Przebudowa drogi gminnej nr 580415 „Żegocina- Ośrodek Zdrowia” w miejscowości Żegocina w km 0+000 - 0+209, Gmina Żegocina
GMINA ŻEGOCINA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00285968
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00285968/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-04-15 16:20
- Lokalizacja
- Żegocina, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0e8bd314-e62f-11ee-9c02-ce2b643d361d
- Identyfikator
- 8681021319
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00285968 z dnia 2024-04-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej nr 580415 „Żegocina- Ośrodek Zdrowia” w miejscowości Żegocina w km 0+000 - 0+209, Gmina Żegocina
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŻEGOCINA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851660750
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 316
1.5.2.) Miejscowość: Żegocina
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-731
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@zegocina.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zegocina.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zegocina.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi gminnej nr 580415 „Żegocina- Ośrodek Zdrowia” w miejscowości Żegocina w km 0+000 - 0+209, Gmina Żegocina2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0e8bd314-e62f-11ee-9c02-ce2b643d361d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00285968
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-04-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00227839/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Przebudowa drogi gminnej Nr K580415 Żegocina - Ośrodek Zdrowia w km 0+000-0+209 w miejscowości Żegocina w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00251614
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RI.271.1.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest inwestycja pn. Przebudowa drogi gminnej nr 580415 „Żegocina- Ośrodek Zdrowia” w miejscowości Żegocina w km 0+000 - 0+209, Gmina Żegocina. 2. Przebudowa drogi gminnej nr 580415 „Żegocina- Ośrodek Zdrowia” w miejscowości Żegocina dotyczy drogi usytuowanej na działce nr 1137 w miejscowości Żegocina o długości 209 m.
3. Przebudowa drogi obejmuje wykonanie następujących robót:
3.1. Roboty przygotowawcze i rozbiórkowe – obejmujące roboty pomiarowe, roboty związane z rozebraniem istniejącej konstrukcji jezdni, zjazdów i poboczy, wywóz materiałów z rozbiórki w miejsce wskazane przez Zamawiającego;
3.2. Roboty ziemne – usunięcie humusu, korytowanie na poszerzeniach oraz pod pobocza, transport urobku w miejsce wskazane przez Zamawiającego, formowanie i zagęszczanie nasypów;
3.3. Podbudowa – profilowanie i zagęszczanie podłoża mechanicznie pod warstwy konstrukcyjne, podbudowa z kruszyw łamanych,
3.4. Nawierzchnia – warstwa ścieralna AC 11S z mieszanek mineralno-bitumicznych asfaltowych, warstwa wiążąca AC 16W z mieszanek mineralno-bitumicznych asfaltowych,
3.5. Pobocza – profilowanie i zagęszczanie podłoża mechanicznie, podbudowa z kruszyw łamanych 0/63 mm, nawierzchnia wiążąca AC 16W z mieszanek mineralno-bitumicznych asfaltowych, nawierzchnia ścieralna AC 11S z mieszanek mineralno-bitumicznych asfaltowych..
3.6. Roboty wykończeniowe – regulacja pionowa studzienek dla urządzeń podziemnych, kratki ściekowe uliczne,
3.7. Oznakowanie – montaż pionowych znaków drogowych na słupkach, oznakowanie.
3.8. Szczegółowy Opis Przedmiotu zamówienia oraz wymagania Zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru robót są określone w dokumentach zamówienia, a w szczególności: w przedmiarze robót – w załączniku nr 8 do SWZ, w dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, zawartych w załączniku nr 6 do niniejszej SWZ, oraz w projektowanych postanowieniach umowy w załączniku nr 4 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 3) ww. ustawy Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.W przedmiotowym postepowaniu cena najkorzystniejszej oferty przekracza możliwości finansowe Zamawiającego, który zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 150.000,00 złotych brutto, (słownie: sto pięćdziesiąt tysięcy i 00/100 złotych brutto). Mając na uwadze, że cena najkorzystniejszej oferty znacznie przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty postanowiono jak na wstępie.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 193300,22 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 242584,47 PLN
| 2024-04-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |