,,Budowa zewnętrznej platformy dla osób z niepełnosprawnościami przy Urzędzie Gminy”
GMINA BOBROWNIKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00312651
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00312651/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-05-07 11:25
- Lokalizacja
- Bobrowniki, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e0af2059-f811-11ee-b016-82aaee56c84c
- Identyfikator
- 6252446477
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00312651 z dnia 2024-05-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
,,Budowa zewnętrznej platformy dla osób z niepełnosprawnościami przy Urzędzie Gminy”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BOBROWNIKI
1.3.) Oddział zamawiającego: Referat ZP
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257877
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Gminna 8
1.5.2.) Miejscowość: Bobrowniki
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-583
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki
1.5.7.) Numer telefonu: +48322877887
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@bobrowniki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bobrowniki.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bobrowniki.logintrade.net/zapytania_email,161128,d2a3810f8e0fb576e4f600e5519c1130.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
,,Budowa zewnętrznej platformy dla osób z niepełnosprawnościami przy Urzędzie Gminy”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e0af2059-f811-11ee-b016-82aaee56c84c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00312651
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-05-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00044706/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Budowa zewnętrznej platformy dla osób z niepełnosprawnościami przy Urzędzie Gminy
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00282072
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.5.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 189980,77 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane obejmujące budowę urządzenia zewnętrznego do transportu osób z niepełnosprawnościami przy wejściu głównym do budynku Urzędu Gminy Bobrowniki a także reprofilacja schodów wejściowych wraz z wykonaniem nowej okładziny schodów, wykonanie żelbetowej płyty fundamentowej, doprowadzenie przewodów zasilających, utwardzenie nawierzchni wokół pionowej platformy zewnętrznej, wykonanie nowej części chodnika oraz wykonanie nowych nasadzeń i odtworzeń w strefie wejściowej budynku.
4.5.3.) Główny kod CPV: 34951000-8 - Platformy wejściowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
77311000-3 - Usługi utrzymania ogródków ozdobnych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Zgodnie z art. 255 ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne:
W postępowaniu pn.: ,,Budowa zewnętrznej platformy dla osób z niepełnosprawnościami przy Urzędzie Gminy” w wyznaczonym terminie na składanie ofert, tj. do dnia 26.04.2024 r. do godz. 09:00 złożona została 1 oferta przez firmę: Liftprojekt Rafalik Spółka komandytowa; ul. Pawia 51/72, 01-030 Warszawa za kwotę 361 620,00 PLN.
Zgodnie z art. 222 ust. 4 ustawy Pzp, Zamawiający przed otwarciem ofert udostępnił na stronie prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Ceny złożonych ofert znacznie przewyższają kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może przeznaczyć kwoty wyższej w tym zakresie.
Mając na uwadze powyższe, Zamawiający na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm.) unieważnił przedmiotowe postępowanie.
| 2024-05-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |