Plac zabaw przy Czwórce (LBO)
Gmina Legnica reprezentowana przez Prezydenta Miasta Legnica
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00323083
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00323083/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-05-14 13:07
- Lokalizacja
- Legnica, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-08ccef4d-fe24-11ee-885b-8267c0608453
- Identyfikator
- 6910011742
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00323083 z dnia 2024-05-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Plac zabaw przy Czwórce (LBO)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Legnica reprezentowana przez Prezydenta Miasta Legnica
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647251
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Słowiański 8
1.5.2.) Miejscowość: Legnica
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-220
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@legnica.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://um.bip.legnica.eu/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.platformazakupowa.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Plac zabaw przy Czwórce (LBO)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-08ccef4d-fe24-11ee-885b-8267c0608453
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00323083
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-05-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00055723/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Plac zabaw przy Czwórce (LBO)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00293681
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IM.RZP.271.6.1.386.13.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.1. Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej w oparciu o Program Funkcjonalno - Użytkowy, zakres prac obejmuje w szczególności:
a) wykonanie uproszczonej koncepcji w dwóch egzemplarzach i uzgodnienie jej z Inicjatorem LBO, Użytkownikiem – Wydziałem Oświaty, Kultury i Sportu oraz przedstawicielem Wydziału Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Legnicy,
b) wykonanie projektu na mapie do celów projektowych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa,
c) sporządzenie kosztorysów inwestorskich.
1.2. Uzyskanie mapy do celów projektowych, opinii, uzgodnień i decyzji, w tym Konserwatora Zabytków, decyzji pozwolenia na budowę/dokonanie zgłoszenia wykonania robót niewymagających pozwolenia na budowę zgodnie
z obowiązującymi przepisami prawa.
1.3. Wykonanie, na podstawie ww. dokumentacji projektowo-kosztorysowej i uzyskanych decyzji administracyjnych, robót budowlanych obejmujących:
1) demontaż istniejących urządzeń na placu zabaw;
2) wykonanie placu zabaw dla dzieci z nawierzchnią bezpieczną oraz dostawa z montażem:
− dużego zestawu zabawowego o konstrukcji stalowej, ze zjeżdżalniami, wieżyczkami, podestami, elementami manipulacyjnymi typu labirynt, tablica do rysowania, sklepik, zegar, liczydło, ściankami wspinaczkowymi, drabinką, balkonikami, przejściem poziomym z balustradą;
− zestawu sprawnościowego o konstrukcji stalowej, ze ściankami wspinaczkowymi, linami i drabinkami,
− huśtawki o konstrukcji stalowej, z dwoma płaskimi siedziskami i jednym bocianim gniazdem,
− karuzeli o konstrukcji stalowej,
− huśtawki wagowej o konstrukcji stalowej,
− trampoliny z krawędziami obłożonymi gumowym obrzeżem SBR i matą do skakania wykonaną
z poliamidowych lameli,
− bujaka w ilości 2szt. typu lew i koń,
− ławki wykonanej z kolorowych płyt HDPE – 2 szt.,
− ławki parkowej o konstrukcji stalowej z siedziskiem i oparciem drewnianym
3) wykonanie i zamontowanie regulaminu placu zabaw.
1.4. Przekazanie do użytkowania placu zabaw z dokumentami wynikającymi z przepisów prawa w tym m.in.
z wykonaniem kontroli pomontażowej placu zabaw (norma PN-EN 1176-7:2009).
2. Podczas realizacji zadania Wykonawca zobowiązany jest do uzgadniania na bieżąco projektowanych rozwiązań
z Inicjatorem LBO, Użytkownikiem – Wydział Oświaty, Kultury i Sportu oraz przedstawicielem Wydziału
Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Legnicy.
Zakres rzeczowy prac zawarty jest w Rozdziale 4 Specyfikacji warunków zamówienia (SWZ) oraz projekcie umowy wraz z załącznikami – Rozdział 3 swz.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych
37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający w dniu 11.03.2024r. wystąpił do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków Delegatura w Legnicy o zaopiniowanie projektu placu zabaw na terenie Szkoły Podstawowej nr 4, W dniu 19.04.2024r. po upływie 30 dni na wydanie opinii przez WUOZ, Zamawiający ogłosił postępowanie na: Wybór Wykonawcy zadania inwestycyjnego „Plac zabaw przy Czwórce (LBO)” na stronie www.platformazakupowa.pl ID 918085.W dniu 23.04.2024r.do Zamawiającego wpłynęła negatywna opinia ww. projektu wydana przez WUOZ.
Przedmiotowe zadanie realizowane miało być na terenie wpisanym do rejestru zabytków. Realizacja zadania naruszyłaby zabytkowy układ urbanistyczny, charakterystyczny obszaru. Lipowy szpaler zlokalizowany na przedmiotowej nieruchomości stanowi również historyczny element układu przestrzennego miasta. Zagospodarowanie terenu na plac zabaw doprowadzi do zatarcia komponentu układu urbanistycznego, jakim jest siec dróg, zgodnie z historycznym podziałem funkcjonalnym, a dodatkowo konieczne do przeprowadzenia roboty ziemne doprowadzą do uszkodzenia historycznego szpaleru lipowego.
W związku z powyższym w ww. opinii WUOZ uznał, że inwestycja jest nieakceptowalna ze stanowiska konserwatorskiego,
| 2024-05-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |