Wymiana zewnętrznej instalacji kanalizacji – COS/Osuchów, w trybie „zaprojektuj i wybuduj”

ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00323991
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00323991/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-05-15 08:21
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b3b3958e-fb20-11ee-b81b-aebd110f5279
Identyfikator
5213017228
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnejUsługi projektowania rurociągówRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty instalacyjne kanalizacyjneRoboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabliRoboty budowlane w zakresie kanałów ściekowychUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00323991 z dnia 2024-05-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wymiana zewnętrznej instalacji kanalizacji – COS/Osuchów, w trybie „zaprojektuj i wybuduj”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH

1.3.) Oddział zamawiającego: Centrala

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000017756

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Szamocka 3, 5

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 01-748

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.7.) Numer telefonu: 22 667-17-04

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariatDZP@zus.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zus.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://portal.smartpzp.pl/zus

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz zarządzane przez nie fundusze

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Ubezpieczenia społeczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wymiana zewnętrznej instalacji kanalizacji – COS/Osuchów, w trybie „zaprojektuj i wybuduj”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b3b3958e-fb20-11ee-b81b-aebd110f5279

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00323991

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-05-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00464638/15/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Wymiana zewnętrznej instalacji kanalizacji - COS/Osuchów (zaprojektuj i wybuduj)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00294300

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 993200.271.4.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2232577,31 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia była wymiana zewnętrznej instalacji kanalizacji – COS/Osuchów, w trybie „zaprojektuj i wybuduj”.
Wykonawca powinien sporządzić Dokumentację projektową z wyłączeniem przedmiaru, Specyfikację Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (dalej STWiOR), kosztorys uproszczony, a także uzyskać pozwolenie na budowę i wymagane uzgodnienia oraz wykonać roboty budowlane.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Programie Funkcjonalno-Użytkowym (dalej: „PF-U”), stanowiącym Załącznik nr 11 do SWZ.
Dokumentację projektową wymiany kanalizacji sanitarnej musiały wykonać uprawnione osoby. Dokumentację należało uzgodnić z Konserwatorem zabytków, oraz uzyskać niezbędne uzgodnienia, w tym pozwolenie na budowę. Wykonanie dokumentacji należało poprzedzić szczegółową inwentaryzacją istniejącej sieci kanalizacyjnej.
Opis ogólny przedmiotu zamówienia:
Istniejąca zewnętrzna sieć kanalizacji sanitarnej została wykonana w trakcie rozbudowy zespołu pałacowego o budynki hotelowe oraz stołówkę z kuchnią. Inwestor nie posiada archiwalnej dokumentacji, według której wykonana została sieć kanalizacji sanitarnej.
Sieć kanalizacyjna obsługuje wszystkie budynki zespołu. Wykonana jest z rur kamionkowych i żeliwnych łączonych kielichowo. Całość ścieków odprowadzana jest do przepompowni ścieków. Przepompownia przepompowuje ścieki do istniejącej na terenie Osuchowa oczyszczalni ścieków komunalnych.
W ramach zabezpieczenia zespołu pałacowego przed sytuacjami awaryjnymi, na kanalizacji sanitarnej w ostatnim czasie wykonano, w okolicach przepompowni ścieków, zbiornik awaryjny szczelny, który może przyjmować ścieki w momentach awarii przepompowni, awarii oczyszczalni lub braku dostawy prądu.
Zbiornik awaryjny na ścieki jest w stanie technicznym umożliwiającym jego dalsze eksploatowanie.
Przebudowy wymaga cała sieć zewnętrzna kanalizacji sanitarnej, która jest wyeksploatowana.
Z tego powodu konieczna jest kompleksowa wymiana całej sieci zewnętrznej kanalizacji sanitarnej, na instalację szczelną zarówno w zakresie studni, jak i rurociągów.
Sieć kanalizacyjna przebiega po terenie parku, który objęty jest ochroną konserwatorską. Dotychczasowe wyeksploatowane uszczelnienia kielichowe rur wykonane są za pomocą sznura konopnego czarnego i białego oraz zaprawy cementowej.
Dolne odcinki sieci kanalizacyjnej w okolicach przepompowni ścieków dodatkowo przebiegają w pobliżu istniejącego w parku stawu. Staw określa poziom wód gruntowych. Wizja lokalna przeprowadzona na terenie obiektu potwierdziła, iż odcinki zbliżone do stawu są posadowione poniżej lustra wody w stawie.
Budynek kuchni i stołówki wyposażony jest w zewnętrzny separator ścieków tłuszczowych kuchennych, wybudowany wraz z budową sieci zewnętrznej kanalizacyjnej.
Separator należało wymienić na nowy i sprawny.
Szczegółowe warunki realizacji zamówienia zostały zawarte w Projektowanych Postanowieniach Umowy stanowiące Załącznik nr 2 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71322200-3 - Usługi projektowania rurociągów

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu nie złożono żadnej oferty.
2024-05-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane