Wymiana nawierzchni ciągów pieszo-jezdnych na terenie Pobenedyktyńskiego zespołu klasztornego w Legnickim Polu
Powiat Legnicki
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00336988
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00336988/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-05-23 13:34
- Lokalizacja
- Legnica, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8fad3664-e528-11ee-9c02-ce2b643d361d
- Identyfikator
- 6912226286
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00336988 z dnia 2024-05-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wymiana nawierzchni ciągów pieszo-jezdnych na terenie Pobenedyktyńskiego zespołu klasztornego w Legnickim Polu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Legnicki
1.3.) Oddział zamawiającego: Zarząd Powiatu Legnickiego
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647200
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: pl. Słowiański 1
1.5.2.) Miejscowość: Legnica
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-220
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: starostwo@powiat-legnicki.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.sp-legnica.dolnyslask.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/9032621.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Administracja publiczna samorządowa
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wymiana nawierzchni ciągów pieszo-jezdnych na terenie Pobenedyktyńskiego zespołu klasztornego w Legnickim Polu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8fad3664-e528-11ee-9c02-ce2b643d361d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00336988
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-05-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00025691/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 Wymiana nawierzchni ciągów pieszo-jezdnych na terenie Pobenedyktyńskiego zespołu klasztornego w Legnickim Polu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00251022
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RZ.272.1.6.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 705238 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Pobenedyktyński zespół klasztorny jest usytuowany na terenie Powiatu Legnickiego, powstał w I połowie XVIII w. Do rozbudowy zespołu klasztornego na potrzeby siedziby Pruskiego Korpusu Kadetów przystąpiono w I połowie XIX w. Kolejną rozbudowę wykonano w II połowie XIX w. W dniu 22 września 1958r. w kompleksie klasztornym utworzono Państwowy Zakład Specjalny co należy uznać za termin rozpoczęcia działalności Domu Pomocy Społecznej, który działa do dziś. Kościół klasztorny będący częścią zespołu nieprzerwanie służy miejscowej parafii katolickiej. W dniu 15.01.2014r.decyzją Ojca Świętego Kościół klasztorny został podniesiony do rangi Bazyliki Mniejszej. W 2004r. Rozporządzeniem Prezydenta RP z 14 kwietnia 2004 (Dz. U. 2004 nr 102 poz. 1056) obiekt został uznany za "POMNIK HISTORII". Uznaje się go za jeden z najcenniejszych zabytków na terenie Dolnego Śląska. Celem prac, które planuje się przeprowadzić jest zabezpieczenie, zachowanie i utrwalenie substancji zabytku oraz utrzymanie obecnego statusu obiektu tak by nadal mógł być świadectwem minionych wieków i pełnić ważną rolę nośnika historii i tradycji. Przedmiotem niniejszego zadania jest wymiana nawierzchni ciągów pieszo-jezdnych na terenie Pobenedyktyńskiego zespołu klasztornego. Stan nawierzchni ciągów pieszo-jezdnych nie odpowiada aktualnym normą i stanowi bezpośrednie zagrożenie zdrowia mieszkańców DPS w Legnickim Polu tj. osób niepełnosprawnych. Obecnie ciągi pieszo-jezdne stanowią utwardzenia nawierzchnią o mieszanym typie, z płyt betonowych typu „trylinka”, kostki brukowej, betonowej oraz kostki brukowej z kamienia i powierzchni nieutwardzonych. Przyjęto, że istniejące linie ciągów pieszo-jezdnych w trakcie prac zostaną niezmienione, a więc układ komunikacyjny na terenie obiektu pozostanie bez zmian. Pasy drogi zostaną wykonane z kostki antypoślizgowej granitowej cięto-łupanej w kolorystyce jasnoszarej i miejscowo w kolorystyce ciemnoszarej o wymiarach 10x10x8 cm oraz 6x6x6 cm w uzgodnieniu z Wojewódzkim konserwatorem Zabytków. Ze względu na to, że działka, na której będą prowadzone prace jest uzbrojona w sieć wodociągową i kanalizację sanitarną planuje się m.in. przeprowadzić generalną regulację wysokości studzienek oraz odwodnienie nowobudowanych nawierzchni. Nowa wymieniona nawierzchnia będzie dostosowana do komunikacji osób niepełnosprawnych. Należy nadmienić, że niezwłoczne przeprowadzenie zadecyduje o stanie zabytku w przyszłości
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233270-2 - Malowanie nawierzchni parkingów
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 410000 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 722010 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 410000 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BUDRIM Sp. z o. o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6912248543
7.3.3) Ulica: ul. Rolnicza 2
7.3.4) Miejscowość: Kunice
7.3.5) Kod pocztowy: 59-216
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-04-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 410000 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 70 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
W szacowanej wartości zamówienia uwzględniono wartość zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, możliwość których udzielenia przewiduje zamawiający.| 2024-05-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |