Zagospodarowanie przestrzeni publicznej na potrzeby turystyczne i rekreacyjne w Marcinowicach
Gmina Marcinowice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00307257
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00307257/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-04-30 09:23
- Lokalizacja
- Marcinowice, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e0d7d338-c722-11ee-a84d-d63fc4d19e65
- Identyfikator
- 8842365290
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00307257 z dnia 2024-04-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zagospodarowanie przestrzeni publicznej na potrzeby turystyczne i rekreacyjne w Marcinowicach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Marcinowice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718366
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Juliana Tuwima 2
1.5.2.) Miejscowość: Marcinowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-124
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@marcinowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.marcinowice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://marcinowice.logintrade.net/zapytania_email,156020,e2c6e0e8e227d0ffc5644fa0198c8dad.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zagospodarowanie przestrzeni publicznej na potrzeby turystyczne i rekreacyjne w Marcinowicach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e0d7d338-c722-11ee-a84d-d63fc4d19e65
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00307257
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-04-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00023776/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Zagospodarowanie przestrzeni publicznej na potrzeby turystyczne i rekreacyjne w Marcinowicach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zadanie realizowane w ramach działania Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–20202.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00103808
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GK.271.3.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 362288,59 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w ramach inwestycji „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej na potrzeby turystyczne i rekreacyjne w Marcinowicach” Etap I.
W ramach projektu zostanie rozbudowana infrastruktura turystyczno-rekreacyjna znajdująca się w przestrzeni publicznej w Gminie Marcinowice, która będzie miejscem ogólnodostępnym dla mieszkańców jak i turystów. Zakres prac będzie obejmował: zagospodarowanie przestrzeni publicznej (wyłożenie kostką granitową części przestrzeni wraz z dojściami, nasadzenia zieleni, zamontowanie oświetlenia, posadowienie ławek, tablicy informacyjnej, małej makiety, masztów flagowych, stojaka rowerowego oraz koszy na śmieci. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych (wjazdy dostosowane dla osób z ograniczoną mobilnością ruchową oraz wózków dziecięcych).
Uwaga: wprowadzono zmianę technologii wykonania płyt granitowych na kostkę granitową, makiety z brązu na makietę z innego tworzywa np. typu pleksa oraz zmianę tablicy informacyjnej multimedialnej na tablicę podświetlaną.
Zagospodarowanie przestrzeni publicznej na potrzeby turystyczne i rekreacyjne w Marcinowicach obejmuje:
1. Chodniki i place - 433,741 m2 ( w tym materiał własny zamawiającego ok. 235 m2)
2. Zieleń - 500,68 m2
3. Oświetlenie zewnętrzne - 33,0 kpl.
4. Tablica ośw. ROŚ - 1,0 kpl.
W zakresie obowiązków Wykonawcy jest wykonanie na swój koszt badań zgodnie z zaleceniami od Konserwatora Zabytków oraz obsługa archeologa.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W dniu 28.02.2024 r., przed otwarciem ofert, zamawiający zamieścił na stronie prowadzonego postępowania informację o kwocie przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia w wysokości 250 000,00 zł brutto. W postępowaniu złożono pięć ofert. Zamawiający skorzystał z możliwości przeprowadzenia negocjacji. Zgodnie z art. 288 ust 1 zamawiający ograniczył liczbę wykonawców, których zaprosi do negocjacji. Do negocjacji zaproszonych zostało trzech wykonawców, których oferty w najwyższym stopniu spełniały kryteria, określone przez zamawiającego, tj. cena i gwarancja. W związku z tym do negocjacji nie zostali zaproszeni wykonawcy: GRANIT Dariusz Pylak sp. z o.o., Al. Wojska Polskiego 47, 58-150 Strzegom i SORTED Sp. z o.o., Chyliczki, ul. Wschodnia 27B, 05-500 Piaseczno. Zgodnie z art. 289 oferty wykonawców niezaproszonych do negocjacji zostały odrzucone.Najkorzystniejsza oferta niepodlegająca odrzuceniu po przeprowadzeniu negocjacji wynosi 355 000,00 zł brutto i przekracza kwotę, którą Zamawiający przeznaczył na realizację przedmiotowego zamówienia, tj. 250 000,00 zł brutto.
Po analizie możliwości finansowych Gminy Zamawiający stwierdził, iż w chwili obecnej nie jest możliwe zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny oferty z najniższą ceną. W związku z tym przedmiotowe postępowanie zostało unieważnione.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 355000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 828034,46 PLN
| 2024-04-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |