„Remont pokrycia dachowego oraz uszkodzonego parapetu wraz z pracami towarzyszącymi w budynku położonym w Białymstoku przy ul. Klepackiej 18”.
MIEJSKI OŚRODEK POMOCY RODZINIE W BIAŁYMSTOKU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00305821
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00305821/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-04-29 11:59
- Lokalizacja
- Białystok, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d3ba27ff-f1ae-11ee-b016-82aaee56c84c
- Identyfikator
- 002333177
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00305821 z dnia 2024-04-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Remont pokrycia dachowego oraz uszkodzonego parapetu wraz z pracami towarzyszącymi w budynku położonym w Białymstoku przy ul. Klepackiej 18”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIEJSKI OŚRODEK POMOCY RODZINIE W BIAŁYMSTOKU
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 002333177
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Malmeda Icchoka 8
1.5.2.) Miejscowość: Białystok
1.5.3.) Kod pocztowy: 15-440
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki
1.5.7.) Numer telefonu: 85 879 79 50
1.5.8.) Numer faksu: 85 879 79 51
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@mopr.bialystok.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bipmopr.um.bialystok.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://moprbialystok.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ochrona socjalna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Remont pokrycia dachowego oraz uszkodzonego parapetu wraz z pracami towarzyszącymi w budynku położonym w Białymstoku przy ul. Klepackiej 18”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d3ba27ff-f1ae-11ee-b016-82aaee56c84c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00305821
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-04-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00045629/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Remont dachu budynku położonego w Białymstoku przy ul. Klepackiej 18 oraz remont budynku położonego w Białymstoku przy ul. Klepackiej 18
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00269855
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.26.1.5.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1260162,60 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na wykonaniu robót budowlano-remontowych w zakresie remontu pokrycia dachowego oraz uszkodzonego parapetu wraz z pracami towarzyszącymi w budynku położonym w Białymstoku przy ul. Klepackiej 18.
2. Krótki opis robót budowlanych, będących przedmiotem niniejszego zamówienia:
a) prace remontowe poprzedzone pracami przygotowawczymi w zakresie zabezpieczenia terenu,
b) prace rozbiórkowe istniejacego pokrycia dachowego z uwagi na wady trwałe, które, zgodnie z wykonaną ekspertyzą techniczną dachu budynku, powodują m.in. miejscowe zalania obiektu,
c) prace demontażowe w zakresie demontażu i ponownego montażu z materiału z odzysku instalacji odgromowej po naprawie (zaślepieniu) otworów montażowych po wieszakach instalacji wewnętrznej w płycie stropodachu,
d) wykonanie systemowych klinów spadkowych ze styropapy attyki w brakujących miejscach,
e) wykonanie ponownego pokrycia z papy po uprzednim zagruntowaniu powierzchni,
f) wykonanie niezbędnej obróbki blacharskiej oraz jej uszczelnienie na styku ścian/ obróbka blacharska,
g) naprawa parapetów ze stali ocynkowanej wraz z naprawą szpalety zewnętrznej, poprzez miejscowe uzupełnienie tynku. Miejscowo zaleca się umycie elewacji, zastosowanie preparatów antyglonowych wraz z ewentualnym przemalowaniem wymaganych miejsc/płaszczyzn,
h) wykonanie wymaganych pomiarów instalacji odgromowej,
i) wywóz i utylizacja papy.
3. Szczegółowy opis zakresu robót oraz technologię ich wykonania określają:
a) projekt architektoniczno-budowlany,
b ) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót,
c) przedmiar robót,
d) wzór umowy,
będące załącznikami do Specyfikacji Warunków Zamówienia.
4. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z wymienioną w pkt 3., dokumentacją projektową, zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, przepisami bhp i ppoż., wytycznymi SWZ oraz obowiązującymi przepisami i normami.
5. Pomimo opisu przedmiotu zamówienia zawartego w dokumentacji, o której mowa w pkt 3., Zamawiający informuje o możliwości dokonania przed złożeniem oferty wizji lokalnej budynku, w którym wykonywany będzie przedmiot zamówienia, w celu oszacowania przez Wykonawcę, na jego własną odpowiedzialność, kosztów i ryzyk oraz wszelkich danych jakie mogą okazać się niezbędne do prawidłowego przygotowania oferty na wykonanie robót będących przedmiotem niniejszego zamówienia. Dokonanie wizji lokalnej nie jest warunkiem koniecznym do złożenia oferty w niniejszym postępowaniu. Przeprowadzenie ewentualnej wizji lokalnej odbywa się na koszt własny Wykonawcy.
6. Zasady ogólne dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia:
1) Wykonawca ponosi odpowiedzialność za jakość zastosowanych materiałów i urządzeń oraz wykonywanych robót,
2) Do wykonania przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest zakupić, dostarczyć i zamontować urządzenia i materiały nowe, dobre jakościowo, o parametrach technicznych i jakościowych odpowiadających właściwościom materiałów przyjętych w dokumentacji projektowej, odpowiadających wymogom ustawy z dnia 16.04.2004r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2021r. poz. 1213) oraz w przepisach wykonawczych do tej ustawy, posiadających dopuszczenie do obrotu oraz dokumenty potwierdzające, w stosunku do użytych materiałów i urządzeń, dopuszczenie do stosowania w budownictwie takie jak: atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa jakości,
3) Wykonawca wykona wszelkie roboty towarzyszące, tymczasowe, porządkowe i zabezpieczające, które są niezbędne dla prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia, a także zorganizuje i utworzy zaplecze wykonywanych robót. Roboty te Wykonawca ujmie w kosztach ogólnych budowy.
4) Z uwagi na to, że prace budowlane będą prowadzone na terenie czynnego obiektu Zamawiającego, Wykonawca przez cały okres realizacji robót, i w każdym obszarze prowadzonych robót zobowiązany jest tak je organizować i prowadzić, aby ograniczyć do minimum uciążliwości i zagrożenia z tym związane,
5) Wykonawca powinien przewidzieć i uwzględnić w kalkulacji ceny wynagrodzenia ofertowego, wykonanie pełnego zakresu robót, który w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia wynikać będzie z dokumentacji projektowej, rozwiązań technicznych i materiałowych,
6) Wykonawca ponosi wszystkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty.
7. Warunki rękojmi i gwarancji:
a) Wykonawca udzieli Zamawiającemu minimum 60- miesięcznej gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane, licząc od dnia dokonania odbioru końcowego przedmiotu zamówienia, potwierdzonego pisemnym protokołem podpisanym bez zastrzeżeń przez strony umowy, a w przypadku usuwania wad ujawnionych podczas odbioru, po podpisaniu protokołu ich usunięcia.
Wydłużenie okresu gwarancji skutkować będzie przyznaniem Wykonawcy dodatkowych punktów w kryterium „Okres gwarancji”, opisanym w pkt 19 SWZ,
b) rękojmię za wady ustala się na okres trwania gwarancji,
c) jeżeli warunki gwarancji udzielonej przez producenta materiałów i urządzeń przewidują dłuższy okres gwarancji niż gwarancja udzielona przez Wykonawcę – obowiązywać będzie gwarancja w wymiarze równym okresowi gwarancji producenta. Jednocześnie Wykonawca zobowiązany będzie do poinformowania Zamawiającego o tym, czy i na jakie materiały i urządzenia obowiązywać będzie gwarancja producenta i na jaki czas została ona udzielona, ze szczególnym obowiązkiem Wykonawcy przekazania kart gwarancyjnych,
d) Wykonawca dostarczy, przed końcowym odbiorem przedmiotu zamówienia, odpowiednie karty gwarancyjne producentów, jak i podpisaną Kartę Gwarancyjną, której wzór stanowi za-łącznik do wzoru umowy, będącego załącznikiem nr 12 do SWZ,
e) okresy gwarancji udzielane przez Podwykonawców powinny odpowiadać co najmniej okresowi udzielonemu przez Wykonawcę i liczone będą od daty odbioru bez zastrzeżeń całości zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego złożonych zostało sześć ofert. Oferta z najniższą ceną (315 057,60 zł) przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia oraz jest obarczona wadą skutkującą odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 5 ustawy PZP, ponieważ w ofercie nie został złożony kosztorys ofertowy, a jego uzupełnienie nie jest możliwe, gdyż w postępowaniu przewidziano charakter kosztorysowy rozliczenia z Wykonawcą. W związku z tym, kolejna ważna oferta z najniższą ceną, tj. 427 317,56 zł, znacznie przekracza kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do poziomu ceny najkorzystniejszej oferty, dlatego zasadne jest unieważnienie postępowania.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 315057,60 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 892365,00 PLN
| 2024-04-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |