BZP.271.7.2024 "Budowa wybiegu dla psów w Tarnowskich Górach - dzielnica Lasowice"
GMINA TARNOWSKIE GÓRY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00332953
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00332953/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-05-21 13:14
- Lokalizacja
- Tarnowskie Góry, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-547c90b9-ec37-11ee-b4e0-4ac387c144e3
- Identyfikator
- 6452538184
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00332953 z dnia 2024-05-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
BZP.271.7.2024 "Budowa wybiegu dla psów w Tarnowskich Górach - dzielnica Lasowice"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA TARNOWSKIE GÓRY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258820
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 4
1.5.2.) Miejscowość: Tarnowskie Góry
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-600
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@um.tgory.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bip.tarnowskiegory.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://tarnowskiegory.logintrade.net/zapytania_email,161229,032f0075b21fb3b2c95078a08cf3bb6f.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
BZP.271.7.2024 "Budowa wybiegu dla psów w Tarnowskich Górach - dzielnica Lasowice"2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-547c90b9-ec37-11ee-b4e0-4ac387c144e3
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00332953
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-05-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00032281/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Budowa wybiegu dla psów przy ul. Rozpłochowskiej w Tarnowskich Górach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00283242
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.7.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 251086,33 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na budowie wybiegu dla psów w Tarnowskich Górach w dzielnicy Lasowice przy ul. Gen. Andersa z dostępem od strony ul. Rozpłochowskiej, obejmująca swym zakresem między innymi:
- wykonanie ogrodzenia wybiegu wraz ze śluzą wejściową,
- montaż urządzeń dla psów w strefie agility – urządzenia 8 sztuk przeszkód (kładka, równoważnia, tunel, obręcz do skoków, szałas, słupki do slalomu, drążki do skoków, tor z rurek),
- montaż elementów małej architektury (ławki, kosze, tablice),
- montaż 6 lamp solarnych ulicznych,
- wykonanie terenu utwardzonego kostką brukową grubości 6 cm.
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do SWZ tj.:
1) Opis przedmiotu zamówienia – załącznik nr 2 do SWZ,
2) Dokumentacja projektowa (w tym przedmiar robót) – załącznik nr 7 do SWZ,
3) Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy – załącznik nr 8 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45212140-9 - Obiekty rekreacyjne
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający dokonał unieważnienia postępowania na mocy art. 255 pkt 6 ustawy Pzp, gdyż postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.W trakcie badania przedmiotowych środków dowodowych złożonych przez Wykonawców (tj. kart technicznych zaproponowanych urządzeń agility) stwierdzono znaczne rozbieżności w zakresie wymiarów urządzenia pn. „Równoważnia” w ofertach Wykonawców.
Po porównaniu kart technicznych zawartych w ofertach Wykonawców i dokumentacji projektowej postępowania stwierdzono, że w dokumentacji projektowej jest rozbieżność w zakresie podanych wymiarów ww. urządzenia, pomiędzy Projektem architektoniczno-budowlanym a złączoną Kartą techniczną urządzenia: wymiary „Równoważni” zgodnie z projektem.: szer. 45 cm, dł. 300 cm, wysokość 41 cm. Wymiary „Równoważni” zgodnie z kartą techniczną: wymiary 54 x140 cm, wys. całkowita 41 cm,.
Powyższa rozbieżność wymiarów urządzenia w dokumentacji projektowej zamieszczonej na stronie prowadzonego postępowania doprowadziła do złożenia nieporównywalnych ofert przez Wykonawców, gdyż część z nich wyceniła urządzenie o długości 300 cm, a część o długości 140 cm, co można by odczytywać jako wariantowość złożonych ofert, a ta zgodnie z rozdziałem 6 SWZ oraz ogłoszeniem o zamówieniu nie została dopuszczona w niniejszym postępowaniu.
Powyższa sytuacja spowodowała, że Zamawiający nie jest w stanie wybrać najkorzystniejszej oferty w postępowaniu, gdyż złożone oferty są różne i nieporównywalne. Zdaniem Krajowej Izby Odwoławczej (KIO 3384/23 z dnia 30.11.2023 r.) „niewątpliwie wadliwy opis przedmiotu zamówienia (przykładowo: niejednoznaczny nieprecyzyjny, nieprzejrzysty niespójny z udostępnionymi dokumentami zamówienia) stanowi wadę uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy. Izba zwraca uwagę na art. 99 ust. 1 ustawy Pzp z którego wynika wymóg jednoznacznego opisu przedmiotu zamówienia”.
W ocenie Zamawiającego doszło do naruszenia:
a) podstawowych zasad udzielenia zamówień (art.16 ustawy Pzp) tj. zachowania uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców oraz przejrzystości postępowania poprzez niejednoznaczne zapisy dokumentacji postępowania. Rozbieżne zapisy w dokumentacji projektowej oraz SWZ i ogłoszeniu o zamówieniu mogły wprowadzić Wykonawców w błąd, przez co złożyli nieporównywalne oferty (wyceniając różne urządzenie agility);
b) wymogów art. 99 ust 1 ustawy Pzp, gdzie wskazano, że przedmiot zamówienia winno się opisać w sposób jednoznaczny i wyczerpujący, za pomocą dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń, uwzględniając wymagania i okoliczności mogące mieć wpływ na sporządzenie oferty.
Art. 457 ust 1 pkt 1 ustawy Pzp wskazuje, że umowa o zamówienie podlega unieważnieniu, jeżeli Zamawiający z naruszeniem ustawy udzielił zamówienia. W ocenie Zamawiającego zaistniały błąd postępowania, który doprowadził do naruszenia art. 16, art. 99 ust 1 oraz art. 92 ust 2 ustawy Pzp,, skutkuje unieważnieniem zawartej umowy o zamówienie, w ramach art. 457 ust 1 pkt 1 ustawy Pzp.
W związku z powyższym postępowanie podlega unieważnieniu na mocy art. 255 pkt 6 ustawy Pzp, gdyż na obecnym etapie postępowania (czyli po upływie terminu składania i otwarcia ofert) nie ma możliwości usunięcia powyższej wady postępowania, co powoduje brak możliwości zawarcia niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
| 2024-05-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |