Zagospodarowanie zieleni przy budynku biurowym zlokalizowanym na nieruchomości stanowiącej działkę ewidencyjną 35/7 obręb Łagów „Ekologiczny Ogród Edukacyjny”

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00336946
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00336946/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-05-23 13:28
Lokalizacja
Łagów, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-79eb9491-0d0e-11ef-bfd2-32fa350b5bfc
Identyfikator
6572800851
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneObiekty rekreacyjneRoboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszychSprzęt z gotowych elementówUrządzenia oświetleniowe i lampy elektryczne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00336946 z dnia 2024-05-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zagospodarowanie zieleni przy budynku biurowym zlokalizowanym na nieruchomości stanowiącej działkę ewidencyjną 35/7 obręb Łagów „Ekologiczny Ogród Edukacyjny”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 260250824

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Zapłotnia 5A

1.5.2.) Miejscowość: Łagów

1.5.3.) Kod pocztowy: 26-025

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki

1.5.7.) Numer telefonu: (041) 30-74-938

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@lgd-srws.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lgd-srws.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-79eb9491-0d0e-11ef-bfd2-32fa350b5bfc

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zagospodarowanie zieleni przy budynku biurowym zlokalizowanym na nieruchomości stanowiącej działkę ewidencyjną 35/7 obręb Łagów „Ekologiczny Ogród Edukacyjny”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-79eb9491-0d0e-11ef-bfd2-32fa350b5bfc

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00336946

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-05-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00219617/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 zagospodarowanie zieleni przy budynku biurowym zlokalizowanym na nieruchomości stanowiącej działkę ewidencyjną 35/7 położonej w miejscowości Łagów

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00314202

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie terenu przy budynku biurowym zlokalizowanym na nieruchomości stanowiącej działkę ewidencyjną 35/7, położonej w miejscowości Łagów, w ramach którego Wykonawca będzie zobowiązany w szczególności do:
a. budowy ciągów pieszych,
b. budowy ścieżki edukacyjnej,
c. budowy małej architektury,
d. wykonania oświetlenia zewnętrznego,
e. wykonania zieleni urządzonej,
f. wykonania mikroniwelacji terenu.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do SWZ – „Opis przedmiotu zamówienia” obejmujący:
a. projekt koncepcyjny zagospodarowania terenu – w części opisowej i rysunkowej,
b. przedmiar,
c. specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB), przy czym postanowienia STWiORB mają zastosowanie w zakresie niesprzecznym z projektem koncepcyjnym i SWZ,
(dalej łącznie: dokumentacja projektowa), z zastrzeżeniem że Wykonawca nie jest zobowiązany do wykonania następujących elementów małej architektury ujętych w dokumentacji projektowej (wyłącznie z zakresu świadczenia):
 ławka z wysokim oparciem,
 ławka bujana,
 nowoczesna altana,
 ławka z oparciem,
a nadto z zastrzeżeniem że:
 Wykonawca jest zobowiązany do dostawy i montażu tablicy informującej o finansowaniu przedmiotu zamówienia z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (pozycja nieuwzględniona w dokumentacji projektowej, przedmiarze oraz STWiORB),
 do obowiązków Wykonawcy należy pielęgnacja zieleni w zakresie podlewania, usunięcia chwastów,
 Wykonawca jest zobowiązany do pielęgnacji zieleni wyłącznie w okresie od jej posadzenia do odbioru przedmiotu zamówienia. Po odbiorze przedmiotu zamówienia zabiegi pielęgnacyjne Zamawiający będzie przeprowadzał we własnym zakresie, zgodnie z wytycznymi przekazanymi przez Wykonawcę. Zamawiający zastrzega jednak, że w przypadku nienależytego wykonania przedmiotu zamówienia skutkującego w szczególności odumarciem sadzonek, Zamawiający uruchomi w stosunku do Wykonawcy roszczenia z tytułu rękojmi i/lub gwarancji,
 w przypadku roślin właściwych dla łąki kwietnej oraz ogrodu deszczowego należy zastosować sadzonki lub kłącza (w zależności od rodzaju roślin),
 Zamawiający wymaga dla nasadzeń laurowiśni, pnączy i traw ozdobnych, podobnie jak dla drzew, wyściółkowania korą oraz zastosowania geowłókniny.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45212140-9 - Obiekty rekreacyjne

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

43327000-1 - Sprzęt z gotowych elementów

31500000-1 - Urządzenia oświetleniowe i lampy elektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający na sfinansowanie zamówienia zamierzał przeznaczyć kwotę 231.561,55 złotych brutto.
W postępowaniu wpłynęły oferty następujących Wykonawców:
1. Wykonawca Star Sp. z o.o., ul. Warszawska 87, 33-240 Żabno, NIP: 9930656774, który za realizację przedmiotu zamówienia zaoferował cenę ofertową wynoszącą 283.152,30 złotych brutto,
2. Wykonawca Jadwiga Perlik – „Firma Projektowo-Budowlana Jadwiga Perlik”, Ociesęki 27, 26-035 Raków, NIP: 6572378814, która za realizację przedmiotu zamówienia zaoferowała cenę ofertową wynoszącą 228.780,00 złotych brutto.

Oferta Wykonawcy Jadwigi Perlik została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 5 Pzp.

Zgodnie z art. 255 pkt. 3) Pzp, zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

W nin. stanie rzeczy, po odrzuceniu oferty Wykonawcy Jadwigi Perlik, ofertą z najniższą ceną ofertową pozostawała oferta Wykonawcy Star Sp. z o.o., opiewając na kwotę 283.152,30 złotych brutto. Kwota ta przekracza kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie ma przy tym możliwości zwiększenia zamierzonej kwoty do kwoty 283.152,30 złotych brutto.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2024-05-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane