Wymiana instalacji klimatyzacji VRV w budynku „B” Kancelarii Senatu.

Kancelaria Senatu

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00337472
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00337472/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-05-23 15:02
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c53a921b-f1a2-11ee-ac52-ee29f86ffd4f
Identyfikator
5262207733
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneInstalowanie urządzeń klimatyzacyjnychInstalowanie konstrukcji metalowychRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty w zakresie instalacji elektrycznychInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneIzolacja cieplna

Wykonawcy

1 przyznane

ENGIE SERVICES SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
946 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00337472 z dnia 2024-05-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wymiana instalacji klimatyzacji VRV w budynku „B” Kancelarii Senatu.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Kancelaria Senatu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 001393800

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Wiejska 6/8

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-902

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@senat.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.senat.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c53a921b-f1a2-11ee-ac52-ee29f86ffd4f

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Kancelaria Senatu

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Kancelaria Senatu

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wymiana instalacji klimatyzacji VRV w budynku „B” Kancelarii Senatu.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c53a921b-f1a2-11ee-ac52-ee29f86ffd4f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00337472

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-05-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00256056/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Wymiana instalacji klimatyzacji VRV w budynku B Kancelarii Senatu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00276145

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BPKO.SZP.350.6.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 1243902,44 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 804872,40 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na wymianie instalacji klimatyzacji freonowej, zwanych dalej „robotami”.
2. Szczegóły dotyczące przedmiotu zamówienia zawiera opis przedmiotu zamówienia, zwany dalej „opz”, stanowiący załącznik nr 1 do SWZ, wraz z dokumentacją projektową, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót i przedmiarem robót, tj.:
2.1. projekty wykonawcze:
2.1.1. branża budowlana – załącznik nr 1 do opz;
2.1.2. branża elektryczna – załącznik nr 2 do opz;
2.1.3. branża sanitarna – załącznik nr 3 do opz;
2.2. specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót:
2.2.1. branża budowlana – załącznik nr 4 do opz;
2.2.2. branża elektryczna – załącznik nr 5 do opz;
2.2.3. branża sanitarna – załącznik nr 6 do opz
2.3. przedmiar robót (łącznie: branża budowlana, elektryczna i sanitarna
– układy nr 4 i 5) – załącznik nr 7 do opz.
3. Przedmiot zamówienia obejmuje również:
3.1. Montaż na skrzydłach okiennych kontaktronów okiennych dla układów 4 i 5 wraz z połączeniem ich z jednostkami wewnętrznymi klimatyzacji freonowej przewodem o przekroju minimum 2 x 0,5 mm2, ułożonym podtynkowo (długość trasy: 10 m dla każdej jednostki wewnętrznej). Efektem montażu ww. instalacji ma być automatyczne wyłączenie się jednostki wewnętrznej w momencie otwarcia okna w pomieszczeniu, w którym ta jednostka pracuje wraz z odzwierciedleniem powyższego faktu w zainstalowanym w budynkach Kancelarii Senatu systemie nadzoru BMS Desigo CC firmy Siemens, zwanego dalej „systemem BMS”.
3.2. Włączenie urządzeń z poszczególnych układów do systemu BMS. System klimatyzacji freonowej (VRF) należy wyposażyć w odpowiednią kartę albo bramkę komunikacyjną, umożliwiającą włączenie urządzeń do systemu BMS. Zalecany jest standard komunikacyjny BACnet TCP/IP. W systemie BMS należy zwizualizować stan pracy jednostek wewnętrznych dla każdego obsługiwanego pomieszczenia przez system VRF (grzanie/chłodzenie/bieg wentylatora), temperaturę zadaną i aktualną. Operator ma mieć możliwość zmiany wartości zadanej temperatury oraz zdalnego wyłączenia pomieszczenia (również z harmonogramu). Okablowanie instalacji BMS będzie poprowadzone po istniejących trasach kablowych, tj.: z dachu budynku B do pomieszczenia w budynku A, w którym będzie zlokalizowana szafka krosowa i główny swith systemu; długość trasy 200 mb. światłowód 12-włóknowy jednomodowy, natomiast od szafki krosowej i głównego switha 50 mb. okablowanie miedziane. Zakres do realizacji: montaż urządzeń sytemu dla układów klimatyzacji nr 4 i 5 wraz z okablowaniem oraz wizualizacja w systemie BMS tych układów klimatyzacji.
4. Wykonawca sporządzi dokumentację powykonawczą po zakończeniu realizacji robót i przekaże ją zamawiającemu w dniu zgłoszenia gotowości do odbioru robót.
5. Szczegółowe informacje zawiera SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych

45223110-0 - Instalowanie konstrukcji metalowych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45321000-3 - Izolacja cieplna

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 946000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 946000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 946000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ENGIE Services Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 5212685755

7.3.3) Ulica: Grochowska 312

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 03-839

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-05-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 946000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 105 dni

2024-05-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane