Rozbudowa budynku OSP Chodenice - etap I
GMINA MIASTA BOCHNIA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00296371
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00296371/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-04-23 07:28
- Lokalizacja
- Bochnia, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-cbb7e9b7-ec15-11ee-b4e0-4ac387c144e3
- Identyfikator
- 8681001825
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00296371 z dnia 2024-04-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa budynku OSP Chodenice - etap I
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIASTA BOCHNIA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851661033
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Kazimierza Wielkiego 2
1.5.2.) Miejscowość: Bochnia
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-700
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski
1.5.7.) Numer telefonu: 014 61-49-100
1.5.8.) Numer faksu: 014 61-18-399
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@um.bochnia.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bochnia.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-cbb7e9b7-ec15-11ee-b4e0-4ac387c144e31.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbudowa budynku OSP Chodenice - etap I2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cbb7e9b7-ec15-11ee-b4e0-4ac387c144e3
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00296371
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-04-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00054613/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.25 Rozbudowa budynku OSP Chodenice - etap I
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00263472
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.9.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia objętego niniejszym postępowaniem jest zadanie pn.: Rozbudowa budynku OSP Chodenice - etap I.
2. Zadanie „Rozbudowa budynku OSP Chodenice - etap I” polegać będzie na budowie fundamentów pod budynek garażowy.
3. Szczegółowy zakres robót określa projekt techniczny, przedmiar robót, specyfikacja techniczna oraz projektowane zapisy umowy.
4. W celu prawidłowego sporządzenia oferty Zamawiający zaleca przeprowadzenie wizji w terenie.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45216121-8 - Roboty budowlane w zakresie obiektów straży pożarnej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne:Przed otwarciem ofert na stronie internetowej prowadzonego postepowania zamieszczona została informacja że na sfinansowanie zamówienia zamawiający zamierza przeznaczyć kwotę w wysokości 280 000,00 zł. W postepowaniu zostały złożone następujące oferty:
1) KESON P. Cabak Spółka Komandytowa, 33-336 Łabowa 72a, z ceną brutto 419 737,76 zł;
2) DESINN spółka z o.o. ul. Czackiego 8, 32-700 Bochnia, z ceną brutto 434 971,96 zł;
3) PBC spółka z o.o., ul. Brodzińskiego 68, 32-700 Bochnia, z ceną brutto 632 880,28 zł;
4) KONSORCJUM FIRM:
1) LIDER: Zakład Remontowo-Budowlany, „BUDOLEX” Stanisław Oleksy, 34-603 Ujanowice 109,
2) CZŁONEK: Budolex Sp. z o.o. 34-603 Ujanowice 77,
z ceną brutto 570 000,00 zł.
Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Po analizie Zamawiający stwierdził, że nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej, ponieważ przekracza ona możliwości finansowe Zamawiającego. W związku z tym, że nie jest możliwe zwiększenie kwoty, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, do ceny najkorzystniejszej oferty, zachodzi konieczność unieważnienia postępowania.
Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ustawy „Zamawiający unieważnia postępowanie
o udzielenie zamówienia, jeżeli: cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2024-04-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |