Klimatyzacja w budynku Sądu Rejonowego w Żorach
Sąd Okręgowy w Rybniku
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00313815
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00313815/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-05-08 08:29
- Lokalizacja
- Rybnik, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-073d77b1-f278-11ee-b016-82aaee56c84c
- Identyfikator
- 6423220456
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00313815 z dnia 2024-05-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Klimatyzacja w budynku Sądu Rejonowego w Żorach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Sąd Okręgowy w Rybniku
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 384782901
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Piłsudskiego 33
1.5.2.) Miejscowość: Rybnik
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-200
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki
1.5.7.) Numer telefonu: 32 7840425
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@rybnik.so.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.rybnik.so.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-073d77b1-f278-11ee-b016-82aaee56c84c1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Klimatyzacja w budynku Sądu Rejonowego w Żorach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-073d77b1-f278-11ee-b016-82aaee56c84c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00313815
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-05-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00252462/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Klimatyzacja w budynku Sądu Rejonowego w Żorach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00271665
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.261.2.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zamówienie jest robotą budowlaną polegającą na wykonaniu instalacji klimatyzacji wraz z dostawą i montażem urządzeń klimatyzacyjnych w budynku Sądu Rejonowego w Żorach. Przedmiot zamówienia opisany został w dokumentacji technicznej na którą składa się:
• Projekt budowlano – wykonawczy branży sanitarnej
• Projekt budowlano- wykonawczy branży elektrycznej
• Projekt techniczny branży konstrukcyjno - budowlanej
• Przedmiary robót (przedmiar robót branży sanitarnej i budowlanej; przedmiar robót branży elektrycznej)
• Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych
W ramach zamówienia przewidziano do wykonania 3 układy (systemy) klimatyzacji typu VRF oraz dwa układy typu Split. W ramach zamówienia należy wykonać prace pomocnicze i towarzyszące w zakresie niezbędnym dla prawidłowego wykonania, uruchomienia, odbioru i eksploatacji układów klimatyzacyjnych, w tym: prace budowlane, wykończeniowe, dekarskie, instalacje elektryczne zasilające i sterujące, instalacja odgromowa urządzeń, konstrukcje montażowe i wsporcze pod rurociągi, przewody i urządzenia, prace zabezpieczające i porządkowe.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne
45000000-7 - Roboty budowlane
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45320000-6 - Roboty izolacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 6 ustawy z dnia 11.09.2019 r. Prawo zamówień publicznych, zwanej dalej „ustawą” lub „ustawą Pzp”, Zamawiający unieważnia postępowanie ponieważ obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. Złożone oferty znacząco odbiegają cenowo od wartości zamówienia. W ocenie Zamawiającego wartość zamówienia została przyjęta na podstawie przeszacowanych kosztorysów inwestorskichSEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 615000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 867633,90 PLN
| 2024-05-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |