Budowa przedszkola w Borzytuchomiu
GMINA BORZYTUCHOM
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00336266
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00336266/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-05-23 11:00
- Lokalizacja
- Borzytuchom, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5fabeda5-e829-11ee-a01e-f641a8763d5f
- Identyfikator
- 8421663541
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00336266 z dnia 2024-05-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa przedszkola w Borzytuchomiu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BORZYTUCHOM
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979482
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Zwycięstwa 56
1.5.2.) Miejscowość: Borzytuchom
1.5.3.) Kod pocztowy: 77-141
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@borzytuchom.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://ug.borzytuchom.ibip.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5fabeda5-e829-11ee-a01e-f641a8763d5f1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa przedszkola w Borzytuchomiu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5fabeda5-e829-11ee-a01e-f641a8763d5f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00336266
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-05-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00027135/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Budowa przedszkola w Borzytuchomiu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00256267
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PS.271.3.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana w procedurze „zaprojektuj i wybuduj”, obejmująca zaprojektowanie i wykonanie budynku przedszkola z oddziałem żłobka wraz z infrastrukturą techniczną i wyposażeniem oraz zagospodarowaniem terenu w miejscowości Borzytuchom. Prace projektowe i budowlane należy wykonać zgodnie z załącznikiem nr 5 do SWZ - Program funkcjonalno – użytkowy.
2. Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części.
Powody niedokonania podziału zamówienia na części:
Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części z uwagi na nadmierne trudności techniczne związane ze skoordynowaniem działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia, co mogłoby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu obiektu, jak również skutkować poważnymi trudnościami w egzekwowaniu uprawnień Zamawiającego związanych z udzieloną przez wykonawców na poszczególne części przedmiotu zamówienia gwarancją i rękojmią. Z uwagi na finansowanie zadania ze środków rządowych Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład podział zamówienia na części mógłby spowodować sytuację braku wykonawcy na jedną z nich co jednoznacznie uniemożliwiłoby pozyskanie dofinansowania z ww. programu. Planowany zakres prac obejmuje nieruchomość mającą jednorodny charakter i jednolity układ funkcjonalny. Zakres zlecanych prac projektowych ma zapewnić kompatybilność obiektu. Nie ma również uzasadnienia technicznego, finansowego czy czasowego aby dzielić zamówienie na części.
3. Zamawiający będzie zobowiązany do zapewnienia i udostępnienia terenu budowy.
4. Przedmiotem inwestycji jest zaprojektowanie i wykonanie budynku przedszkola z oddziałem żłobka wraz z infrastrukturą techniczną i wyposażeniem oraz zagospodarowaniem terenu w miejscowości Borzytuchom. W budynku żłobko-przedszkola planuje się m.in. dwie sale żłobkowe wraz z salami do leżakowania, siedem sal przedszkolnych, szatnię, pomieszczenie gospodarcze, socjalne, pomieszczenie higieniczno-sanitarne, pokój nauczycielski oraz pozostałe pomieszczenia niezbędne do funkcjonowania żłobko-przedszkola.
Budynek przewidziano jako parterowy w układzie „L”, kryty stropodachem, z wyraźnym oddzieleniem części żłobkowej. W ramach zagospodarowania terenu przewidziano wykonanie miejsc parkingowych, drogi wewnętrznej (będącej również drogą pożarową), utwardzonych dojść oraz placu zabaw. Ponadto realizacja przedmiotu zamówienia wiąże się z rozbudową lub/i przebudową sieci uzbrojenia terenu.
5. Szczegółowy opis, zakres zamówienia znajduje się w Programie Funkcjonalno-Użytkowym – Załącznik nr 5 do SWZ.
6. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w projektowanym wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu cena najkorzystniejszej oferty przekracza kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.| 2024-05-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |