Budowa zespołu budynków użyteczności publicznej wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą towarzyszącą, Etap I – 2 edycja

GMINA KOSAKOWO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00330183
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00330183/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-05-20 09:50
Lokalizacja
Kosakowo, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-902a6c3b-f34b-11ee-b016-82aaee56c84c
Identyfikator
5861023761
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budynkówRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty budowlane w zakresie budynków wielofunkcyjnychRoboty w zakresie instalacji elektrycznychPokrywanie dachów panelami ogniw słonecznychRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie wentylacjiInstalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty instalacyjne gazoweInstalowanie kotłówInstalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty instalacyjne przeciwpożaroweInstalowanie okablowania komputerowegoInne instalacje elektryczneInstalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowychRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychKonstrukcje z betonu zbrojonegoInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznegoRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychRoboty w zakresie kształtowania placów zabawRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie rurociągów do przesyłu wodyRoboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowejRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty budowlane w zakresie gazociągówUsługi zarządzania projektem budowlanymNadzór nad projektem i dokumentacją

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00330183 z dnia 2024-05-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa zespołu budynków użyteczności publicznej wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą towarzyszącą, Etap I – 2 edycja

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KOSAKOWO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000531708

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Żeromskiego 69

1.5.2.) Miejscowość: Kosakowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 81-198

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@kosakowo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminakosakowo.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://www.platformazakupowa.pl/pn/gmina_kosakowo

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa zespołu budynków użyteczności publicznej wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą towarzyszącą, Etap I – 2 edycja

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-902a6c3b-f34b-11ee-b016-82aaee56c84c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00330183

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-05-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00034368/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Budowa zespołu budynków użyteczności publicznej wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą towarzyszącą w Mechelinkach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00274244

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.23.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych i usług w ramach realizacji przedsięwzięcia pn.: „Zespół budynków użyteczności publicznej wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą towarzyszącą – Etap I” wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Przedmiotowa inwestycja obejmuje zagospodarowanie terenu na obszarze ok. 1 ha wraz z infrastrukturą towarzyszącą, w tym infrastrukturą turystyczno-rekreacyjną i komunikacją na terenie przystani morskiej i terenach przyległych w miejscowości Mechelinki. Planuje się budowę placu łodziowego, punktu obsługi kamperów, parkingu z punktami do ładowania elektrycznego, toalety publicznej, chodników i ścieżek, placu zabaw oraz zieleni. Dodatkowo zostanie przebudowana ul. Nadmorska, teren zostanie uzbrojony w infrastrukturę techniczną wraz z usunięciem kolizji istniejącego uzbrojenia terenu, oświetleniem oraz odwodnieniem. Zostanie dokonana rozbiórka i przebudowa obiektów kolidujących z zamierzeniem inwestycji.
2) Zamawiający uzyskał dofinansowanie na realizację przedmiotu zamówienia w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych edycja ósma. Wstępna promesa nr Edycja8/2023/2302/PolskiLad stanowi załącznik nr 11 do OPZ.
3) Wykonawca podpisując umowę przyjmuje do wiadomości, że wypłata wynagrodzenia będzie oparta na zasadach przyjętych zgodnie z Regulaminem Naboru wniosków o dofinansowanie Edycja 8 w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych oraz Uchwałą nr 84/2021 Rady Ministrów z 01 lipca 2021r. w sprawie ustanowienia Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych oraz uchwałami nr 176/2021 Rady Ministrów z dnia 28 grudnia 2021r., nr 87/2022 Rady Ministrów z dnia 26 kwietnia 2022r., nr 205/2022 Rady Ministrów z 13 października 2022r. zmieniającymi uchwałę w sprawie ustanowienia Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych, dostępnymi na stronie internetowej: https://www.bgk.pl/polski-lad/edycja-osma/#c28864
Wykonawca jest zobowiązany do zapoznania się z dokumentami wymienionymi w powyżej w zakresie niezbędnym do prawidłowej realizacji umowy. Zamawiający zobowiązany będzie do stosowania postanowień tych dokumentów w brzmieniu aktualnym na dzień dokonywania danej czynności związanej z realizacją umowy.
Zamawiający zastrzega, że zasady wypłaty wynagrodzenia Wykonawcy przyjęte dla realizacji niniejszego zamówienia są zgodne z zasadami wskazanymi we wstępnej promesie w ramach Programu, o którym mowa w ust. 4, tym samym Wykonawca będzie zobowiązany do finansowania inwestycji w części niepokrytej udziałem własnym Zamawiającego, na czas poprzedzający wypłatę z promesy (dokumentu zawierającego zobowiązanie do przekazania beneficjentowi środków pieniężnych udzielanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego) z jednoczesnym zastrzeżeniem, że zapłata wynagrodzenia Wykonawcy Inwestycji w całości nastąpi po odbiorze końcowym inwestycji przez Zamawiającego.
4) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie, na podstawie wielobranżowej dokumentacji projektowej, robót budowlanych obejmujących kompleksowe zagospodarowanie terenu przy ul. Nadmorskiej pomiędzy kanałem zrzutowym a portem Mechelinki z wyłączeniem :
 obszaru zrewitalizowanego Skansenu rybackiego ,
 bezpośredniego otoczenia istniejącego budynku mieszkalnego na dz. nr 92,
 budowy budynku wielofunkcyjnego,
 budowy budynku hangaru łodziowego,
 budowy budynku sauny.
Teren inwestycji stanowić będzie ogólnodostępną przestrzeń z budynkiem użyteczności publicznej (Toaleta) wraz z infrastrukturą towarzyszącą, w tym infrastrukturą turystyczno-rekreacyjną i komunikacyjną.
5) Zamówienie obejmuje w szczególności:
a) budowę budynku Toalety publicznej;
b) rozbiórkę istniejącego budynku świetlicy, obiektów gospodarczych i kontenerowych;
c) budowę parkingu dla samochodów osobowych z miejscami obsługi kamperów i stacją ładowania samochodów elektrycznych;
d) budowę placu łodziowego połączonego z istniejącym slipem,
e) budowę placu zabaw i siłowni zewnętrznej;
f) budowę chodników i ścieżki rowerowej;
g) budowę punktu gromadzenie odpadów;
h) realizację małej architektury;
i) budowę ogrodów deszczowych;
j) wycinkę i nasadzenia zieleni niskiej i wysokiej;
k) przebudowę i częściowy remont ul. Nadmorskiej;
l) przebudowę istniejących rowów melioracyjnych z zachowaniem ich objętości;
m) budowę i przebudowę instalacji oświetlenia terenu;
n) budowę kanalizacji teletechnicznej;
o) budowę i przebudowę przyłączy elektroenergetycznych;
p) budowę i przebudowę sieci kanalizacji deszczowej;
q) budowę przyłączy i instalacji kanalizacji deszczowej;
r) budowę przyłączy i instalacji kanalizacji sanitarnej;
s) budowę przyłączy i instalacji wodociągowej;
t) przebudowę sieci gazowej;
6) Przedmiot umowy obejmuje również wykonanie świadczeń na rzecz Zamawiającego w okresie gwarancyjnym, w tym utrzymania i pielęgnacji zieleni oraz przeprowadzenia i pokrycia kosztów serwisów gwarancyjnych gwarancyjnych wykonanych i dostarczonych instalacji, maszyn i urządzeń.
7) W zakresie przedmiotu zamówienia znajduje się uzyskanie przez Wykonawcę, w imieniu Zamawiającego i na jego rzecz, pozwolenia na użytkowanie całego zamierzenia inwestycyjnego – tj. dla Zamówienia podstawowego obejmującego budynki hangaru, sauny i toalet publicznych wraz z zagospodarowaniem terenu (w tym parkingu, placu zabaw, siłowni, itp.) oraz drogi ul. Nadmorskiej. Wykonawca uzyska pozwolenie na użytkowanie w terminie realizacji zamówienia.
8) Wykonawca jest zobowiązany do zatrudnienia Kierownika Budowy, Kierowników Robót branżowych oraz zapewnienia nadzoru wykonawczego podczas realizacji robót budowlanych.
9) W zakresie zamówienia Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia bezpiecznego dostępu do obiektu Skansenu w Mechelinkach, dostępu do nieruchomości przyległych do terenu prowadzenia robót a także zapewnić dostęp komunikacyjny dla tych nieruchomości i ich użytkowników.
10) Zakres zamówienia obejmuje wszystkie prace, czynności i roboty konieczne dla wykonania zadania inwestycyjnego. O ile dla wykonania robót budowlanych wchodzących w zakres Przedmiotu zamówienia będzie konieczne wykonanie innych robót, czynności lub uzyskanie zezwoleń, to Wykonawca wykona te roboty i czynności oraz uzyska niezbędne zezwolenia własnym kosztem i staraniem.
11) Szczegółowy zakres rzeczowy zamówienia, wymagania w odniesieniu do sposobu wykonania i odbioru Robót określony jest w Opisie przedmiotu Zamówienia i załącznikach, w tym w Dokumentacji Projektowej (Projekcie Budowlanym, Projektach Technicznych i Projektach Wykonawczych), Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót w powiązaniu z warunkami umowy oraz w przedmiarach robót. Przedmiary robót pełnią rolę pomocniczą przy obliczeniu ceny ofertowej Wykonawcy.
Ponadto przy realizacji zamówienia należy przestrzegać wszelkich uwarunkowań zawartych w decyzjach, opiniach, uzgodnieniach, itd, zawartych w Załącznikach do SWZ.
12) Wykonawca w formie oświadczenia w ofercie potwierdzi, że zapoznał się z wymienionymi powyżej dokumentami.
13) W przypadku, gdy Zamawiający użył w opisie przedmiotu zamówienia nazw, znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, należy je rozumieć jako przykładowe parametry minimalne oczekiwane przez Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza użycie rozwiązań równoważnych dopuszczonych do stosowania w budownictwie.
14) W przypadku, gdy Zamawiający odniósł się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 roku – prawo zamówień publicznych (Dz. U. 2021 poz. 1129 z późniejszymi zmianami, dalej jako Ustawa Pzp), Zamawiający wskazuje, iż należy je rozumieć jako przykładowe. Zamawiający, zgodnie z art. 101 ust. 4 Ustawy Pzp dopuszcza w każdym przypadku zastosowanie rozwiązań równoważnych opisywanym w treści SWZ wraz z załącznikami. Każdorazowo, gdy wskazana jest w niniejszym SWZ wraz z załącznikami norma, ocena techniczna, specyfikacja techniczna lub system referencji, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. Wykonawca, który, na etapie realizacji umowy, powołuje się na rozwiązania równoważne jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45211350-7 - Roboty budowlane w zakresie budynków wielofunkcyjnych

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45331110-0 - Instalowanie kotłów

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe

45314320-0 - Instalowanie okablowania komputerowego

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45312200-9 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45232150-8 - Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

45232440-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków

45231220-3 - Roboty budowlane w zakresie gazociągów

71541000-2 - Usługi zarządzania projektem budowlanym

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu złożono 7 ofert z czego 1 została odrzucona. Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na finasowanie zamówienia.
Najtańsza oferta z kwotą 9 098 322,47 zł przewyższa środki przeznaczone na finansowanie zamówienia, które wynosiły 8 753 381,00 zł brutto.
Postępowanie unieważnia się na podstawie art. 255 pkt.3 ustawy Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. 2023. poz. 1605 z późn. zm.)
2024-05-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane