Modernizacja budynku gminnego w Kalisiu na potrzeby Domu Ludowego
GMINA WOLBROM
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00291158
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00291158/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-04-18 11:23
- Lokalizacja
- Wolbrom, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b9fc5e6c-8779-11ed-b4ea-f64d350121d2
- Identyfikator
- 6372003423
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00291158 z dnia 2024-04-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja budynku gminnego w Kalisiu na potrzeby Domu Ludowego
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA WOLBROM
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258055
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Ul. Krakowska 1
1.5.2.) Miejscowość: Wolbrom
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-340
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@umigwolbrom.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wolbrom.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/7105261.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja budynku gminnego w Kalisiu na potrzeby Domu Ludowego2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b9fc5e6c-8779-11ed-b4ea-f64d350121d2
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00291158
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-04-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00035861/16/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.17 Modernizacja budynku gminnego w Kalisiu na potrzeby Domu Ludowego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00523045
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WTI.271.2.33.2022.ZP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 989177,33 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. „Modernizacja budynku gminnego w Kalisiu na potrzeby Domu Ludowego”.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45331210-1 - Instalowanie wentylacji
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający dokonał wyboru oferty najkorzystniejszej złożonej przez Wykonawcę Usługi Remontowo - Budowlane Jacek Kulczycki, oś. Wł. Łokietka 20/21, 32-340 Wolbrom. Zamawiający dwukrotnie wzywał przedmiotowego Wykonawcę do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy oraz złożenia wskazanych w SWZ oświadczeń i dokumentów, celem jej zawarcia, czego tenw wyznaczonym terminie nie uczynił. Zgodnie z punktem 4 rozdziału XXX SWZ:
”W przypadku, gdy Wykonawca nie wniesie wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub nie złoży wymaganych przez Zamawiającego w ust. 3 niniejszego rozdziału SWZ oświadczeń lub dokumentów, oznaczać to będzie, iż Wykonawca uchyla się od zawarcia umowy. Zamawiający w takim przypadku postąpi zgodnie
z dyspozycją zawartą w art. 263 ustawy”.
Zgodnie z treścią art. 263 ustawy Prawo zamówień publicznych „Jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego lub nie wnosi wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, zamawiający może dokonać ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców oraz wybrać najkorzystniejszą ofertę albo unieważnić postępowanie”.
W związku z regulacjami zawartymi w art. 263 ustawy Pzp Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu przedmiotowego postępowania.
Mając na uwadze powyższe unieważnia się przedmiotowe postępowanie na podstawie art. 255 pkt 7) ustawy Pzp ze względu na to, że wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy oraz uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1183915,94 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1346507,09 PLN
| 2024-04-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |