Budowa ul. Zacisze w Darłowie
Gmina Miasto Darłowo
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00329982
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00329982/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-05-20 08:48
- Lokalizacja
- Darłowo, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-adac8320-fd4c-11ee-b81b-aebd110f5279
- Identyfikator
- 4990527500
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00329982 z dnia 2024-05-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa ul. Zacisze w Darłowie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Darłowo
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330920937
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Tadeusza Kościuszki 9
1.5.2.) Miejscowość: Darłowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 76-150
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński
1.5.7.) Numer telefonu: +48 94 355 12 48
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@darlowo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.darlowo.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/darlowo1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa ul. Zacisze w Darłowie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-adac8320-fd4c-11ee-b81b-aebd110f5279
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00329982
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-05-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00048011/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.14 Budowa ul. Zacisze
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00290511
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.15.2024 / EI.7013.8.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie ul. Zacisze w Darłowie zgodnie z wydaną decyzją pozwolenia na budowę Nr 53/2022 z dnia 07.02.2022 r. znak BS.6740.846.2021.IV oraz załączoną dokumentacją projektową.
Roboty budowlane polegać będą na wykonaniu robót w poszczególnych branżach w szczególności:
a. w branży sanitarnej:
- budowa kanalizacji deszczowej, wykonanie wpustów drogowych, przykanalików do granic działki,
- włączenie nowo-wybudowanej sieci do istniejącej sieci kanalizacji deszczowej (rurociąg DN1000),
- montaż osadnika i separatora piasku wraz z klapą zwrotną;
- usunięcie kolizji z istniejącymi sieciami i przyłączami.
b. w branży elektrycznej:
- demontaż istniejącego oświetlenia ulicy oraz unieczynnienie istniejącego kabla oświetleniowego;
- budowa nowego oświetlenia poprzez rozwinięcie sieci elektroenergetycznej oraz montaż 8 szt. słupów oświetlenia (słupy i oprawy z demontażu);
- usunięcie kolizji z istniejącymi sieciami niskiego i średniego napięcia.
c. w branży drogowej:
- wykonanie niezbędnych rozbiórek istniejących nawierzchni m.in. betonowych z płyt drogowych, z kostki betonowej oraz asfaltowej;
- korytowanie, wykonanie podbudów, ustawienie krawężników i obrzeży;
- wykonanie nawierzchni chodników z kostki betonowej bezfazowej – kolor grafitowy, wym. 10x20 cm gr. 8 cm
- wykonanie nawierzchni jezdni oraz zjazdów z kostki betonowej bezfazowej – kolor szary, wym. 10x20 cm gr. 8 cm.
UWAGA!
1) Dokumentacja projektowa zakłada wariant stabilizacji cementem podłoża gruntowego w przypadku nieuzyskania wskaźnika zagęszczenia 1.0 dla gruntu rodzimego – nie wyceniać na etapie wyceny.
Należy wycenić wykonanie konstrukcji drogi zgodnie z przedstawionymi rozwiązaniami projektowymi - przekrojami. Wykonanie stabilizacji podłoża rodzimego cementem będzie stanowiło ewentualne roboty dodatkowe.
2) Należy wycenić wariant wykonania studni kanalizacji deszczowej D2 jako komorę betonową prostokątną o wym. 1,5mx2,0m z osadnikiem h=0,5m i na wylotach rurociągów dn300 zamontować klapy zwrotne. Włączenie kanalizacji deszczowej za studnią D2 do komory D1 na rurociągu DN1000.
3) Należy wycenić i wykonać dodatkowe dwa zjazdy z ulicy – lokalizacja zjazdów do działki 117/9 oraz do działki 117/4.
4) Utylizacja urobku we własnym zakresie Wykonawcy zgodnie z odrębnymi przepisami w tym zakresie.
Zamawiający zaleca Wykonawcy takie zaplanowanie robót, aby w najmniejszym możliwym zakresie wpływały one na ruch budowanego odcinka oraz uwzględniało codzienne potrzeby komunikacyjne mieszkańców ulicy (ślepa ulica). Budowa dodatkowych wejść i przejść dla mieszkańców ulicy po stronie Wykonawcy.
Szczególną uwagę Wykonawca winien zwrócić na zapewnienie bezpieczeństwa ruchu w trakcie realizacji robót budowlanych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu w ustalonym terminie, tj. do dnia 14 maja 2024r. do godz. 10:00, wpłynęła jedna oferta.Zamawiający udostępnił na stronie prowadzonego postępowania – przed otwarciem ofert – informację o kwocie jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający poinformował potencjalnych Wykonawców, iż na przedmiotowe zadanie przeznaczona została kwota 1.150.000,00zł brutto. Natomiast cena złożonej oferty wyniosła 1.627.103,68zł
Zatem cena złożonej oferty znacznie przewyższa środki, jakie Zamawiający zabezpieczył w budżecie Miasta Darłowo na realizację zadania.
| 2024-05-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |