Budowa placu zabaw przy szkole podstawowej w msc. Jaślików
Gmina Krasnystaw
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00326181
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00326181/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-05-16 09:16
- Lokalizacja
- Krasnystaw, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-30f0a32b-e07b-11ee-9fce-3adbe5eb3a3d
- Identyfikator
- 5641669834
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00326181 z dnia 2024-05-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa placu zabaw przy szkole podstawowej w msc. Jaślików
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Krasnystaw
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 110197960
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Marii Konopnickiej 4
1.5.2.) Miejscowość: Krasnystaw
1.5.3.) Kod pocztowy: 22-300
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski
1.5.7.) Numer telefonu: 825763753
1.5.8.) Numer faksu: 825763046
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: budownictwo@krasnystaw.ug.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ugkrasnystaw.bip.e-zeto.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-30f0a32b-e07b-11ee-9fce-3adbe5eb3a3d1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa placu zabaw przy szkole podstawowej w msc. Jaślików2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-30f0a32b-e07b-11ee-9fce-3adbe5eb3a3d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00326181
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-05-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00013570/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Budowa placu zabaw przy szkole podstawowej w msc. Jaślików
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
zamówienie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 – projekt pod nazwą Budowa placu zabaw przy szkole podstawowej w msc. Jaślików2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00241902
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GK.271.5.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 164349,63 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowlanych związanych z budową placu zabaw na terenie Szkoły Podstawowej w Jaślikowie na działce nr 121 obręb Jaślików w ramach zadania pn. „Budowa placu zabaw przy szkole podstawowej w msc. Jaślików”.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje roboty budowlano – montażowe w zakresie:
2.1. wykonania nawierzchni poliuretanowej,
2.2. dostawy i montażu elementów małej architektury, w tym urządzeń zabawowych:
2.2.1. zestaw zabawowy (w zestawie dwa ślizgi, ścianka wspinaczkowa, pomosty, „wieżyczki”), konstrukcja zestawu metalowa z profili zamkniętych 60x60 mm malowana farbą proszkową,
2.2.2. bujak „Koniczynka”, siedzisko z płyty HDPE,
2.2.3. huśtawka podwójna, konstrukcja metolowa,
2.2.4. Huśtawka ważka (wagowa), konstrukcja metolowa, siedzisko z płyty HDPE,
2.2.5. bujak „Piesek”, siedzisko z płyty HDPE,
2.2.6. karuzela tarczowa z siedziskami, konstrukcja metolowa, siedzisko z płyty HDPE,
2.2.7. czterobok linowy (w zestawie drabinki linowe, ścianka wspinaczkowa), konstrukcja metolowa, ścianka z płyty HDPE,
2.2.8. gra labirynt,
2.2.9. ławka metalowa z oparciem,
2.2.10. kosz na śmieci metalowy,
2.2.11. stojaki na rowery (5 stanowisk),
2.2.12. tablica – regulamin placu zabaw.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia opisuje:
3.1. Dokumentacja projektowa załącznik Nr 7 do SWZ.
3.2. STWiOR - załącznik nr 8 do SWZ.
4. Wymagania w zakresie przedmiotu zamówienia:
4.1. Urządzenia zabawowe oraz nawierzchnia poliuretanowa powinny posiadać odpowiednie certyfikaty zgodności z normami, w tym normy z grupy PN-EN 1176 „Wyposażenie placów zabaw i nawierzchnie” oraz PN-EN 1177 „Nawierzchnie placów zabaw amortyzujące upadki” lub równoważne. Certyfikaty powinny być wydane przez jednostkę certyfikującą posiadającą akredytację Polskiego Centrum Akredytacji lub inną równoważną jednostkę akredytacyjną w przedmiotowym obszarze.
4.2. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania nawierzchni bezpiecznej placu zabaw wytworzonej bezpośrednio na placu budowy tzw. in-situ. Nawierzchnia poliuretanowa składająca się z dwóch warstw. Warstwa górna (gr. 10 mm) wykonana z granulatu EPDM oraz warstwa dolna (gr. 70 mm) wykonana z granulatu gumowego SBR połączonego lepiszczem poliuretanowym. Warstwy układane bezspoinowo. Obrzeża betonowe powinny znajdować poza strefami swobodnego upadku oraz muszą bezwzględnie zostać pokryte warstwą nawierzchni z granulatu EPDM o gr. min. 10 mm.
4.3. Wykonawca w terminie do 7 dni od dnia podpisania umowy zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu:
4.3.1. szczegółowego zestawienia urządzeń zabawowych i elementów małej architektury wchodzących w zakres przedmiotu zamówienia z podaniem ich producenta, wymianów, specyfikacji materiałowych i modelu,
4.3.2. certyfikaty zgodności z normami PN-EN 1176 „Wyposażenie placów zabaw i nawierzchnie” oraz PN-EN 1177 „Nawierzchnie placów zabaw amortyzujące upadki” – lub równoważne, wydane przez jednostkę certyfikującą posiadającą akredytację Polskiego Centrum Akredytacji w przedmiotowym obszarze,
4.3.3. dopuszcza się zastosowanie urządzeń zabawowych i elementów małej architektury równoważnych do wskazanych w dokumentacji projektowej. Za równoważne Zamawiający uzna urządzenia o wymianach +/- 10% (mniejszych lub większych) od wymiarów wskazanych w dokumentacji projektowej. Wysokość urządzenia może być mniejsza lub większa o 10 cm od podanej pod warunkiem spełnienia wymogów dotyczących tłumienia upadku przez przewidziane w projekcie nawierzchnie na placu zabaw.
5. Przedmiar robót - Załącznik Nr 9 do SWZ - dokument pomocniczy.
Z uwagi na to, że wynagrodzenie wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w dokumentacji technicznej o której mowa w pkt 3 rozdziału III SWZ. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia - jeżeli roboty te ujęte były w dokumentacji technicznej, o której mowa w pkt 3 rozdziału III SWZ oraz STWiOR.
Ewentualny brak w przedmiarze robót koniecznych do wykonania wynikających
z dokumentacji technicznej nie zwalnia wykonawcy od obowiązku ich wykonania na podstawie projektu w cenie umownej. Wykonawca ma prawo skorygować ilość robót podaną w przedmiarze robót do wielkości według własnych obliczeń na podstawie dokumentacji technicznej i innej dokumentacji technicznej zgodnie
z zasadami sztuki budowlanej.
6. W każdym przypadku użycia w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych,
o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp Wykonawca powinien przyjąć, że odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
W przypadku użycia w dokumentacji projektowej odniesień do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca analizując dokumentację projektową powinien założyć, że każdemu odniesieniu użytemu w dokumentacji projektowej towarzyszy wyraz „lub równoważne". W przypadku, gdy w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót zostały użyte znaki towarowe, oznacza to, że są podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard. Wykonawca może zastosować materiały lub urządzenia równoważne, lecz o parametrach technicznych i jakościowych podobnych lub lepszych, których zastosowanie w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań przyjętych w dokumentacji projektowej. Wykonawca, który zastosuje urządzenia lub materiały równoważne będzie obowiązany wykazać w trakcie realizacji zamówienia, że zastosowane przez niego urządzenia i materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Użycie w dokumentacji projektowej etykiety oznacza, że Zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania określonej przez zamawiającego etykiety. W przypadku gdy wykonawca z przyczyn od niego niezależnych nie może uzyskać określonej przez zamawiającego etykiety lub równoważnej etykiety, zamawiający, w terminie, przez siebie wyznaczonym akceptuje inne odpowiednie przedmiotowe środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta, o ile dany wykonawca udowodni, że roboty budowlane, dostawy lub usługi, które mają zostać przez niego wykonane, spełniają wymagania określonej etykiety lub określone wymagania wskazane przez Zamawiającego. Użycie w dokumentacji projektowej wymogu posiadania certyfikatu wydanego przez jednostkę oceniającą zgodność lub sprawozdania z badań przeprowadzonych przez tę jednostkę jako środka dowodowego potwierdzającego zgodność z wymaganiami lub cechami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia, kryteriach oceny ofert lub warunkach realizacji zamówienia oznacza, że zamawiający akceptuje również certyfikaty wydane przez inne równoważne jednostki oceniające zgodność. Zamawiający akceptuje także inne odpowiednie środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta, w przypadku, gdy dany Wykonawca nie ma ani dostępu do certyfikatów lub sprawozdań z badań, ani możliwości ich uzyskania w odpowiednim terminie, o ile ten brak dostępu nie może być przypisany danemu Wykonawcy, oraz pod warunkiem że dany Wykonawca udowodni, że wykonywane przez niego roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają wymogi lub kryteria określone w opisie przedmiotu zamówienia, kryteriach oceny ofert lub wymagania związane z realizacją zamówienia. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia ujęto zapis wynikający z KNR lub KNNR wskazujący na konieczność wykorzystywania przy realizacji zamówienia konkretnego sprzętu o konkretnych parametrach Zamawiający dopuszcza używanie innego sprzętu o ile zapewni to osiągnięcie zakładanych parametrów projektowych i nie spowoduje ryzyka niezgodności wykonanych prac z dokumentacją techniczną.
Zamawiający nie wymaga w niniejszym postępowaniu przedmiotowych środków dowodowych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw
43325000-7 - Wyposażenie parków i placów zabaw
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 9
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 178648,89 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 249690,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 178648,89 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe BRUNPOL
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5641199191
7.3.4) Miejscowość: Krupe 157
7.3.5) Kod pocztowy: 22-302
7.3.6.) Województwo: lubelskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-05-10
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 178648,89 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące
| 2024-05-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |