„Budowa systemu kanalizacji sanitarnej w miejscowości Igołomia, Gmina Igołomia-Wawrzeńczyce”
Gmina Igołomia-Wawrzeńczyce
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00316279
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00316279/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-05-09 09:50
- Lokalizacja
- Wawrzeńczyce, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ac773b1e-ccc6-11ee-875e-a22221c84ba7
- Identyfikator
- 6821642228
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00316279 z dnia 2024-05-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa systemu kanalizacji sanitarnej w miejscowości Igołomia,
Gmina Igołomia-Wawrzeńczyce”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Igołomia-Wawrzeńczyce
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351555890
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wawrzeńczyce 57
1.5.2.) Miejscowość: Wawrzeńczyce
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-125
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug_igwaw@poczta.onet.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.igwa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ac773b1e-ccc6-11ee-875e-a22221c84ba71.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Budowa systemu kanalizacji sanitarnej w miejscowości Igołomia,Gmina Igołomia-Wawrzeńczyce”
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ac773b1e-ccc6-11ee-875e-a22221c84ba7
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00316279
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-05-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00207187
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GK.271.2.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wybudowanie kanalizacji sanitarnej w następującym zakresie:
1) budowa odcinków kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej o średnicy D200 – D160 mm PVC SN8 SDR34 i długości ok. L = 2852,90 mb;
2) budowa kanalizacji sanitarnej tłocznej D110 – 90 mm PE 100 RC SDR 17 PN10 o długości ok. L = 315,0 mb;
3) budowa sieciowej przepompowni ścieków PS1 wraz z zasilaniem energetycznym, instalacją PV i zagospodarowaniem terenu oraz niezbędną armaturą kanalizacyjną (studnie, zasuwy, itp.)
w miejscowości Igołomia. Obszar objęty inwestycją to teren zabudowy mieszkaniowej (jednorodzinna), handlowo-usługowej oraz budynki oświatowe i opiekuńcze (szkoła, przedszkole, klub malucha), remiza OSP.
W/w informacje przyjęte przez Zamawiającego są danymi szacunkowymi, określonymi w oparciu o geodezyjną inwentaryzację kanalizacji sanitarnej obszaru K.H. i N.O. POLAN (obecnie PLANTi-CO) oraz Koncepcję dla obszaru Etapu 1/Igołomia - z zastrzeżeniem zapisów zawartych poniżej w ust. 2 pkt 2.1.
Zadanie obejmuje roboty drogowe w pełnym zakresie uporządkowania i przywrócenia terenu pasa drogowego do stanu poprzedniego, tj. odbudowę/odtworzenie wszystkich elementów drogi w całości (warstw podbudowy, nawierzchni asfaltowych, poboczy jezdni, rowów przydrożnych itd.)* - na całej długości i szerokości dróg objętych budową systemu kanalizacji sanitarnej grawitacyjno-tłocznej.
* o dotychczasowych parametrach technicznych.
2. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac projektowych oraz robót budowlanych w systemie ,,zaprojektuj i wybuduj”, tj. zaprojektowanie oraz wykonanie robót budowlanych, wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa uzgodnień, opinii, pozwoleń, decyzji administracyjnych niezbędnych do zaprojektowania i wykonania wszelkich prac budowlano – montażowych na podstawie robót opisanych w koncepcji pn. „Koncepcja budowy kanalizacji sanitarnej grawitacyjno-tłocznej w miejscowościach: Zofipole, Igołomia, gmina Igołomia-Wawrzeńczyce” zwanej dalej „Koncepcją” oraz w niej niewymienionych a koniecznych do prawidłowej realizacji zamówienia – w zakresie Etapu 1/Igołomia oraz na podstawie robót zinwentaryzowanych na załączniku graficznym będącym uzupełnieniem Etapu 1/Igołomia.
W/w Koncepcja (stanowiąca Załącznik Nr 9 do SWZ) oraz załącznik graficzny (stanowiący Załącznik Nr 10 do SWZ), służą do ustalenia planowanych kosztów prac projektowych i robót budowlanych oraz prawidłowego przygotowania oferty.
Zamawiający udostępnia Wykonawcom będące w jego posiadaniu dokumenty, informacje i opracowania niezbędne do prawidłowego przygotowania oferty. Wykonawca winien również uzyskać wszelkie niezbędne pozwolenia, certyfikaty, opinie, itp. Wynikające z wykonywanej dokumentacji oraz prowadzonych robót.
2.1. Uwaga:
Podane długości sieci muszą zostać zweryfikowane na etapie dalszych prac projektowych. Ostateczne, szczegółowe rozwiązania lokalizacyjne i techniczne sieci oraz obiektów na sieci kanalizacyjnej, w tym m.in.: długości, średnice, ilość i poziom zagłębienia studni rewizyjnych, studni rozprężnych, ilości i parametry techniczne przepompowni ścieków, ustali Wykonawca w oparciu o szczegółowe obliczenia w Dokumentacji Projektowej w porozumieniu i po akceptacji Zamawiającego. Podane powyżej ilości planowanych robót mogą ulec zmianie na etapie opracowania i zatwierdzania dokumentacji, a ewentualne ich zwiększenie będzie traktowane jako roboty dodatkowe. Zastrzega się, aby łączna długość sieci nie była większa niż 3500 mb.
2.2. Dokumentacja projektowa będąca przedmiotem zamówienia powinna zawierać optymalne rozwiązania funkcjonalno – użytkowe, konstrukcyjne, materiałowe i kosztowe oraz wszystkie niezbędne rysunki szczegółów wraz z dokładnym opisem i charakterystyką techniczną w sposób umożliwiający realizację robót budowlanych bez konieczności sporządzania dodatkowych opracowań i uzupełnień.
2.3. W ramach zadania Wykonawca winien zaprojektować i zrealizować podłączenie obiektów gminnych do sieci kanalizacyjnej t.j.: Gminnego Centrum Edukacji w Igołomi i Ochotniczej Straży Pożarnej w Igołomi-Zofipolu.
2.4. Wykonawca w ramach wynagrodzenia umownego gwarantuje i zapewnia pełnienie nadzoru autorskiego na żądanie Zamawiającego przez poszczególnych autorów opracowań w zakresie określonym ustawą - Prawo budowlane art. 20 ust.1 pkt. 4 przez cały okres jej trwania, aż do odbioru końcowego zadania inwestycyjnego.
2.5. Wykonawca winien uwzględnić koszty związane z prowadzeniem nadzoru archeologicznego, dendrologicznego na przedmiotowym zadaniu.
2.6. Zamawiający wymaga, aby ilość dokumentacji projektowej (projekty budowlane, projekty wykonawcze, przedmiary robót, kosztorysy inwestorskie, techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych i inne) w formie papierowej i elektronicznej wynosiła:
- wersja drukowana w formacie A4 lub jego wielokrotności (rysunki, opisy i pozostałe dokumenty wchodzące w skład dokumentacji) – 5 egzemplarzy.
- wersja elektroniczna – 5 płyt CD (2 płyty w wersji edytowalnej oraz 3 płyty w wersji tylko do odczytu) – rysunki w formacie .dwf, .dwg, .pdf, - obrazy w formacie .jpg, .pdf, - tekst – format .doc i .pdf, - przedmiary, kosztorysy, harmonogramy – format .xls i .pdf.
Zapis dotyczący ilości dokumentacji przekazywanej Zamawiającemu jest nadrzędny w stosunku do zapisu w Koncepcji.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 6
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3625769,40 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3625769,40 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3625769,40 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PHU "INKO 2001" K. Łukasik, K. Kaczor, J. Majewski Spółka Jawna
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7342632385
7.3.3) Ulica: Lwowska 220
7.3.4) Miejscowość: Nowy Sącz
7.3.5) Kod pocztowy: 33-300
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-04-29
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3625769,40 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 19 miesiące
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Zadanie dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych| 2024-05-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |