Rozbudowa i termomodernizacja budynku Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Świeciu

Powiat Świecki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00324469
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00324469/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-05-15 10:38
Lokalizacja
Świecie, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5cfcc036-02e1-11ef-b81b-aebd110f5279
Identyfikator
5591876820
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych ze szkolnictwemRoboty budowlaneRoboty w zakresie usuwania glebyFundamentowanieRoboty murarskie i muroweRoboty izolacyjneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówPokrywanie podłóg i ścianRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeTynkowanieRoboty malarskieRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty instalacyjne hydrauliczneRoboty instalacyjne kanalizacyjneInstalowanie centralnego ogrzewaniaInstalowanie wentylacjiInstalowanie urządzeń klimatyzacyjnychInstalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnychWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne robotyInstalowanie wind

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00324469 z dnia 2024-05-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa i termomodernizacja budynku Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Świeciu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Świecki

1.3.) Oddział zamawiającego: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Świeciu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350978

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Gen. Józefa Hallera 9

1.5.2.) Miejscowość: Świecie

1.5.3.) Kod pocztowy: 86-100

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL618 - Świecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: jakubik.a@oswiata.csw.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://ppp-swiecie.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://www.platformazakupowa.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa i termomodernizacja budynku Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Świeciu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5cfcc036-02e1-11ef-b81b-aebd110f5279

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00324469

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-05-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00580307/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Rozbudowa i termomodernizacja budynku Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Świeciu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00302156

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PZEA.251.5.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1999826,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa i termomodernizacja budynku Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu na działkach nr ewid. 1227/1 i 1227/3 w obrębie ewidencyjnym Świecie - Miasto.
Inwestycja obejmuje:
1) rozbiórkę budynku gospodarczo-garażowego oraz gabinetu terapeutycznego;
2) rozbiórkę pokrycia dachu na istniejącym budynku, rozbiórkę rynien, rur spustowych i obróbek blacharskich oraz deskowania połaci dachowych, demontaż zewnętrznych dachowych jednostek klimatyzacji;
3) geodezyjne wytyczenie obiektu w terenie zgodnie z projektem budowlanym;
4) dobudowę dwukondygnacyjnego budynku z poddaszem użytkowym wraz
z pomieszczeniami sanitarnymi, przykrytego dachem dwuspadowym – blachą na rąbek stojący. Obiekt ma być wyposażony w dźwig osobowy przystosowany do transportu osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich, łączący wszystkie ogólnodostępne kondygnacje budynku oraz schody wewnętrzne z żelbetowych płyt
z betonu od poziomu pierwszego piętra do poddasza:
a) na parterze obiektu zaplanowano: komunikację, WC dla osób niepełnosprawnych, salę terapii wczesnego wspomagania rozwoju, gabinet psychologa, szyb windowy,
b) na piętrze obiektu zaplanowano: komunikację, WC , gabinet terapii psychologicznej, salę terapii integracji sensorycznej,
c) na poddaszu zaplanowano: komunikację oraz salę szkoleniową i do zajęć grupowych;
5) wykonanie instalacji wewnętrznych (instalacje: elektryczna, wodociągowa, sanitarna, kanalizacyjna, centralnego ogrzewania, wentylacji grawitacyjnej wspomaganej i klimatyzacji VRF);
6) wykonanie nowego pokrycia dachowego z blachy stalowej ocynkowanej powlekanej – panel dachowy na rąbek stojący w kolorze grafitowym matowym na istniejącym budynku wraz z dociepleniem wełną mineralną i robotami towarzyszącymi opisanymi w części opisowej projektu architektoniczno-budowlanego, obsadzenie nowego okna połaciowego
z funkcją wyłazu dachowego;
7) częściową termomodernizację istniejącego budynku, odnowienie od strony ulic elewacji, wymiana dwóch drzwi zewnętrznych od strony ul. Gimnazjalnej;
8) montaż stolarki okiennej i drzwiowej, ocieplenie dobudowanego budynku styropianem o gr. 20 cm. oraz wykonanie jego elewacji;
9) montaż instalacji fotowoltaicznej i odgromowej;
10) ponowny montaż zewnętrznych dachowych jednostek klimatyzacji;
11) wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej przez uprawnione jednostki geodezyjne;
12) zagospodarowanie terenu.
2. Roboty budowlane będą zrealizowane w ramach dwóch etapów:
Etap I – będzie obejmował w szczególności:
1) roboty rozbiórkowe:
- budynku gospodarczo-garażowego oraz gabinetu terapeutycznego,
- pokrycia dachu na istniejącym budynku, rozbiórkę rynien, rur spustowych
i obróbek blacharskich oraz deskowania połaci dachowych, demontaż zewnętrznych dachowych jednostek klimatyzacji;
2) roboty remontowe:
- wykonanie nowego dachu na starej części budynku bez ocieplenia ścian od środka;
3) geodezyjne wytyczenie obiektu w terenie zgodnie z projektem budowlanym;
4) rozbudowa:
- stan surowy dobudowywanego budynku bez stolarki okiennej i drzwiowej,
- częściowe instalacje sanitarne, podposadzkowe części instalacji kanalizacyjnej,
- instalacje elektryczne: modernizacja rozdzielni głównej w istniejącym budynku,
- demontaż i przełożenie WLZ (wewnętrznej instalacji zasilającej) do budynku gospodarczego,
- instalacje PV i odgromowej na istniejącym budynku,
- montaż kabla zasilającego w nowym budynku,
Etap II – będzie obejmował w szczególności:
1) budowę szybu dźwigowego, montaż dźwigu osobowego;
2) montaż stolarki okiennej i drzwiowej, ocieplenie dobudowanego budynku styropianem
o gr. 20 cm. oraz wykonanie jego elewacji;
3) wykonanie instalacji wewnętrznych (instalacje: elektryczna, wodociągowa, sanitarna, kanalizacyjna, centralnego ogrzewania, wentylacji grawitacyjnej wspomaganej
i klimatyzacji VRF);
4) częściową termomodernizację istniejącego budynku, odnowienie od strony ulic elewacji, wymiana dwóch drzwi zewnętrznych od strony ul. Gimnazjalnej;
5) montaż instalacji fotowoltaicznej i odgromowej;
6) ponowny montaż zewnętrznych dachowych jednostek klimatyzacji;
7) wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej przez uprawnione jednostki geodezyjne;
8) zagospodarowanie terenu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45214200-2 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych ze szkolnictwem

45000000-7 - Roboty budowlane

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45262210-6 - Fundamentowanie

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45410000-4 - Tynkowanie

45442100-8 - Roboty malarskie

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45313100-5 - Instalowanie wind

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W prowadzonym postępowaniu na Rozbudowę i termomodernizację budynku Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wpłynęła jedna oferta. Zamawiający na realizację zamówienia zamierzał przeznaczyć kwotę: 1 999 826,00 zł brutto. Złożona oferta przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3306283,67 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3306283,67 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2024-05-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane