Wykonanie termomodernizacji oraz nowej elewacji budynku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przechlewie

Gmina Przechlewo

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00315412
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00315412/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-05-08 14:29
Lokalizacja
Przechlewo, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f7d49c55-fd49-11ee-b81b-aebd110f5279
Identyfikator
8431528365
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00315412 z dnia 2024-05-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie termomodernizacji oraz nowej elewacji budynku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przechlewie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Przechlewo

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979690

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Człuchowska 26

1.5.2.) Miejscowość: Przechlewo

1.5.3.) Kod pocztowy: 77-320

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL637 - Chojnicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@przechlewo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.przechlewo.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/915067

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie termomodernizacji oraz nowej elewacji budynku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przechlewie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f7d49c55-fd49-11ee-b81b-aebd110f5279

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00315412

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-05-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00026928/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Wykonanie termomodernizacji oraz nowej elewacji budynku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przechlewie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00290549

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RI.ZP.271.2.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie termomodernizacji oraz nowej elewacji budynku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przechlewie. Budynek zlokalizowany jest na działkach nr 560/53 i 560/54 Obręb Przechlewo. Budynek wpisany jest do ewidencji zabytków nieruchomych województwa pomorskiego.
Charakterystyczne parametry techniczne obiektu:
- istniejąca powierzchnia zabudowy: 327,47m2;
- proj. ocieplenie: 547,8 m2;
- istniejąca długość: 19,90m;
- istniejąca szerokość: max 19,34m;
- istniejąca kubatura: ok. 3 201,02 m3;
- max. wysokość budynku: 12 m;
- kąt nachylenia dachu max 40°,stropodachu 2° ;
- liczba kondygnacji nadziemnych: 3;
- liczba kondygnacji podziemnych: 1;
- technologia: tradycyjna.
Planowany zakres robót:
• Oczyszczenie i skucie zwietrzałych tynków,
• Remont wraz z ociepleniem elewacji budynku,
• Wykończenie elewacji tynkami i zaprawami mineralnymi z użyciem materiałów specjalistycznych,
• Wymiana parapetów oraz odtworzenie gzymsów podparapetowych,
• Prace konserwatorskie przy detalu nad drzwiami wejściowymi,
• Skucie oraz wymiana płytek na schodach zewnętrznych,
• Oczyszczenie i pomalowanie balustrad schodowych i krat okiennych,
• Wymiana wszystkich okien piwnicznych,
• Wymiana płaskowników przed oknami piwnicznymi,
• Wymiana dwóch okien dachowych oraz jednego okna elewacyjnego na elewacji wschodniej,
• Wymiana trzech okien elewacyjnych na elewacji południowej,
• Wymiana orynnowania,
• Wymiana obróbek blacharskich,
• Ocieplenie styropapą dachu płaskiego,
• Ocieplenie fundamentów (minimum 2 m poniżej poziomu 0)
• Montaż ozdobnych okiennic przy oknach na pierwszej kondygnacji,
• Montaż daszków nad wejściami.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Działając na podstawie art. 255 ust. 3 Ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2023r. poz. 1605 ze zm.) Zamawiający unieważnia postępowanie w przypadku kiedy cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Przed otwarciem ofert Zamawiający na platformie zakupowej przedmiotowego postępowania zamieścił kwotę jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości 495.000,00 złotych brutto. W postępowaniu wpłynęło 6 ofert. Oferta z najkorzystniejszą ceną złożona przez Przedsiębiorstwo Wielobranżowe JULBUD Maciej Lemańczyk ul. Sępoleńska 40, 89-600 Chojnice opiewająca na kwotę 474.233,86 zł podlega odrzuceniu, ponieważ jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia, Wykonawca nie załączył szczegółowego kosztorysu ofertowego. Kosztorys ofertowy stanowi treść oferty i nie podlega uzupełnianiu w trybie art. 128 ust. 1 ustawy Pzp.

Pozostałe oferty niepodlegające odrzuceniu przewyższają kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia.
W związku z powyższym zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 ust.3 Ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 513717,41 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 790970,97 PLN

2024-05-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane