WIW.DA.272.3.2024 - Roboty budowlane w zakresie montażu windy zewnętrznej dla budynku A – WIW Opole – w trybie zaprojektuj-wybuduj

WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT WETERYNARII W OPOLU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00331816
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00331816/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-05-21 08:12
Lokalizacja
Opole, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ac64f45b-f747-11ee-8d01-6607a228ef1b
Identyfikator
7540007096
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi projektowania architektonicznegoUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRóżne konstrukcje budowlaneRoboty instalacyjne elektryczneInstalacyjne roboty elektrotechniczneWindyInstalowanie windUsługi w zakresie konserwacji wind

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00331816 z dnia 2024-05-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
WIW.DA.272.3.2024 - Roboty budowlane w zakresie montażu windy zewnętrznej dla budynku A – WIW Opole – w trybie zaprojektuj-wybuduj

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT WETERYNARII W OPOLU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000093131

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Wrocławska 170

1.5.2.) Miejscowość: Opole

1.5.3.) Kod pocztowy: 45-836

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@wiw.opole.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wiw.opole.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/913393

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

WIW.DA.272.3.2024 - Roboty budowlane w zakresie montażu windy zewnętrznej dla budynku A – WIW Opole – w trybie zaprojektuj-wybuduj

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ac64f45b-f747-11ee-8d01-6607a228ef1b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00331816

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-05-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00274310/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Wykonanie windy zewnętrznej - budynek A (zaprojektuj – wybuduj)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00281938

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WIW.DA.272.3.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 378048,78 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest: Roboty budowlane w zakresie montażu windy zewnętrznej dla budynku A – WIW Opole – w trybie zaprojektuj-wybuduj.
2. Opis przedmiotu zamówienia ujęto w programie funkcjonalno- użytkowym stanowiącym załącznik nr 1.1 do SWZ.
3. Gwarancja
3.1. Wykonawca udziela Zamawiającemu gwarancji na wykonane roboty budowlane na okres: sześćdziesięciu [60] miesięcy, a na dostarczone i zamontowane wyposażenie i urządzenia: trzydzieści sześć [36] miesięcy od dnia podpisania przez Zamawiającego i Wykonawcę Protokołu Odbioru końcowego.
4. Termin realizacji przedmiotu zamówienia
4.1. Termin realizacji przedmiotu zamówienia wynosi maksymalnie 180 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy, jednakże nie później, niż do 20.12.2024r.
Zamawiający wskazuję datę końcową realizacji przedmiotu zamówienia (20.12.2024r.) z uwagi na fakt, iż środki finansowe, które mają zostać Zamawiającemu przyznane na sfinansowanie zamówienia, muszą zostać wydane do końca roku 2024.
4.2. Termin realizacji przedmiotu zamówienia wskazany w pkt. 4.1 SWZ jest terminem maksymalnym na realizację przedmiotu zamówienia. Wykonawca w ofercie może uwzględnić krótszy termin realizacji przedmiotu zamówienia, jednak: nie krótszy niż 150 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy;
Rozdział I pkt. 19 SWZ stosuje się.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

44112000-8 - Różne konstrukcje budowlane

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne

42416100-6 - Windy

45313100-5 - Instalowanie wind

50750000-7 - Usługi w zakresie konserwacji wind

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne: Art. 255 pkt. 3) ustawy stanowi: Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne: Do upływu terminu składania ofert, zostały złożone dwie oferty:
1. INTERO SERWIS Sp. z o.o., ul. Daniłowskiego 6/76, 01-833 Warszawa, z ceną oferty 687 000,00 zł brutto oraz oferowanym terminem realizacji przedmiotu zamówienia do 150 dni kalendarzowych.
2. Firma Dźwigowo-Elektryczna ELZUD Joachim Kupczyk, ul. Wiatraki 4, 46-090 Popielów, z ceną oferty 590 133,52 zł brutto oraz oferowanym terminem realizacji przedmiotu zamówienia do 150 dni kalendarzowych. Tym samym Firma Dźwigowo-Elektryczna ELZUD Joachim Kupczyk, przedstawiła najkorzystniejszą ofertę.
Zamawiający na sfinansowanie zamówienia zamierzał przeznaczyć kwotę 465 000,00 zł brutto. Zamawiający podjął decyzję o niezwiększanie finansowania zamówienia oraz podjął decyzję o unieważnienie postępowania na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Prawo Zamówień Publicznych, tj. Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 590133,52 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 687000,00 PLN

2024-05-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane