„Budowa schodów do przystanku autobusowego na wiadukcie w ciągu ul. Aleksandrowskiej w systemie ,,zaprojektuj i wybuduj”
Miasto Łódź - Zarząd Inwestycji Miejskich
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00337617
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00337617/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-05-23 16:11
- Lokalizacja
- Łódź, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7dc335b1-1909-11ef-a7c1-72acb4a2af8f
- Identyfikator
- 7252132934
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00337617 z dnia 2024-05-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa schodów do przystanku autobusowego na wiadukcie w ciągu ul. Aleksandrowskiej w systemie ,,zaprojektuj
i wybuduj”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Łódź - Zarząd Inwestycji Miejskich
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 364429563
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Piotrkowska 175
1.5.2.) Miejscowość: Łódź
1.5.3.) Kod pocztowy: 90-447
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zim.uml.lodz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://zim.lodz.bip-e.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Budowa schodów do przystanku autobusowego na wiadukcie w ciągu ul. Aleksandrowskiej w systemie ,,zaprojektuji wybuduj”
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7dc335b1-1909-11ef-a7c1-72acb4a2af8f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00337617
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-05-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00042310/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.11 Budowa schodów do przystanku autobusowego na wiadukcie przy ul. Aleksandrowskiej (zaprojektuj i wybuduj)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pn.: ,,Budowa schodów
do przystanku autobusowego na wiadukcie w ciągu ul. Aleksandrowskiej w systemie ,,zaprojektuj i wybuduj” (ZIM-DZ.2620.8.2024) prowadzonym w trybie podstawowym, zgodnie z art. 275 pkt 1) ustawy z 11.09.2019 r. Pzp, nie zostały złożone żadne oferty. W dniu 15.02.2024 r. Zamawiający unieważnił w/w postępowanie na podstawie art. 255 pkt 1. Biorąc pod uwagę powyższe oraz fakt, że pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione, możliwym jest udzielenie zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki, na podstawie art. 305 pkt 2). Zgodnie z tym przepisem, Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki, jeżeli w postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym nie złożono żadnej oferty albo wszystkie oferty zostały odrzucone na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lub 5, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione.
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ZIM-DZ.2620.8.2024
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZIM-DZ.2620.26.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy schodów do przystanku autobusowego na wiadukcie w ciągu ul. Aleksandrowskiej, na działce nr 239, obręb B-44, a następnie realizacja zaprojektowanej inwestycji.
2.Zakres zamówienia obejmuje m.in.:
•Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z realizacją zaprojektowanej inwestycji.
•Zakres robót obejmuje: budowę schodów z prefabrykowanych, żelbetowych elementów składowych o szerokości 2 m, trójbiegowych, z dwoma spocznikami, budowę połączenia schodów z istniejącym układem drogowym, wykonanie umocnienia skarpy wiaduktu, demontaż bariery energochłonnej i siatki odgradzającej ruch pieszy (na dole i górze nasypu wiaduktu), regulację wysokościową istniejącej armatury, prace zieleniarskie.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego Wykonawca zaproszony do negocjacji złożył ofertę z ceną przewyższającą kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę
w wysokości 300 000,00 PLN, a cena oferty złożonej przez Wykonawcę Pracownia Usług Projektowo Budowlanych Tomex, Tomasz Zakrzewski, ul. Kmicica 21 m.15, 92-433 Łódź, wynosi 457010,74 PLN.
W dniu 29.04.2024 r. Zamawiający przesłał Wykonawcy prośbę o zajęcie stanowiska ws. ewentualnego zmniejszenia ceny oferty.
Dnia 06.05.2024r. Wykonawca nie przesłał swojego stanowiska, tym samym strony nie doszły do porozumienia, a umowa na realizację zamówienia nie będzie zawierana.
Zgodnie z art. 255 pkt 8) Ustawy Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli w trybie zamówienia z wolnej ręki negocjacje nie doprowadziły do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Z uwagi na powyższe postępowanie należało unieważnić.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 457010,74 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 457010,74 PLN
| 2024-05-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |