II - „Zasilanie budynku Ziemniaczarki I przy ul. Kombatantów w Brzezince oraz obiektów na terenie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu zlokalizowanych w Brzezince” (...)"
Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00312483
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00312483/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-05-07 10:44
- Lokalizacja
- Oświęcim, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-712ccd2e-c997-11ee-a84d-d63fc4d19e65
- Identyfikator
- 5490005549
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00312483 z dnia 2024-05-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
II - „Zasilanie budynku Ziemniaczarki I przy ul. Kombatantów w Brzezince oraz obiektów na terenie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu zlokalizowanych w Brzezince” (...)"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000276015
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Więźniów Oświęcimia 20
1.5.2.) Miejscowość: Oświęcim
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-600
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@auschwitz.org
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.auschwitz.org/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-712ccd2e-c997-11ee-a84d-d63fc4d19e651.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
II - „Zasilanie budynku Ziemniaczarki I przy ul. Kombatantów w Brzezince oraz obiektów na terenie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu zlokalizowanych w Brzezince” (...)"2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-712ccd2e-c997-11ee-a84d-d63fc4d19e65
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00312483
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-05-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00101593
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Kombatantów w Brzezince oraz obiektów na terenie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu
zlokalizowanych w Brzezince na warunkach określonych niniejszą Umową oraz dokumentacją postępowania o udzielenie
niniejszego zamówienia (dalej Zadanie) składające się z:
2.1. FAZY I PROJEKTOWEJ – obejmującej opracowanie Dokumentacji Projektowej oraz pełnienie nadzoru autorskiego,
podczas realizacji zadania objętego przedmiotową dokumentacją – zgodnie z art. 20 ust. 1 pkt 4 ustawy Prawo budowlane,
niezależnie od podmiotu realizującego roboty budowlane przedmiotowego zadania lub część tego zadania.
2.2. FAZY II WYKONAWCZEJ – obejmującej wykonanie robót budowalnych w oparciu o Dokumentację Projektową
opracowaną w FAZIE I.
FAZA II składa się z zadania podstawowego oraz trzech opcji, a także wykonywania przeglądów
gwarancyjnych.
Szczegółowy zakres przedmiotu umowy dla FAZY I i FAZY II został ujęty w Programie Funkcjonalno-Użytkowym
stanowiącym załącznik nr 8 do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
71321000-4 - Usługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanych
71351914-3 - Usługi archeologiczne
45232200-4 - Roboty pomocnicze w zakresie linii energetycznych
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych
45317000-2 - Inne instalacje elektryczne
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W ramach przedmiotowego postępowania, w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu, zostały złożone dwie oferty:1) EWIRED Sp. z o.o. z siedzibą w Sułkowicach, ul. Na Węgry 3, 32-440 Sułkowice, NIP: 6812090692
Wykonawca zaoferował łączne wynagrodzenie brutto (wynagrodzenie całkowite i kosztorysowe obejmujący pełny zakres zamówienia, w tym zadanie podstawowe oraz zakresy przedmiotu zamówienia objęte trzema prawami opcji: 3 191 752,00 zł.
2) ASPAR Sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku – Białej, ul. Karpacka 22, 43-300 Bielsko – Biała, NIP: 5472146682
Wykonawca zaoferował łączne wynagrodzenie brutto (wynagrodzenie całkowite i kosztorysowe obejmujący pełny zakres zamówienia, w tym zadanie podstawowe oraz zakresy przedmiotu zamówienia objęte trzema prawami opcji: 2.993.598,60 zł.
W dn. 11 marca 2024r. przed otwarciem ofert Zamawiający zamieścił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie obejmująca maksymalny zakres zamówienia obejmujący zadanie podstawowe, wartość trzech praw opcji oraz wartość możliwych zamówień tzw. podobnych, która wynosiła 3 195 000,95 zł netto, tj. 3 929 851,17 zł brutto.
Zamawiający wskazał, iż na powyższą kwotę składały się następujące wartości:
1. Zadanie podstawowe: 846 848,99 zł netto, tj.: 1 041 624,26 zł brutto
2. Zakres objęty prawem opcji nr 1: 252 953,00 zł netto, tj.: 311 132,19 zł brutto
3. Zakres objęty prawem opcji nr 2: 898 853,56 zł netto, tj.: 1 105 589,87 zł brutto
4. Zakres objęty prawem opcji nr 3: 283 487,98 zł netto, tj.: 348 690,22 zł brutto
Tym samym, Zamawiający wskazał, iż suma zadania podstawowego oraz zakresu objętego prawem opcji 1-3: 2 282 143,53 zł netto, tj.: 2 807 036,54 zł brutto;
Tym samym obie oferty przekraczały ogłoszoną przez Zamawiającego kwotę jaką zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia.
Zamawiający dokonał oceny ofert i stwierdził, iż nie ma podstaw do ich odrzucenia. Zamawiający przyznał następującą wstępną punktację złożonym ofertom:
ASPAR 100
EWIRED 66,28
Z uwagi na okoliczność, iż przedmiotowe postępowanie zostało przewidziane w trybie art. 275 ust. 1 pkt 2 Prawa zamówień publicznych, Zamawiający zdecydował się zaprosić obu Wykonawców do negocjacji.
Mając powyższe na względzie Zamawiający zaprosił obu Wykonawców do złożenia ofert dodatkowych. Wykonawcy złożyli następujące oferty dodatkowe:
1) EWIRED Sp. z o.o. z siedzibą w Sułkowicach, ul. Na Węgry 3, 32-440 Sułkowice, NIP: 6812090692
Wykonawca zaoferował łączne wynagrodzenie brutto (wynagrodzenie całkowite i kosztorysowe obejmujący pełny zakres zamówienia, w tym zadanie podstawowe oraz zakresy przedmiotu zamówienia objęte trzema prawami opcji: 2.800.000,00 zł.
2) ASPAR Sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku – Białej, ul. Karpacka 22, 43-300 Bielsko – Biała, NIP: 5472146682
Wykonawca zaoferował łączne wynagrodzenie brutto (wynagrodzenie całkowite i kosztorysowe obejmujący pełny zakres zamówienia, w tym zadanie podstawowe oraz zakresy przedmiotu zamówienia objęte trzema prawami opcji: 2.975.148,60 zł.
Zamawiający stwierdził, iż nie ma podstaw do odrzucenia ofert dodatkowych. Cena zaproponowana przez Spółkę ASPAR Sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku – Białej przekraczała kwotę przeznaczoną przez Zamawiającego na realizację zamówienia. Zamawiający przyznał następującą wstępną punktację złożonym ofertom dodatkowym:
ASPAR 96,47
EWIRED 70
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.”
Mając na uwadze zaistniałą sytuację, Zamawiający unieważnia postępowanie, ponieważ cena zawarta w najkorzystniejszej ofercie dodatkowej przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny tej oferty dodatkowej.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2800000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2975148,60 PLN
| 2024-05-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |