„Ogród sensomotoryczny dla najmłodszego chełmianina – budowa w ramach budżetu obywatelskiego”

Miasto Chełm

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00310001
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00310001/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-05-06 07:18
Lokalizacja
Chełm, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a3a8974b-ecd8-11ee-9c02-ce2b643d361d
Identyfikator
5632167582
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi ogrodniczeUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonychWyposażenie placów zabawRoboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszychRoboty budowlane w zakresie ścieżek pieszychRoboty w zakresie kształtowania placów zabawRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty w zakresie zagospodarowania terenu

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00310001 z dnia 2024-05-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Ogród sensomotoryczny dla najmłodszego chełmianina – budowa w ramach budżetu obywatelskiego”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Chełm

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 110198238

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Lubelska 65

1.5.2.) Miejscowość: Chełm

1.5.3.) Kod pocztowy: 22-100

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@umchelm.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.chelm.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://umchelm.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Ogród sensomotoryczny dla najmłodszego chełmianina – budowa w ramach budżetu obywatelskiego”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a3a8974b-ecd8-11ee-9c02-ce2b643d361d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00310001

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-05-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00035628/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.11 Ogród sensomotoryczny dla najmłodszego chełmianina

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00264794

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.5.18.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 154087,49 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: inwestycja realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego w formule „zaprojektuj i wybuduj” pn.: „Ogród sensomotoryczny dla najmłodszego chełmianina” – budowa w ramach budżetu obywatelskiego” Zakres zamówienia obejmuje:
1) Etap I - opracowanie koncepcji zagospodarowania działki i uzyskanie akceptacji Zamawiającego przed wykonaniem
docelowych projektów.
2) Etap II - opracowanie dokumentacji projektowej sporządzonej na podstawie programu funkcjonalno-użytkowego oraz
uzgodnień z Zamawiającym wraz z uzyskaniem niezbędnych uzgodnień, opinii, decyzji oraz dokonanie skutecznych zgłoszeń oraz zaświadczeń administracyjnych wymaganych prawem warunkujących zrealizowanie prac budowlanych i przekazanie obiektu do użytkowania,
3) Etap III – roboty budowlano-montażowe urządzeń ogrodu sensomotorycznego w oparciu o dokumentację projektową wykonaną przez Wykonawcę.
Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia 183.000,00 zł brutto
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określają:
1) Program Funkcjonalno – Użytkowy (PFU) –załącznik nr 4 do SWZ;
2) Projektowane Postanowienia Umowy (PPU) –załącznik nr 3 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

77300000-3 - Usługi ogrodnicze

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego wpłynęły 4 oferty:
1) Active Line Marcin Taczalski, ul. Wojciechowska 7F, 20-704 Lublin,
cena: 305 224, 50 zł;
2) SIMBA GROUP Sp. z o.o., ul. Zimna 15, 20-204 Lublin, cena: 239 720,85 zł;
3) ARBRE Architektura Krajobrazu Sp. z o.o., al. Kraśnicka 127, 20-718 Lublin, cena: 265 562,00 zł;
4) Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Andrzej Wróbel, Jaszczów 238, 21-020 Milejów, cena: 273 266,64 zł.

Bezpośrednio przed otwarciem ofert Zamawiający podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości 183 000,00 zł brutto.
Dokonano analizy możliwości zwiększenia środków w budżecie do ceny oferty
w przedmiotowym postępowaniu. Cena określona w ofercie nie mieści się w limicie ustalonym przez Zamawiającego. Po dokonanej analizie możliwości finansowej jednostki Zamawiający uznał, że nie jest możliwe zwiększenie kwoty pokrycia finansowego.
W związku z powyższym przedmiotowe postępowanie ulega unieważnieniu w oparciu o art. 255 pkt 3) ustawy, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
2024-05-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane