Modernizacja infrastruktury technicznej Pływalni Miejskiej im. Stefana Komendy w Busku-Zdroju
Gmina Busko-Zdrój
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00311043
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00311043/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-05-06 12:46
- Lokalizacja
- Busko-Zdrój, świętokrzyskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d7283f15-eb64-11ee-9c02-ce2b643d361d
- Identyfikator
- 6551879646
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00311043 z dnia 2024-05-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja infrastruktury technicznej Pływalni Miejskiej im. Stefana Komendy w Busku-Zdroju
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Busko-Zdrój
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291009716
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: al. Mickiewicza 10
1.5.2.) Miejscowość: Busko-Zdrój
1.5.3.) Kod pocztowy: 28-100
1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski
1.5.7.) Numer telefonu: (+48) 41 370-52-00
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@umig.busko.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.umig.busko.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d7283f15-eb64-11ee-9c02-ce2b643d361d1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja infrastruktury technicznej Pływalni Miejskiej im. Stefana Komendy w Busku-Zdroju2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d7283f15-eb64-11ee-9c02-ce2b643d361d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00311043
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-05-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00064357/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.11 Poprawa infrastruktury technicznej Pływalni Miejskiej im. Stefana Komendy w Busku-Zdroju
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00262591
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RSID.271.14.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest Modernizacja infrastruktury technicznej Pływalni Miejskiej im. Stefana Komendy w Busku-Zdroju realizowane w ramach projektów pn. „Modernizacja infrastruktury Pływalni Miejskiej im. Stefana Komendy w Busku-Zdroju” oraz „Remont urządzeń uzdatniania wody na Pływalni Miejskiej im. Stefana Komendy w Busku-Zdroju” w ramach zadań budżetowych pn. „Poprawa infrastruktury technicznej Pływalni Miejskiej im. Stefana Komendy w Busku-Zdroju” oraz „Modernizacja infrastruktury Pływalni Miejskiej im. Stefana Komendy w Busku–Zdroju”.
Zadanie jest dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych oraz ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach zadania inwestycyjnego realizowanego w ramach Programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – Edycja 2023.
ZAKRES ROBÓT BUDOWLANYCH OBJĘTYCH PRZEDMIOTEM ZAMÓWIENIA:
Etap I: Przedmiotem przedsięwzięcia jest modernizacja infrastruktury Pływalni Miejskiej im. Stefana Komendy w Busku-Zdroju polegająca na remoncie urządzeń uzdatniania wody i wymianie infrastruktury strefy podbasenowej na Pływalni Miejskiej im. Stefana Komendy w Busku-Zdroju, w trybie „zaprojektuj i wykonaj”
Zakres prac planowanych do zaprojektowania i wykonania w ramach Etapu 1:
1. Zaprojektowanie i wykonanie wymiany wyeksploatowanych urządzeń i instalacji technologicznych w pomieszczeniu węzła cieplnego poprzez demontaż zużytych urządzeń i wymianę na nowe zgodnie z wykazem urządzeń zawartych w Programie Funkcjonalno-Użytkowym stanowiącym załącznik do SWZ.
2. Zaprojektowanie i wykonanie remontu istniejącej instalacji elektrycznej w filtrowni, polegającego na wymianie systemu zasilania i sterowania wraz z okablowaniem oraz wprowadzeniem funkcji automatycznej pracy instalacji filtracji i uzdatniania chemicznego wody basenowej. Specyfikacja istniejących urządzeń określona jest w Programie Funkcjonalno-Użytkowym stanowiącym załącznik do SWZ.
3. Zaprojektowanie i wykonanie remontu instalacji technologicznej uzdatniania wody basenowej w pomieszczeniu filtrowni, polegającego na wymianie zużytych urządzeń na nowe z doposażeniem ich w osprzęt umożliwiający wprowadzenie automatycznego systemu sterowania pracą filtrów np. napędy pneumatyczne lub elektryczne zgodnie z wykazem urządzeń zawartym w Programie Funkcjonalno-Użytkowym stanowiącym załącznik do SWZ.
4. Zaprojektowanie i wykonanie remontu instalacji wodnej studni głębinowej, polegającego na wymianie pompy głębinowej na pompę wykonaną ze stali nierdzewnej oraz wykonaniu nowej instalacji z rur PCV.
Istniejąca pompa głębinowa wielostopniowa z zatopionym silnikiem elektrycznym typ SP 14A-7.
5. Zaprojektowanie i wykonanie wymiany instalacji elektrycznej oświetlenia podwodnego basenu sportowego i brodzika, w zakresie dotyczącym wymiany kompletnej instalacji elektrycznej, wymiany lamp (opraw) oświetleniowych podwodnych na oprawy energooszczędne typu LED, włącznie z zasilaczami.
6. Zakup odkurzacza podwodnego (wersja automatyczna).
7. Zakup i montaż stojaków rowerowych
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia opisano w Programie Funkcjonalno-Użytkowym stanowiącym załącznik do SWZ.
Etap II: Przedmiotem przedsięwzięcia jest modernizacja infrastruktury Pływalni Miejskiej
w zakresie polegającym na modernizacji niecki basenu, strefy rekreacyjnej wraz z doposażeniem obiektu w trybie „zaprojektuj i wykonaj”
Zakres prac planowanych do zaprojektowania i wykonania w ramach Etapu 2:
1. Niecki basenowe basenu sportowego i brodzika, Hala basenowa, plaża, Woprówka, wc, korytarz, Szatnie niepełnosprawnych, Hol (wejście główne), Hol (strefa szatniowa) – czyszczenie i szlifowanie okładzin z płytek, wymiana okładzin ścian i posadzek z płytek, wymiana izolacji, roboty malarskie ścian wraz z wykonaniem robót towarzyszących
2. Remont pomieszczeń filtrowni
3. Zaprojektowanie i wybudowanie brodzika
4. Zaprojektowanie i wybudowanie Jacuzzi
5. Zaprojektowanie i wybudowanie systemu pomiaru czasu wraz z tablicą.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia opisano w Programie Funkcjonalno-Użytkowym stanowiącym załącznik do SWZ.
Etap III: Przedmiotem przedsięwzięcia jest modernizacja infrastruktury Pływalni Miejskiej
w zakresie polegającym na modernizacji strefy rekreacyjnej wraz z doposażeniem obiektu w trybie „zaprojektuj i wykonaj”
Zaprojektowanie i wybudowanie strefy saunowej w części piwnicznej obiektu Pływalni uwzgledniającej:
1. Saunę fińską mała
2. Saunę fińską duża
3. Saunę infrared
4. Podświetlaną ścianę relaksu-wypoczynku solna – inhalacyjna
5. Beczkę do schładzania w zabudowie (system schładzania)
6. Wentylację saunową.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia opisano w Programie Funkcjonalno-Użytkowym stanowiącym załącznik do SWZ.
Wykonawca umieści przy wjeździe na teren budowy:
- tablicę informacyjną budowy,
- tablice informacyjne o źródłach współfinansowania zadania,
- trwałe tablice pamiątkowe po zakończeniu budowy,
W/w tablice należy wykonać zgodnie z:
- „Wytycznymi w zakresie wypełniania obowiązków informacyjnych obowiązującymi beneficjentów programów dofinansowanych z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych” (dostępnymi pod adresem https://www.gov.pl/web/premier/promocja)
- wytycznymi dot. materiałów promocyjnych Rządowego Funduszu Polski Ład dla woj. świętokrzyskiego: https://www.bgk.pl/polski-lad/edycja-osma/#c28882
Wykonawca jest zobowiązany do kontrolowania stanu technicznego i wizualnego tablicy informacyjnej o źródle współfinansowania zadania, przez okres realizacji zamówienia oraz w okresie obowiązującej gwarancji. W przypadku jej uszkodzenia lub zniszczenia - Wykonawca jest zobowiązany do jej odtworzenia na własny koszt.
2. Przedmiot zamówienia opisano szczegółowo w Programie Funkcjonalno – Użytkowym, który w swym opracowaniu zawiera szczegółową koncepcje wykonania dokumentacji projektowej wraz
z przewidywanymi do wykonania robotami. (dalej PFU)
Wykonawca po zapoznaniu się z PFU jest zobowiązany do ustalenia zakresu robót niezbędnego do osiągnięcia rezultatu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45212000-6 - Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45321000-3 - Izolacja cieplna
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45410000-4 - Tynkowanie
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45432000-4 - Kładzenie i wykładanie podłóg, ścian i tapetowanie ścian
45431000-7 - Kładzenie płytek
45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.UZASADNIENIE:
Zgodnie z art. 255 pkt 3 Ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie jeżeli cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
W niniejszym postępowaniu została złożona 1 oferta. Cena oferty najkorzystniejszej złożonej przez Wykonawcę Transcom Sp. z o.o. wynosi 6 215 000,00 zł i przewyższa kwotę, którą Zamawiający przeznaczył na realizację przedmiotowego zamówienia, tj. kwotę 1 882 000,00 zł.
Mając powyższe na względzie Zamawiający, zgodnie z art. 255 pkt 3 Ustawy Pzp unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
| 2024-05-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |