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 150957,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 150957,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 150957,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Devicor Medical Poland sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 121101167

7.3.3) Ulica: 29 Listopada 20

7.3.4) Miejscowość: Kraków

7.3.5) Kod pocztowy: 31-401

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-03-07

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 150957,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5616,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5616,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 5616,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: CITO INNOVATIVE SOLUTIONS PAWEŁ KOWALEWSKI

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 015323390

7.3.3) Ulica: UL. KWARCIANA 1/61

7.3.4) Miejscowość: WARSZAWA

7.3.5) Kod pocztowy: 04-045

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-03-07

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 5616,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnił postępowanie o udzielenie zamówienia w części dotyczącej Pakietu nr 3 na podstawie art. 255 pkt 5) ustawy Pzp, ponieważ wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć. W związku z prowadzonym postępowaniem na dostawę sprzętu medycznego do wykonywania zabiegów biopsji, po zapoznaniu się z jedną z ofert użytkownik wraził negatywną ocenę na temat zaoferowanego wyrobu. Po sprawdzeniu dostarczonej w postępowaniu próbki, automatyczny system do biopsji gruboigłowej tk. miękkich został oceniony przez użytkownika jako sprzęt zawodny. W trakcie testu ujawniła się wada produktu, polegająca na tym, że po użyciu pistoletu nie zadziałała odpowiednio komora i nie został pobrany materiał. Ocena użytkownika, choć nie odnosi się bezpośrednio do niezgodności treści oferty z warunkami zamówienia, jest jednoznacznie negatywna i budzi poważne wątpliwości co do dalszej realizacji zamówienia w przypadku gdyby doszło do wyboru takiej oferty. Zamawiający nie mógł przewidzieć opisanej wyżej sytuacji, ponieważ postępowanie na zakup automatycznego systemu do biopsji gruboigłowej tk. miękkich typu ACHIEVE po raz pierwszy ujawniło tego typu problem, z którym wcześniej Zamawiający się nie zetknął. W tych okolicznościach dalsze prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, ponieważ wybór oferty na sprzęt, który jest zawodny, nie spełnia oczekiwań użytkownika i może mieć negatywny wpływ na diagnostykę pacjenta jest nieuzasadniony merytorycznie. Dodatkowym argumentem mogą być kwestie ekonomiczne (np. konieczność użycia dwóch systemów zamiast jednego w trakcie wykonywanego badania) oraz komfort pacjenta poddawanego takiej diagnostyce. Jednocześnie Zamawiający dostrzega potrzebę zmiany warunków zamówienia, w szczególności jego opisu i zasad oceny jakościowej, w celu wyeliminowania w przyszłych postępowaniach podobnej sytuacji.

2025-04-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy