Rozbudowa drogi gminnej klasy "D" nr K-420043 Trybsz - Czarna Góra w miejscowości Czarna Góra wraz z rozbiórką budynku mieszkalnego
Gmina Bukowina Tatrzańska
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00318387
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00318387/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-05-10 09:45
- Lokalizacja
- Bukowina Tatrzańska, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f4a5dcd7-e773-11ee-9c02-ce2b643d361d
- Identyfikator
- 7361717220
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00318387 z dnia 2024-05-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa drogi gminnej klasy "D" nr K-420043 Trybsz - Czarna Góra w miejscowości Czarna Góra wraz z rozbiórką budynku mieszkalnego
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Bukowina Tatrzańska
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491892067
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Długa 144
1.5.2.) Miejscowość: Bukowina Tatrzańska
1.5.3.) Kod pocztowy: 34-530
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@ugbukowinatatrzanska.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ugbukowinatatrzanska.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-propublico.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbudowa drogi gminnej klasy "D" nr K-420043 Trybsz - Czarna Góra w miejscowości Czarna Góra wraz z rozbiórką budynku mieszkalnego2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f4a5dcd7-e773-11ee-9c02-ce2b643d361d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00318387
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-05-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00040595/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Rozbudowa drogi gminnej 420043K w km od 3+943,00 do km 4+520,60 w miejscowości Czarna Góra, Gmina Bukowina Tatrzańska
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00254649
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IZW.271.1.6.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa drogi gminnej klasy "D" nr K-420043 Trybsz - Czarna Góra w miejscowości Czarna Góra wraz z rozbiórką budynku mieszkalnego, składająca się z następujących zadań:
1) Zadania współfinansowanego z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pn.: Rozbudowa drogi gminnej 420043K w km od 3+943,00 do km 4+520,60 w miejscowości Czarna Góra, Gmina Bukowina Tatrzańska.
2) Rozbudowa drogi na odcinku od km 4+520,60 do km 4+572,70.
3) Rozbiórka budynku mieszkalnego jednorodzinnego zlokalizowanego przy ul. Nadwodnia 38, na działkach ewid. nr 5834/2, 6395/2 w Czarnej Górze.
2. Zakres rzeczowy robót określa specyfikacja warunków zamówienia, znak: IZW.271.1.6.2024, w szczególności:
1) SWZ wraz z ogłoszeniem o zamówieniu i załącznikami.
2) Załączniki formalno-prawne i dokumentacja projektowa, STWIOR, przedmiary robót dla zadnia wymienionego w §1, ust. 1 pkt 1:
a) Decyzja nr 1/2023 z dnia 16 czerwca 2023 r., znak: AB.6740.328.2022.ASS Starosty Tatrzańskiego o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej z załącznikami.
b) Zatwierdzony projekt zagospodarowania terenu opracowany przez KW PROJEKT, projektant: mgr inż. Krystian Węgrzyn - komplet - załącznik do decyzji ZRID.
c) Zatwierdzony projekt architektoniczno-budowlany branża drogowa opracowany przez KW PROJEKT mgr inż. Krystian Węgrzyn - komplet - załącznik do decyzji ZRID.
d) Zatwierdzony projekt architektoniczno-budowlany branża mostowa opracowany przez KW PROJEKT, projektant: mgr inż. Piotr Kociołek - komplet - załącznik do decyzji ZRID.
e) Zatwierdzony projekt architektoniczno-budowlany branża elektroenergetyczna opracowany przez KW PROJEKT, projektant: mgr inż. Marek Fałta - komplet - załącznik do decyzji ZRID.
f) Zatwierdzony projekt architektoniczno-budowlany branża teletechniczna opracowany przez KW PROJEKT, projektant: mgr inż. Witold Fircowicz - komplet - załącznik do decyzji ZRID.
g) Zatwierdzony projekt gospodarki zielenią opracowany przez KW PROJEKT mgr inż. Krystian Węgrzyn - komplet - załącznik do decyzji ZRID.
h) Zatwierdzony projekt załączniki formalne skompletowane przez KW PROJEKT mgr inż. Krystian Węgrzyn - 1 komplet, 91 stron - załącznik do decyzji ZRID.
i) Zatwierdzony przez Starostę Tatrzańskiego pismem znak: KT-I.7020.108.2023 z dnia 25.07.2023 r. Projekt organizacji ruchu.
j) Projekt techniczny wykonawczy branża drogowa (opis, plan syt. rys. 1.1-1.2, , profil podłużny rys. 2, przekroje typowe dr rys. 3.1, , przekroje typowe kd rys. 3.2, przekroje typowe zjazd chodnik rys. 3.3, przekroje typowe zjazd pobocze rys. 3.4, przekroje typowe zjazd zbrojenie prostych elementów rys. 3.5, wyloty kd rys. 4.1, wyniesione przejście dla pieszych rys. 4.2, profil wybranych zjazdów rys. 5.1, przekroje charakterystyczne rys. 5.2 i rys. 5.3) opracowany przez KW PROJEKT mgr inż. Krystian Węgrzyn.
k) STWIORB branża drogowa, opracowane przez KW PROJEKT mgr inż. Krystian Węgrzyn - komplet.
l) Projekt techniczny wykonawczy branża mostowa (opis, plan sytuacyjny rys. 1, profil podłużny rys. 2, przekrój typowy rys. 3.1, przekroje charakterystyczne rys. 3.2, zbrojenie schemat rys. 4, wykaz zbrojenia rys.: 5.A1, 5.A2, 5.A3, 5.A4, 5.A5, 5.B1, 5.B2, 5.B3, 5.B4, 5.B5, 5.C1, 5.C2, 5.C3, 5.C4, 5.C5, 5.D1, 5.D2, 5.D3, 5.D4, 5.D5,) opracowane przez KW PROJEKT, projektant: mgr inż. Piotr Kociołek.
m) STWIORB branża mostowa opracowane przez mgr inż. Piotra Kociołka - komplet.
n) Projekt techniczny wykonawczy przebudowy sieci elektroenergetycznej niskiego napięcia (część opisowa stron 23, rys.: R/E1, R/E2, R/E3, R/E4, R/E5, R/E6, R/E7, R/E8, R/E9, R/E10, R/E11, R/E12, R/E13) opracowany przez KW PROJEKT, projektant: mgr inż. Marek Fałta - komplet.
o) STWIOR przebudowa sieci opracowana przez KW PROJEKT, projektant: mgr inż. Marek Fałta - komplet.
p) Projekt techniczny wykonawczy budowa oświetlenia (część opisowa komplet, rys.: R/E1, R/E2, R/E3) opracowany przez KW PROJEKT, projektant: mgr inż. Marek Fałta - komplet.
q) STWIOR budowa oświetlenia opracowana przez KW PROJEKT, projektant: mgr inż. Marek Fałta - komplet.
r) Projekt budowlano wykonawczy branża teletechniczna (część opisowa str. 16, projekt zagospodarowania terenu rys. 2.1 i rys. 2.2, odpis protokołu narady koordynacyjnej, warunki techniczne Orange, rozpływ włókien kabla optycznego, schemat - stan istniejący do demontażu, schemat montażowy kabla optycznego, stan projektowany rys. 1, stan projektowany rys. 2.) opracowane przez KW PROJEKT, projektant mgr inż. Witold Fircowicz.
s) Przedmiar robót branża drogowa i mostowa - opracowana przez KW PROJEKT mgr inż. Krystian Węgrzyn.
t) Przedmiar robót przebudowa sieci elektroenergetycznej - opracowany przez KW PROJEKT mgr inż. Krystian Węgrzyn, na podstawie opracowania mgr inż. Marka Fałty.
u) Przedmiar robót przebudowa sieci elektroenergetycznej - opracowanayprzez KW PROJEKT mgr inż. Krystian Węgrzyn, na podstawie opracowania mgr inż. Marka Fałty.
v) Przedmiar robót przebudowa sieci teletechnicznej - opracowany przez KW PROJEKT mgr inż. Krystian Węgrzyn, na podstawie opracowania mgr inż. Stanisława Rapacza.
w) Przedmiar robót kanał technologiczny - opracowany przez KW PROJEKT mgr inż. Krystian Węgrzyn, na podstawie opracowania mgr inż. Stanisława Rapacza.
3) Załączniki formalno-prawne i dokumentacja projektowa, STWIOR, przedmiary robót dla zadnia wymienionego w §1, ust. 1 pkt 2:
a) Wniosek o decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej złożony do Starosty Tatrzańskiego w dniu 20.01.2023r. (decyzja wraz zatwierdzonym projektem budowlanym i załącznikami formalnymi zostanie dołączona do postępowania po jej wydaniu przez Starostę Tatrzańskiego. W przypadku nieuzyskania decyzji Zamawiający zastrzega sobie rezygnacje z tej części zamówienia.
b) Projekty budowlany - po wydaniu przez Starostę Tatrzańskiego decyzji o zezwoleniu na realizacje inwestycji drogowej i zatwierdzeniu projektu.
c) Projekt techniczny wykonawczy branża drogowa (część opisowa stron 21, plan sytuacyjny rys. 1, profil podłużny rys. 2, przekroje typowe dr rys. 3.1, prekroje typowe kd rys. 3.2, przekroje typowe zjazd chodnik rys. 3.3, przekroje typowe zjazd pobocze rys. 3.4, przekroje typowe zjazd zbrojenie prostych elementów rys. 3.5, przepust i wylot kd rys. 4.1, profile wybranych zjazdów rys. 4.2, przekroje charakterystyczne rys. 5.1) opracowane przez KW PROJEKT mgr inż. Krystian Węgrzyn.
d) STWIORB branża drogowa, stron 124, opracowane przez KW PROJEKT mgr inż. Krystian Węgrzyn - komplet.
e) Projekt techniczny wykonawczy branża mostowa (opis, plan sytuacyjny rys. 1, profil podłużny rys. 2, przekrój typowy rys. 3.1, przekroje charakterystyczne rys. 3.2, zbrojenie schemat rys. 4, wykaz zbrojenia rys.: 5.A1, 5.A2, 5.A3, 5.A4, 5.A5, 5.B1, 5.B2, 5.B3, 5.B4, 5.B5, 5.C1, 5.C2, 5.C3, 5.C4, 5.C5, 5.D1, 5.D2, 5.D3, 5.D4, 5.D5,) opracowane przez KW PROJEKT, projektant: mgr inż. Piotr Kociołek.
f) STWIORB branża drogowa, stron 43, opracowane przez KW PROJEKT, projektant mgr inż. Piotr Kociołek.
g) Projekt techniczny wykonawczy budowa oświetlenia (część opisowa komplet, rys.: R/E1, R/E2, R/E3) opracowany przez KW PROJEKT, projektant: mgr inż. Marek Fałta - komplet.
h) STWIOR budowa oświetlenia, stron 9, opracowana przez KW PROJEKT, projektant: mgr inż. Marek Fałta.
i) Projekt budowlano wykonawczy branża teletechniczna - etap II (część opisowa str. 16, projekt zagospodarowania terenu rys. 2.1 i rys. 2.2, odpis protokołu narady koordynacyjnej, warunki techniczne Orange, rozpływ włókien kabla optycznego, schemat - stan istniejący do demontażu, schemat montażowy kabla optycznego, stan projektowany rys. 1, stan projektowany rys. 2.) opracowane przez KW PROJEKT, projektant mgr inż. Witold Fircowicz.
j) STWIOR przebudowa sieci teletechnicznej, stron 22, opracowane przez KW PROJEKT, projektant mgr inż. Witold Fircowicz.
k) Przedmiar robót branża drogowa i mostowa, opracowany przez KW PROJEKT mgr inż. Krystian Węgrzyn.
l) Przedmiar robót budowa oświetlenia, opracowany przez KW PROJEKT, projektant: mgr inż. Marek Fałta.
m) Przedmiar robót kanał technologiczny - opracowany przez KW PROJEKT mgr inż. Krystian Węgrzyn, na podstawie opracowania mgr inż. Stanisława Rapacza.
4) Załączniki formalno-prawne i dokumentacja projektowa, STWIOR, przedmiary robót dla zadnia wymienionego w §1, ust. 1 pkt 3:
a) Decyzja nr 556/18 z dnia 21 listopada 2018 r., znak: AB.6741.23.2018.KL o pozwoleniu na rozbiórkę.
b) Uzgodnienie rozbiórki przez GDDKiA pismem nr O.KR.Z-3.4350.13.39.2018.mw.1 z dnia 05.09.2018 r.
c) Projekt rozbiórki opracowany przez mgr inż.,. arch Pawła Polaka z września 2018 r. - komplet.
d) STWIOR rozbiórki opracowana przez mgr inż. Wojciecha Koptę stron 24.
e) Dokumentacja fotograficzna opracowana przez mgr inż. Wojciecha Koptę stron 14
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych
45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli
45233320-8 - Fundamentowanie dróg
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45232200-4 - Roboty pomocnicze w zakresie linii energetycznych
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45232300-5 - Roboty budowlane i pomocnicze w zakresie linii telefonicznych i ciągów komunikacyjnych
45232332-8 - Telekomunikacyjne roboty dodatkowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 7790478,29 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 9141760,23 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 7790478,29 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Handlowo Usługowa KAL-TRANS Spółka Jawna KALATA
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 736-10-28-147
7.3.4) Miejscowość: Szaflary
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-05-09
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 7790478,29 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące
| 2024-05-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |