Modernizacja infrastruktury wodno-kanalizacyjnej oraz melioracyjnej na terenie gminy Żukowice

GMINA ŻUKOWICE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00336002
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00336002/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-05-23 09:51
Lokalizacja
Żukowice, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-56045df5-e056-11ee-9fce-3adbe5eb3a3d
Identyfikator
6931940582
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie rurociągów do przesyłu wodyRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty budowlane w zakresie przepompowniRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty instalacyjne hydrauliczneRoboty w zakresie instalacji elektrycznychInstalacje zasilania elektrycznegoRoboty w zakresie kopania rowówUrządzenia wodne

Wykonawcy

1 przyznane

RYSZARD ROGOWSKIZielona Góra, PL · lot 0
2 010 097,49 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00336002 z dnia 2024-05-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja infrastruktury wodno-kanalizacyjnej oraz melioracyjnej na terenie gminy Żukowice

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŻUKOWICE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647386

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ŻUKOWICE 148

1.5.2.) Miejscowość: Żukowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 67-231

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.7.) Numer telefonu: 76 831 42 41

1.5.8.) Numer faksu: 76 831 41 49

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@zukowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.zukowice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zukowice.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja infrastruktury wodno-kanalizacyjnej oraz melioracyjnej na terenie gminy Żukowice

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-56045df5-e056-11ee-9fce-3adbe5eb3a3d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00336002

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-05-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00036056/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Modernizacja infrastruktury wodno-kanalizacyjnej oraz melioracyjnej na terenie gminy Żukowice

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00251428

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RWŚ.271.2.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2391873,28 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Modernizacja infrastruktury wodno-kanalizacyjnej oraz melioracyjnej na terenie gminy Żukowice
Na przedmiot zamówienia składają się poniższe zakresy prac (robót):
I. „Remont żelbetowego zbiornika wody pitnej w Przepompowni Wody w Szczepowie”
oraz
II. „Remont żelbetowego zbiornika wody pitnej w Przepompowni Wody w Brzegu Głogowskim”
Przedmiotem tych zadań jest remont istniejących żelbetowych zbiorników wody pitnej w Szczepowie oraz w Brzegu Głogowskim zgodnie z opracowaną dokumentacją projektową z lipca 2023 r. dokonanym zgłoszeniem potwierdzonym zaświadczeniem wydanym przez Starostę Głogowskiego (odpowiednio) nr AB.6743.250.2023 oraz AB.6743.251.2023 z dnia 20 października 2023 roku oraz ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane Prace będą prowadzone na dz. (odpowiednio) nr 522/12 obręb Kromolin oraz nr 787 obręb Brzeg Głogowski.
Zakres inwestycji szczegółowo opisują dokumentacje projektowe z lipca 2023 roku oraz przedmiary robót będące załącznikiem do niniejszego SWZ (przedmiar robót stanowi wyłącznie materiał pomocniczy ułatwiający Wykonawcy wyliczenie ceny ofertowej przedmiotu zamówienia).
III. „Budowa sieci i przyłączy wodociągowych w miejscowości Szczepów” dz. nr 525/2, 525/3, 525/4, 525/5, 525/8 obręb Kromolin.
IV. „Budowa sieci i przyłączy wodociągowych w miejscowości Szczepów” dz. nr 515, 516, 522/8, 522/9, 522/10, 522/11, 523 obręb Kromolin.
V. „Budowa sieci i przyłączy wodociągowych w miejscowości Dobrzejowice”
W ramach tych zadań należy wybudować odcinki sieci wodociągowej wraz z przyłączami i niezbędną armaturą zgodnie z projektem budowlanym i zgłoszeniem budowy (odpowiednio) pn. „Budowa sieci i przyłączy wodociągowych w miejscowości Szczepów na działkach geodezyjnych nr 525/2, 525/3, 525/4, 525/5, 525/8 obręb 0009 Kromolin”, „Budowa sieci i przyłączy wodociągowych w miejscowości Szczepów na działkach geodezyjnych nr 515, 516, 522/8, 522/9, 522/10, 522/11, 523 obręb 0009 Kromolin” oraz „Budowa sieci i przyłączy wodociągowych w miejscowości Dobrzejowice na działkach geodezyjnych nr 113/1, 114/2, 114/4, 114/5, 114/9, 115, 117, 119, 120, 126/4, 465/2 obręb 0005 Dobrzejowice” oraz ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane.
Istniejąca sieć wykonana jest z PCV (wodociąg) oraz ze stali i PE (przyłącza).
Zakres inwestycji szczegółowo opisują projekty zagospodarowania terenu ze stycznia 2024 roku oraz przedmiary robót będące załącznikiem do niniejszego SWZ (przedmiar robót stanowi wyłącznie materiał pomocniczy ułatwiający Wykonawcy wyliczenie ceny ofertowej przedmiotu zamówienia).
VI. „Modernizacja węzłów zasuw oraz wymiana hydrantów na terenie gminy Żukowice”
W ramach zadania Wykonawca dokona wymiany hydrantów oraz dokona wymiany węzłów zasuw w ilości i specyfice zgodnie z przedmiarami będącymi załącznikami do SWZ.
Istniejące sieci wodociągowe wykonane są z PE oraz PCV. W trakcie prowadzenia prac w miejscach zbliżeń do istniejącej sieci wodociągowej i sieci kanalizacyjnej należy zachować ostrożność, prace ziemne prowadzić ręcznie. Informujemy również o możliwości wystąpienia niezgodności zagłębień i trasy istniejącej infrastruktury wykazanej w dokumentacji geodezyjnej z rzeczywistymi.
Zakres inwestycji szczegółowo opisują przedmiary robót będące załącznikiem do niniejszego SIWZ (przedmiar robót stanowi wyłącznie materiał pomocniczy ułatwiający Wykonawcy wyliczenie ceny ofertowej przedmiotu zamówienia). Założenia ilości robót ziemnych, odtworzeń nawierzchni i innych prac są orientacyjne i w gestii Oferenta jest właściwie oszacować wielkość robót.
VII. „Wymiana zbiornika na nieczystości ciekłe w Kromolinie”
Przedmiotem zadania jest wymiana istniejącego zbiornika na nieczystości ciekłe oraz wymiana instalacji zewnętrznej kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej na terenie budynku komunalnego w Kromolinie zgodnie z opracowaną dokumentacją projektową z maja 2023 r. Prace będą prowadzone na dz. nr 302/2 obręb Kromolin.
Zbiornik służy do gromadzenia nieczystości ciekłych z budynku użyteczności publicznej będącym w użytkowaniu wobec czego należy w okresie robót zachować ciągłość odprowadzania ścieków.
Zakres inwestycji szczegółowo opisuje dokumentacja projektowa z maja 2023 roku oraz przedmiar robót będące załącznikiem do niniejszego SWZ (przedmiar robót stanowi wyłącznie materiał pomocniczy ułatwiający Wykonawcy wyliczenie ceny ofertowej przedmiotu zamówienia).
VIII. „Rozbudowa instalacji elektrycznej w oczyszczalni ścieków w zakresie budowy instalacji fotowoltaicznej”
Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę, montaż instalacji fotowoltaicznej oraz rozruch wszystkich systemów paneli fotowoltaicznych, a także wszelkie inne czynności konieczne do należytego wykonania Zamówienia, bądź wymagane zgodnie z obowiązującym prawem. Zadanie dotyczy instalacji fotowoltaicznej zgodnie z dokumentacją pn. „Rozbudowa instalacji elektrycznej w przepompowni ścieków w zakresie budowy instalacji fotowoltaicznej” m. Nielubia z dnia 22 października 2022 roku. Prace będą prowadzone na dz. nr 79/2 obręb Nielubia.
Zakres inwestycji szczegółowo opisuje projekt z 22 października 2022 roku oraz przedmiar robót będące załącznikiem do niniejszego SWZ (przedmiar robót stanowi wyłącznie materiał pomocniczy ułatwiający Wykonawcy wyliczenie ceny ofertowej przedmiotu zamówienia).
Roboty będą wykonywane na terenie obiektu służącemu zbiorowemu odprowadzaniu ścieków. Działalność prowadzona jest na potrzeby mieszkańców gminy i należy zachować ciągłość pracy przepompowni. Konieczność przerwy w dostawie energii elektrycznej należy uzgodnić z Urzędem Gminy Żukowice.
IX. Konserwacja rowów melioracyjnych na terenie gminy Żukowice
Przedmiotem zamówienia jest konserwacja rowów melioracyjnych i przydrożnych na terenie gminy Żukowice.
Zakres prac obejmuje:
a) usunięcie traw i innej roślinności za skarp poprzez:
- skoszenie traw oraz innej roślinności i pozostawienie pokosu na skarpach,
- ręczne ścinanie krzaków i podszycia,
- usunięcie za skarp rowów odpadów komunalnych i wywiezienie ich zgodnie z obowiązującym prawem,
- wywiezienie zgodnie z obowiązującym prawem odpadów zielonych powstałych w wyniku usuwania krzaków i podszycia/ przycięcia drzew.
b) usunięcie traw i innej roślinności z dna rowów oraz oczyszczenie przepustów rurowych poprzez:
- skoszenie trawy oraz innej roślinności i pozostawienie pokosu na skarpach,
- hakowanie dna rowów z roślinności korzeniącej się w dnie,
- usunięcie z całej przestrzeni przepustów: mułu, piasku, odpadów komunalnych i innych zanieczyszczeń
- wywiezienie zebranych odpadów zgodnie z obowiązującym prawem.
c) odmulenie dna rowów poprzez:
- odmulenie dna rowów w zależności od stopnia zamulenia;
- rozplantowanie urobku po odmuleniu
Zadanie swym zakresem obejmuje 11 obrębów, tj.:
- dz. nr 646, 641, obręb Brzeg Głogowski
- dz. nr 126/10, 132, 110/1, obręb Bukwica
- dz. nr 85, 121, 35, obręb Czerna
- dz. nr 473, obręb Dobrzejowice
- dz. nr 58/1, 58/2, 74, obręb Domaniowice
- dz. nr 133, obręb Kamiona
- dz. nr 533/14, 299, 396, 298, obręb Kromolin
- dz. nr 78, 63, 471, 351, obręb Nielubia
- dz. nr 345, 346, obręb Kłoda, m. Słoćwina
- dz. nr 96, obręb Słone
- dz. nr 251,207, 106, 66, 180, 201, 103, obręb Zabłocie

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45232150-8 - Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45232152-2 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów

34930000-5 - Urządzenia wodne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2010097,49 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2803393,95 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2010097,49 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych EKO Ryszard Rogowski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 970384831

7.3.3) Ulica: Lotników 10A

7.3.4) Miejscowość: Zielona Góra

7.3.5) Kod pocztowy: 65-138

7.3.6.) Województwo: lubuskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Amper Rafał Pędlowski Instalatorstwo Elektryczne
- wykonanie instalacji fotowoltaicznej

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-05-22

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2010097,49 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2024-10-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2024-05-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane