Przebudowa drogi gminnej wewnętrznej 10/1.KDW wraz z przebudową zjazdu zwykłego z drogi powiatowej nr 1132G w Jezierzycach – etap I
Gmina Redzikowo
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00317042
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00317042/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-05-09 12:26
- Lokalizacja
- Słupsk, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-bacff2ec-f590-11ee-b016-82aaee56c84c
- Identyfikator
- 8391006582
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00317042 z dnia 2024-05-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej wewnętrznej 10/1.KDW wraz z przebudową zjazdu zwykłego z drogi powiatowej nr 1132G w Jezierzycach – etap I
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Redzikowo
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979855
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Sportowa
1.5.2.) Miejscowość: Słupsk
1.5.3.) Kod pocztowy: 76-200
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bartoszl@gminaredzikowo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.gminaredzikowo.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/ug_redzikowo1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi gminnej wewnętrznej 10/1.KDW wraz z przebudową zjazdu zwykłego z drogi powiatowej nr 1132G w Jezierzycach – etap I2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bacff2ec-f590-11ee-b016-82aaee56c84c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00317042
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-05-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00051278/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Budowa drogi w Jezierzycach w kierunku DINO
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00275256
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.5.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej wewnętrznej 10/1.KDW wraz z przebudową zjazdu zwykłego z drogi powiatowej nr 1132G w Jezierzycach – etap I.
W celu wykonania powyższego zadania będą realizowane następujące prace określone w załączniku graficznym jako zakres robót budowlanych nr 1:
- roboty rozbiórkowe (nawierzchniowe) – UWAGA!!! materiał z frezowania nawierzchni należy przetransportować do siedziby ZGK Jezierzyce, materiał rozbiórkowy wskazany przez inspektora nadzoru inwestorskiego należy złożyć na palety i przetransportować do siedziby ZGK Jezierzyce, pozostały materiał Wykonawca zutylizuje we własnym zakresie,
- roboty rozbiórkowe torów kolejowych - materiał z rozbiórki torów kolejowych należy złożyć na placu składowym w siedzibie ZGK Jezierzyce
- roboty rozbiórkowe murków oporowych i budynku – kiosku o konstrukcji murowanej – materiał z rozbiórki należy złożyć na placu składowym w siedzibie ZGK Jezierzyce
- połączenie drogi wewnętrznej z drogą powiatową 1132G w postaci zjazdu zwykłego – nawierzchnia z betonu asfaltowego,
- budowa drogi wewnętrznej z betonu asfaltowego szerokości 6 m na odcinku od zjazdu z drogi powiatowej do zjazdu do sklepu DINO częściowo ograniczonej krawężnikiem i opornikiem betonowym,
- budowa drogi wewnętrznej z betonu asfaltowego szerokości 5,5 m na odcinku od zjazdu do sklepu DINO do końca zakresu robót budowlanych nr 1,
- wykonanie jednostronnego pobocza szerokości 0,75 m z kruszywa łamanego 0/31,5 (C90/30) mm o gr. 20 cm po zagęszczeniu – Zamawiający nie dopuszcza zamiany kruszywa na inne,
- wykonanie zatoki autobusowej dla pojazdów ciężarowych o nawierzchni z betonu asfaltowego – zatoka autobusowa o szerokości 3,0 m i długości 36 m do postoju dla dwóch pojazdów ciężarowych,
- budowa parkingu dla pojazdów osobowych wydzielonego poza jezdnią główną – parking na 20 miejsc postojowych w tym 2 stanowiska dla pojazdów z kartą parkingową – nawierzchnia parkingu z kostki betonowej brukowej gr. 8 cm (miejsca parkingowe kolor czarny, jezdnia manewrowa kolor szary),
- budowa zjazdów do nieruchomości przyległych – nawierzchnia z kostki brukowej betonowej gr. 8 cm – kolor kostki czarny / szary,
- budowa chodników z przejściami dla pieszych zarówno przez drogę gminną jak i powiatową – nawierzchnia z kostki brukowej betonowej gr. 8 cm - kolor szary,
- wykonanie nawierzchni z płytek polimerobetonowych z fakturą ostrzegawczą (z wypustkami) o wymiarach 30x30x8 mm na podsypce cementowo – piaskowej,
- wykonanie nawierzchni z płytek polimerobetonowych z fakturą naprowadzającą (ryflowana) o wymiarach 30x30x8 mm na podsypce cementowo – piaskowej,
- budowa sieci elektroenergetycznej 0,4 kV oświetleniowej – oświetlenie drogowe wraz z latarniami drogowymi w technologii LED (słupy stalowe h=6m z wysięgnikami łukowymi h=1m a=1,5 m) i posadowieniem szafki sterowniczej,
- wykonanie latarni doświetlających w miejscach przejść dla pieszych (słupy kompozytowe o wysokości h=4 m z oprawami montowanymi bezpośrednio na słupach,
- przebudowa sieci elektroenergetycznej 0,4 kV oświetleniowej – usunięcie kolizji,
- budowa kanalizacji deszczowej wraz z odprowadzeniem wód opadowych do istniejącej sieci kanalizacji deszczowej,
- humusowanie gr. min. 30 cm wraz z nasadzeniem krzewów iglastych okrywowych i obsypanie powierzchni kamieniem ozdobnym,
- wykonanie trawników – humusowanie gr. 5 cm wraz z obsianiem nasionami traw
- wykonanie narzutu z kamienia ozdobnego z otoczaków Ø 25-40 mm (przy parkingu) – grubość warstwy 10 cm,
- wykonanie stałej organizacji ruchu,
* Zamawiający nie przewiduje wykonanie odcinka próbnego
Do zadań Wykonawcy należy również:
- Zgłoszenie rozpoczęcie prac budowlanych do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Powiecie Słupskim (PINB),
- zakup i rejestracja dziennika budowy,
- Wykonawca dostarczy w formie cyfrowej (na płycie CD) dokumentację zdjęciową z robót ulegających zakryciu oraz zanikających przed ich wykonaniem oraz po wykonaniu wszystkich robót. Zdjęcia powinny być oznaczone znacznikami: daty, czasu.
- wykonanie i zarejestrowanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej – 5 egz.,
- uzyskanie w imieniu Zamawiającego pozwolenia na użytkowanie przed zakończeniem wszystkich robót w PINB,
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzieleniu zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć te kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.Uzasadnienie faktyczne
Dnia 05.04.2024r. o godz. 9:00 upłynął termin składania ofert w postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym. Do wyznaczonego terminu złożono pięć ofert które przewyższają kwotę, jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia w części 3.
W uzasadnieniu podjęcia niniejszej czynności należy wskazać, iż zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie ww. zamówienia (część 3) kwotę w wysokości: 50 000,00zł (słownie: pięćdziesiąt tysięcy zł. 00/100). Powyższa kwota zgodnie z art. 222 ust. 4 ustawy została udostępniona na stronie internetowej zamawiającego. Dokumentacja postępowania wskazuje, iż oferta najkorzystniejsza zawiera cenę w kwocie: 78 720,00zł brutto . Powyższa cena znacznie przekracza kwotę jaką zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie niniejszego zamówienia. Jednocześnie należy wskazać, iż zamawiający nie może zwiększyć przeznaczonej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty. W świetle powyższego unieważnienie niniejszego postępowania jest konieczne i w pełni uzasadnione.
| 2024-05-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |