Utworzenie węzła integracyjnego przy zmodernizowanej stacji kolejowej PKP w Sztumie
Miasto i Gmina Sztum
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00313794
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00313794/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-05-08 08:18
- Lokalizacja
- Sztum, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f65b227f-f8b9-11ee-b016-82aaee56c84c
- Identyfikator
- 5792211352
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00313794 z dnia 2024-05-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Utworzenie węzła integracyjnego przy zmodernizowanej stacji kolejowej PKP w Sztumie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto i Gmina Sztum
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170747773
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Mickiewicza 39
1.5.2.) Miejscowość: Sztum
1.5.3.) Kod pocztowy: 82-400
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL638 - Starogardzki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@sztum.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.sztum.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/9118051.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Utworzenie węzła integracyjnego przy zmodernizowanej stacji kolejowej PKP w Sztumie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f65b227f-f8b9-11ee-b016-82aaee56c84c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00313794
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-05-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00033078/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Utworzenie węzła integracyjnego przy zmodernizowanej stacji kolejowej PKP w Sztumie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00283709
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IM.271.8.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem inwestycji jest budowa węzła integracyjnego wokół dworca PKP w Sztumie wraz z poprawą funkcjonalności i bezpieczeństwa układu komunikacyjnego obsługującego pieszych, rowerzystów oraz transport publiczny. W ramach inwestycji planowana jest m.in. przebudowa dróg wokół dworca kolejowego w Sztumie wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz budowa ścieżek pieszo – rowerowych, zapewniających dojazd do węzła integracyjnego. Działania planowane w ramach realizacji inwestycji: - ogłoszenie postępowania przetargowego na wykonanie prac, - przeprowadzenie robót budowlanych i montażowych, - działania informacyjne. Węzeł będzie integrował podsystemy transportu zbiorowego i indywidualnego (transport kolejowy, autobusowy, samochodowy, rowerowy i pieszy). Nowo budowane ścieżki stanowić będą uzupełnienie istniejącego systemu dróg rowerowych na terenie gminy, zapewniających dojazd do dworca PKP w Sztumie.
2) Budowa węzła integracyjnego przyczyni się do ograniczenia ruchu samochodowego na rzecz rozwoju ruchu rowerowego i pieszego, co wpłynie na zmniejszenie emisji CO2. Celem przedsięwzięcia jest wzrost dostępności do spójnego, dostępnego i zrównoważonego systemu transportu zbiorowego odpowiadającego na lokalne potrzeby mieszkańców. Dzięki realizacji inwestycji zwiększy się dostępność i atrakcyjność transportu publicznego, w szczególności kolejowego. Inwestycja stanowić będzie uzupełnienie przebudowy dworca kolejowego w Sztumie, zaplanowanego do realizacji w ramach Rządowego Programu Inwestycji Dworcowych 2024-2030 ogłoszonego przez Ministra Aktywów Państwowych. Realizacja inwestycji w znacznym stopniu przyczyni się do zwalczania skutków społeczno – gospodarczych związanych z wystąpieniem choroby COVID-19, ponieważ pozytywnie wpłynie na ożywienie gospodarczego w sektorze budowlanym i podniesienie jakości życia mieszkańców. Zwiększenie dostępności do publicznego transportu zbiorowego przyczyni się do poprawy mobilności mieszkańców, możliwości dotarcia do większych ośrodków życia społeczno – gospodarczego (Kwidzyn, Malbork, Trójmiasto), co zwiększa szanse na znalezienie zatrudnienia poza miejscem zamieszkania, a także korzystania z usług społecznych (opieki medycznej, edukacji, oferty kulturalnej).
3) Zakres przedmiotu umowy składa się z zamówienia podstawowego (część gwarantowana) oraz z zamówienia objętego prawem opcji (część objęta prawem opcji).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentacji projektowej, która stanowi załącznik nr 1 do SWZ oraz w projekcie umowy, która stanowi załącznik nr 2 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg
45233251-3 - Wymiana nawierzchni
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45233221-4 - Malowanie nawierzchi
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 16 300 000,00 zł brutto.Wobec tego, że ceny wszystkich złożonych ofert w niniejszym postępowaniu przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, Zamawiający unieważnił postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy PZP.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 31257315,52 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 32674540,86 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2024-05-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |