Przebudowa dróg gminnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Przemkowa.
GMINA PRZEMKÓW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00332627
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00332627/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-05-21 11:58
- Lokalizacja
- Przemków, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f293b0e7-f700-11ee-b016-82aaee56c84c
- Identyfikator
- 6922267068
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00332627 z dnia 2024-05-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa dróg gminnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Przemkowa.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PRZEMKÓW
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647624
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Plac Wolności 25
1.5.2.) Miejscowość: Przemków
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-170
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski
1.5.7.) Numer telefonu: (76) 83 19 210
1.5.8.) Numer faksu: (76) 83 19 208
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: p.info@przemkow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.przemkow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f293b0e7-f700-11ee-b016-82aaee56c84c1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa dróg gminnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Przemkowa.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f293b0e7-f700-11ee-b016-82aaee56c84c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00332627
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-05-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00070336/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Przebudowa dróg gminnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Przemkowa
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00278683
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GPI.271.8.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. „Przebudowa dróg gminnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Przemkowa”.
I. BRANŻA SANITARNA – ul: Karpowa
1. ul.Karpowa
a. sieć wodociągowa jest podzielona na dwa etapy:
Etap I to wykonanie odcinka sieci wodociągowej wraz z odcinkami przyłączy od hydrantu HP1 poprzez węzeł T4 do trójnika T5 oraz od węzła T4 przez trójnik T9 do hydrantu HP3,
- sieć wodociągową wykonać z rur polietylenowych PE-HD o średnicy 10x10,0mm i 90x8,2mm typoszeregu SDR11 PE100 (Pn=1,60 MPa), posiadających atest wytrzymałościowy.
Zabezpieczenie ppoż. stanowić będą hydranty naziemne DN80 PN10 z elementami z żeliwa sferoidalnego.
Przyłącza wodociągowe wykonać poprzez zabudowę na sieci trójników elektrooporowych redukcyjnych Dz110/63 oraz kształtek redukcyjnych Dz63/40. Za redukcją montować zasuwy do przyłączy domowych DN40 oraz odcinki rur PE-HD o średnicy 40x3,7mm typoszeregu SDR11 PE100 (Pn=1,60 MPa) do granicy działki wraz z zaślepieniem bez spinania ich z istniejącymi przyłączami.
b. sieć burzowa
- regulacja pionowa studzienek burzowych wraz z wymianą pierścienia odciążającego, pokrywy betonowej typu ciężkiego i wpustu ściekowego ulicznego D 400, ¾,
- wymiana uszkodzonych odcinków instalacji burzowej fi 315 i fi 160 na odcinkach od studni D do D1, od studni D2 do D3, od studni D3 do D4 i od studni D5 do D6.
Uwaga.
Przy wykonaniu sieci instalacji wodociągowej Etap I należy uwzględnić wykonanie sieci wodociągowej Etapu II na odcinku do hydrantu HP 3 wraz z hydrantem HP 3.
II. BRANŻA DROGOWA – ul: Plac Kościelny, Wilcza, Karpowa,
1. ul. Plac Kościelny
wymiana nawierzchni ulicy z kostki betonowej sześciokątnej (tzw. Trylinka), uzupełnienie podbudowy z kamienia bazaltowego, wykonanie nowej nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych-grysowo-żwirowych, regulację pionową studzienek instalacyjnych i zaworów odcinających, teren ul. Plac Kościelny w obrębie kościoła i budynku po dawnej szkole zostaje uzupełniony kostką betonową BEHATON natomiast odcinek drogi gruntowej
od ul. Plac Kościelny stanowiącej dojazd do zaplecza posesji przy ul. Plac Wolności 8,9,10 i 11 wykonanie nowej podbudowy z tłucznia kamiennego i nawierzchni z kostki betonowej EKO BRUK grubości 8 cm, przy wjeździe od ul. Plac Kościelny na teren posesji przy ul. Plac Wolności 5 wymiana uszkodzonych kręgów betonowych kanalizacji burzowej wraz z płytą pokrywową typu ciężkiego, włazem żeliwnym typu ciężkiego i pierścieniem odciążającym ;
2. ul. Wilcza
mechaniczne rozebranie nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych, rozebranie podbudowy, wykonanie nowej nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych grysowo-żwirowych, regulacją pionową studzienek instalacyjnych i zaworów odcinających, wymiana starej studzienki kanalizacji burzowej wraz z kratką ściekową;
3. ul. Karpowa,
mechaniczne rozebranie nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych, rozebranie podbudowy, wykonanie nowej podbudowy z kruszywa łamanego oraz z gruntu stabilizowanego cementem, wykonanie nowej nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych grysowo-żwirowych, nawierzchnia drogi dojazdowej do posesji ul. Karpowa 6a i 6b zostanie wykonana z kostki betonowej BEHATON, wymiana nawierzchni chodników poprzez rozebranie starych spękanych płytek chodnikowych i położenie nowej nawierzchni z kostki brukowej betonowej.
Uwaga - szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera: specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, projekt budowlany, projekt wykonawczy, przedmiary robót, stanowiące załączniki do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45232452-5 - Roboty odwadniające
45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej
45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Działając na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 ze zm.), który mówi: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli [...] cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”, unieważniono przedmiotowe postępowanie.W przedmiotowym postępowaniu, prowadzonym w trybie podstawowym bez przeprowadzenia negocjacji dla zadania pod nazwą „Przebudowa dróg gminnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Przemkowa”, w wyznaczonym terminie, tj. do dnia 10.05.2024 r. do godz. 08.00, wpłynęła 1 oferta. Jej cena ( 3 163 217,86 zł ) przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia ( 2 463 000,00 zł ). Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3163217,86 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3163217,86 PLN
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Zadanie jest dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Na realizację zadania gmina Przemków uzyskała wstępną promesę dotyczącą dofinansowania inwestycji z programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych nr Edycja8/2023/8439/PolskiLad.| 2024-05-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |