„Zabezpieczenie zabytkowego przyziemia w budynku b. klasztoru oo. Dominikanów w Przemyślu” w ramach Dofinansowania Inwestycji z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków ...
Powiat Przemyski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00326672
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00326672/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-05-16 11:30
- Lokalizacja
- Przemyśl, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-21562013-e81a-11ee-9c02-ce2b643d361d
- Identyfikator
- 7952068339
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00326672 z dnia 2024-05-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Zabezpieczenie zabytkowego przyziemia w budynku b. klasztoru oo. Dominikanów w Przemyślu” w ramach Dofinansowania Inwestycji z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków ...
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Przemyski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 650900312
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Dominikański 3
1.5.2.) Miejscowość: Przemyśl
1.5.3.) Kod pocztowy: 37-700
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL822 - Przemyski
1.5.7.) Numer telefonu: 166785054
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: starostwo@powiat.przemysl.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat.przemysl.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/powiat_przemysl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Zabezpieczenie zabytkowego przyziemia w budynku b. klasztoru oo. Dominikanów w Przemyślu” w ramach Dofinansowania Inwestycji z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków ...2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-21562013-e81a-11ee-9c02-ce2b643d361d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00326672
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-05-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00012322/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Zabezpieczenie zabytkowego przyziemia w budynku b. klasztoru oo. Dominikanów w Przemyślu.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00255936
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.272.4.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 263000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem niniejszego zamówienia jest:
„Zabezpieczenie zabytkowego przyziemia w budynku b. klasztoru oo. Dominikanów w Przemyślu”
w ramach Dofinansowania Inwestycji z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków –
Nr Edycja2RPOZ/2023/1961/PolskiLad
12.1.1. Zakres prac obejmuje: wykonanie poziomej przepony izolacyjnej ścian w poziomie parteru od strony zewnętrznej i wewnętrznej budynku. Prace prowadzone będą w całości na działce należącej do inwestora, bez konieczności korzystania z ulic i chodników miejskich.
Z uwagi na funkcjonowanie, w budynku nie jest możliwe udostępnienie wykonawcy wszystkich pomieszczeń do jednoczesnego prowadzenia prac. Inwestor udostępni wykonawcy część parteru (prace należy zaplanować w trzech czterech etapach), co jest związane z koniecznością przemieszczania wewnątrz pomieszczeń parteru zgromadzonego tam sprzętu i dokumentów. Inwestor udostępni wykonawcy kolejną część pomieszczeń, po zakończeniu prac w poprzednio przekazanych pomieszczeniach i przemieszczeniu zgromadzonego sprzętu i dokumentów.
12.2. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w załączniku nr 7.
Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy– załącznik nr 8 do SWZ
12.3. Wymagania (obowiązki) stawiane Wykonawcy, opisane zostały
w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących - załącznik nr 8 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45320000-6 - Roboty izolacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający w dniu 09.04.2024 r. dokonał otwarcia ofert w przedmiotowym postępowaniu w toku procedowania procedury wyboru wykonawcy najkorzystniejszego w toku badania ofert Zamawiający powziął informację, że postępowanie zawiera wadę polegającą na niejednoznacznym i nieprecyzyjnym opisie przedmiotu zamówienia. W przedmiotowym postępowaniu opis przedmiotu zamówienia stanowił załącznik nr 7 do SWZ w skład którego wchodziły dokumenty wymagane przepisem art. 103 ust. 1 ustawy Pzp. wraz z rzutem pomieszczeń z naniesionymi długościamii grubościami ścian, zakres prac oraz przedmiar robót. W związku z tym, że w budynku uwzględnionym w przedmiocie zamówienia występują ściany o różnych grubościach sposób obliczania ilości „krotności” powinien być jednakowy w każdym z dokumentów żeby nie budzić wątpliwości interpretacyjnych do wyliczeń. Tak więc nie wpisanie w przedmiarze ilości „krotności” w opisach pozycji dot. dodatku za każdy centymetr pogrubienia ściany, jest powodem niejednoznacznej interpretacji opisu przedmiotu zamówienia i przyjęcia przez wykonawców odmiennych sposobów obliczania ceny oferty. Brak przyjęcia w dokumentach takich samych ilości pogrubienia za każdy centymetr ściany spowodował niejednoznaczność która rzutuje na obliczenie ceny oferty. Jeżeli zatem w przedmiarze, stanowiącym część opisu przedmiotu zamówienia, zostały po otwarciu ofert stwierdzone wady, które nie mogą być skorygowane przez zamawiającego w toku postępowania poprzez unieważnienie lub powtórzenie nieprawidłowej czynności zamawiający jest zmuszony unieważnić przedmiotowe postepowanie. Nie można bowiem wykluczyć sytuacji, że niektóre z tych błędów spowodowały niezłożenie ofert przez innych wykonawców albo niewłaściwą wycenę ceny ofertowej przez Wykonawców, którzy oferty złożyli. Mamy więc wadę nieusuwalną, która może się stać przyczyną uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy, ponieważ wady te nie mają marginalnego znaczenia dlatego też to postępowanie podlegać będzie unieważnieniu na podstawie
art. 255 pkt 6 w zw. z art. 457 ust. 5 p.z.p..
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 83640,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 262375,86 PLN
| 2024-05-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |