„Poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu na sieci dróg wojewódzkich woj.lubuskiego–Zad. 8–Rozbudowa drogi woj. nr 283 w m. Studzieniec polegająca na budowie dwóch zatok autobusowych”
Województwo Lubuskie - Zarząd Dróg Wojewódzkich
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00313780
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00313780/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-05-08 08:10
- Lokalizacja
- Zielona Góra, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b3515732-dd18-11ee-9fce-3adbe5eb3a3d
- Identyfikator
- 9730590332
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00313780 z dnia 2024-05-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu na sieci dróg wojewódzkich woj.lubuskiego–Zad. 8–Rozbudowa drogi woj. nr 283 w m. Studzieniec polegająca na budowie dwóch zatok autobusowych”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Województwo Lubuskie - Zarząd Dróg Wojewódzkich
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 006092820
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Al. Niepodległości 32
1.5.2.) Miejscowość: Zielona Góra
1.5.3.) Kod pocztowy: 65-042
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.5.7.) Numer telefonu: +48683280300
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zdw@zdw.zgora.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdw.zgora.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b3515732-dd18-11ee-9fce-3adbe5eb3a3d1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu na sieci dróg wojewódzkich woj.lubuskiego–Zad. 8–Rozbudowa drogi woj. nr 283 w m. Studzieniec polegająca na budowie dwóch zatok autobusowych”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b3515732-dd18-11ee-9fce-3adbe5eb3a3d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00313780
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-05-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00051833/11/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.21 Poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu na sieci dr woj. województwa lubuskiego-Zad.8-Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 283 w m. Studzieniec polegaj. na budowie dwóch zatok autobusowych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00236681
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WZP.2910.35.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2271315,93 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest:
- roboty przygotowawcze,
- roboty ziemne,
- odwodnienie korpusu drogowego,
- podbudowy,
- nawierzchnie,
- roboty wykończeniowe,
- urządzenia bezpieczeństwa ruchu,
- oświetlenie dróg,
- elementy ulic i dróg;
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania techniczne określone zostały w Rozdziale III SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Na wyżej wymienione postępowanie wpłynęła jedna oferta. W związku z faktem, iż cena złożonej oferty przewyższała kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, Zamawiający skorzystał z regulacji opisanej w art. 275 pkt 2 ustawy pzp – Zamawiający udziela zamówienia w trybie podstawowym, w którym w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu oferty mogą składać wszyscy zainteresowani wykonawcy, a następnie zamawiający może prowadzić negocjacje w celu ulepszenia treści ofert, które podlegają ocenie w ramach kryteriów oceny ofert, o ile przewidział taką możliwość, a po zakończeniu negocjacji zamawiający zaprasza wykonawców do składania ofert dodatkowych.Zamawiający w dniu 05.04.2024r. przesłał do Wykonawcy zaproszenie do składania ofert dodatkowych informując w nim Wykonawcę o zasadach złożenia oferty dodatkowej oraz terminie składania i otwarcia tej oferty. W piśmie, zgodnie z art. 296 ust. 2 pzp Zamawiający poinformował cyt.: „Wykonawca może złożyć ofertę dodatkową, która zawiera nową propozycję w zakresie ceny, z zastrzeżeniem, że oferta dodatkowa nie może być mniej korzystna, niż oferta w kryterium oceny ofert „cena”, która została złożona przez Wykonawcę w dniu 25.03.2024 r. w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu.
Zastrzeżenie dotyczy zarówno ceny robót brutto zł, jak i każdej z pozycji netto zł formularza cenowego złożonego w dniu 25.03.2024 r.
Zamawiający poinformował równieżje, że oferta przestaje wiązać Wykonawcę w zakresie, w jakim złoży On ofertę dodatkową zawierającą korzystniejszą propozycję w ramach ceny. Oferta dodatkowa, która będzie mniej korzystna niż oferta złożona w dniu 25.03.2024 r. w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu, będzie podlegała odrzuceniu.”
W dniu 11.04.2024r. Zamawiający dokonał otwarcia oferty dodatkowej i stwierdził, iż w formularzu cenowym dodatkowym ceny netto zł w pozycjach 20, 31, 34, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 i 46 są wyższe od zaoferowanych w ofercie otwartej w dniu 25.03.2024r.
Zgodnie z art. 296 ust. 2 Oferta dodatkowa, która jest mniej korzystna w którymkolwiek z kryteriów oceny ofert wskazanych w zaproszeniu do negocjacji niż oferta złożona w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu, podlega odrzuceniu.
W związku z powyższym, postępowanie podlega unieważnieniu na mocy art. jak wyżej.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
| 2024-05-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |