„Utrzymanie drożności ulicznych wpustów deszczowych na drogach administrowanych przez Urząd Miasta Knurów” w ramach zadania „Udrażnianie wpustów ulicznych”.
Gmina Knurów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00296106
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00296106/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-04-22 14:59
- Lokalizacja
- Knurów, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-63a45037-dac1-11ee-9fce-3adbe5eb3a3d
- Identyfikator
- 9691597553
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00296106 z dnia 2024-04-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Utrzymanie drożności ulicznych wpustów deszczowych na drogach administrowanych przez Urząd Miasta Knurów” w ramach zadania „Udrażnianie wpustów ulicznych”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Knurów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257587
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Dr. Floriana Ogana 5
1.5.2.) Miejscowość: Knurów
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-190
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki
1.5.7.) Numer telefonu: 32 235 10 17
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@knurow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.knurow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-63a45037-dac1-11ee-9fce-3adbe5eb3a3d1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Utrzymanie drożności ulicznych wpustów deszczowych na drogach administrowanych przez Urząd Miasta Knurów” w ramach zadania „Udrażnianie wpustów ulicznych”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-63a45037-dac1-11ee-9fce-3adbe5eb3a3d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00296106
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-04-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00009436/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.9 Utrzymanie drożności ulicznych wpustów deszczowych na drogach administrowanych przez Urząd Miasta Knurów w ramach zadania „Udrażnianie wpustów ulicznych"
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00235819
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.13.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 387770,84 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 315006,61 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest „Utrzymanie drożności ulicznych wpustów deszczowych na drogach administrowanych przez Urząd Miasta Knurów” w ramach zadania „Udrażnianie wpustów ulicznych”.
2. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje wykonanie prac związanych z czyszczeniem wpustów ulicznych oraz odwodnień liniowych na drogach według wykazu stanowiącego Załącznik nr 1 do wzoru umowy lub innych, wskazanych przez Zamawiającego.
3. Podstawowy zakres usług obejmuje:
1) ręczne czyszczenie wpustu (w tym kosz) wraz z: ciśnieniowym udrażnianiem przykanalika przy wykorzystaniu samochodu wyposażonego w urządzenie ssąco-płuczące, wywozem zanieczyszczeń pochodzących z czyszczonego wpustu, oznakowaniem miejsca czyszczenia przy użyciu np. kredy w sprayu – 1 654 szt.;
2) ręczne czyszczenie odwodnienia liniowego wraz wywozem zanieczyszczeń pochodzących z czyszczonego urządzenia oraz oznakowaniem miejsca czyszczenia przy użyciu np. kredy w sprayu – 12 szt.
4. Pozostały zakres usług obejmuje:
1) ręczne czyszczenie wpustu (w tym kosz) wraz z: ciśnieniowym udrażnianiem przykanalika przy wykorzystaniu samochodu wyposażonego w urządzenie ssąco-płuczące, wywozem zanieczyszczeń pochodzących z czyszczonego wpustu, oznakowaniem miejsca czyszczenia przy użyciu np. kredy w sprayu.
2) ręczne czyszczenie wpustu (w tym kosz) bez udrażniania przykanalika, z wywozem zanieczyszczeń pochodzących z czyszczonego wpustu i oznakowaniem miejsca czyszczenia przy użyciu np. kredy w sprayu.
3) ręczne czyszczenie odwodnienia liniowego wraz z wywozem zanieczyszczeń pochodzących z czyszczonego urządzenia oraz oznakowaniem miejsca czyszczenia przy użyciu np. kredy w sprayu.
4) wymiana lub uzupełnienie kosza osadczego we wpuście ulicznym.
5) montaż kompletnego kosza osadczego (kosz + wkładka kosza) we wpuście ulicznym.
6) wymiana lub uzupełnienie rusztu żeliwnego we wpuście ulicznym.
7) wymiana lub uzupełnienie rusztu żelbetowego we wpuście ulicznym.
8) wymiana lub uzupełnienie rusztu polimerobetonowego we wpuście ulicznym.
9) wymiana wpustu tj. kołnierza i rusztu żeliwnego na studni wpustowej wraz z naprawą nawierzchni (bez względu na rodzaj nawierzchni).
10) wymiana wpustu tj. kołnierza i rusztu żelbetowego na studni wpustowej wraz z naprawą nawierzchni (bez względu na rodzaj nawierzchni).
11) wymiana kompletnej studzienki wpustu ulicznego (wykonana z prefrabrykowanych elementów betonowych fi 500, dno monolit, osadnik 1,0 m, pierścień odciążający, kołnierz i ruszt żeliwny bez zawiasów, zatrzasków i śrub) z naprawą nawierzchni (bez względu na rodzaj nawierzchni).
12) wymiana odwodnienia liniowego o długości do 50 cm wraz z odtworzeniem nawierzchni (bez względu na rodzaj nawierzchni oraz materiał z którego wykonane jest odwodnienie, z zachowaniem pierwotnych wymiarów).
13) odbudowa załamanego przykanalika wraz z naprawą nawierzchni (bez względu na rodzaj nawierzchni).
5. Prace, o których mowa w ust. 3 niniejszego rozdziału realizowane będą zgodnie z harmonogramem czyszczenia wpustów stanowiącym Załącznik nr 2 do wzoru umowy, przy uwzględnieniu zapisów § 1 ust. 11 wzoru umowy.
6. Prace, o których mowa w ust. 4 niniejszego rozdziału realizowane będą na podstawie wskazań Zamawiającego, zgodnie ze wzorem wskazania stanowiącym Załącznik nr 4 do wzoru umowy, które zawierać będzie:
1) zakres prac ustalany w miarę potrzeb, stosownie do środków rezerwowanych w budżecie Gminy Knurów na przedmiotowe zadanie;
2) wartość prac ustalaną każdorazowo na podstawie cen jednostkowych wyszczególnionych w § 6 ust. 7 wzoru umowy, przy uwzględnieniu zapisów § 6 ust. 8 wzoru umowy;
3) termin wykonania prac uzgodniony z Wykonawcą, nie krótszy niż 24 godziny od daty przekazania wskazania Wykonawcy.
7. Wykonawca zobowiązany jest również do reagowania na zgłoszenia awaryjne. Dla potrzeb umowy „zgłoszenia awaryjne” oznaczają zdarzenia spowodowane niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, w następstwie których konieczne jest usunięcie zanieczyszczeń z rusztów wpustów ulicznych oraz koszy wraz z ciśnieniowym udrażnianiem przykanalików przy wykorzystaniu samochodu wyposażonego w urządzenie ssąco-płuczące.
8. W razie otrzymania zgłoszenia awaryjnego, Wykonawca w terminie zadeklarowanym w ofercie od otrzymania zgłoszenia, zobowiązany będzie do przystąpienia do zabezpieczenia miejsca awarii, zgodnie z wymaganiami określonymi w § 1 ust. 8 wzoru umowy.
9. Przedmiot, zakres, warunki realizacji i czynności wymagane przez Zamawiającego w ramach realizacji usług objętych zamówieniem zawiera wzór umowy wraz z załącznikami, stanowiący załącznik do SWZ. Wykonawca obowiązany jest zapoznać się z SWZ i jej załącznikami i zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach w nich opisanych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90470000-2 - Usługi czyszczenia kanałów ściekowych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90640000-5 - Usługi czyszczenia i opróżniania kanałów ściekowych
90642000-9 - Usługi opróżniania kanałów ściekowych
45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej
90641000-2 - Usługi oczyszczania kanałów ściekowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 193200,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 239460,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 193200,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MIECZYSŁAW KOZIOŁ ZAKŁAD ROBÓT BUDOWLANO-INŻYNIERYJNYCH I WODNO-MELIORACYJNYCH
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 070166068
7.3.3) Ulica: Zagroda 16
7.3.4) Miejscowość: Łączany
7.3.5) Kod pocztowy: 34-115
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-04-18
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 250000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-04-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |