Realizacja robót budowlanych polegających na budowie budynku szklarni edukacyjnej z zapleczem biurowo-socjalnym i technicznym wraz z wewnętrzną i zewnętrzną infrastrukturą techniczną

Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00324935
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00324935/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-05-15 12:25
Lokalizacja
Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c8e9f514-9e42-11ee-948d-82b0c04ef850
Identyfikator
5540313107
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budynkówRoboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie konstrukcjiRoboty instalacyjne w budynkachRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00324935 z dnia 2024-05-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Realizacja robót budowlanych polegających na budowie budynku szklarni edukacyjnej z zapleczem biurowo-socjalnym i technicznym wraz z wewnętrzną i zewnętrzną infrastrukturą techniczną

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001689

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Al. prof. S. Kaliskiego 7

1.5.2.) Miejscowość: Bydgoszcz

1.5.3.) Kod pocztowy: 85-796

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@pbs.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pbs.edu.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/pbs

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Realizacja robót budowlanych polegających na budowie budynku szklarni edukacyjnej z zapleczem biurowo-socjalnym i technicznym wraz z wewnętrzną i zewnętrzną infrastrukturą techniczną

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c8e9f514-9e42-11ee-948d-82b0c04ef850

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00324935

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-05-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00065218/19/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Budowa szklarni

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00570328

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RZP.243.76.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na budowie budynku szklarni edukacyjnej (naukowo-badawczej) z zapleczem biurowo-socjalnym i technicznym wraz z wewnętrzną i zewnętrzną infrastrukturą techniczną na potrzeby Centrum Hodowli i Uprawy Roślin Politechniki Bydgoskiej, budowie sieci kanalizacji deszczowej wraz ze zbiornikiem retencyjno - infiltrującym, studnią chłonną i przyłączami z rur spustowych dla odprowadzenia wód opadowych i roztopowych z budynków przy ul Suchej 7-9 w Bydgoszczy, przebudowie zewnętrznych instalacji wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, ciepłowniczej, elektroenergetycznej i teletechnicznej oraz zagospodarowaniu terenu. Całość zamówienia została podzielana na zakres podstawowy (gwarantowany) – etap I realizacji i zakres opcjonalny – etap II realizacji inwestycji a całość inwestycji ma kończyć przedłożenie prawomocnej, bezwarunkowej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie obiektów, których dotyczą przedmiotowe roboty budowlane (o ile takie pozwolenie jest wymagane).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, określa rozdział III SWZ oraz załącznik nr 9 do SWZ – dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, opis przedmiotu zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

uzasadnienie prawne: art. 255 pkt 3) ustawy Pzp – cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
uzasadnienie merytoryczne:
Zamawiający zamierzał przeznaczyć na wykonanie zamówienia podstawowego kwotę w wysokości 7 772137,00 zł brutto, natomiast cena oferty najkorzystniejszej wynosiła 8 800 000,00 zł brutto. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej do ceny najkorzystniejszej oferty.
2024-05-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane