Nowoczesna biblioteka w przedwojennej kawiarni - modernizacja biblioteki w Drezdenku
BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY IM. KS. J.TISCHNERA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00337790
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00337790/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-05-24 08:02
- Lokalizacja
- Drezdenko, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7aa5e98d-d7b5-11ee-8305-7e4937eb936d
- Identyfikator
- 5951000605
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00337790 z dnia 2024-05-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Nowoczesna biblioteka w przedwojennej kawiarni - modernizacja biblioteki w Drezdenku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY IM. KS. J.TISCHNERA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 210013715
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Kościuszki 11
1.5.2.) Miejscowość: Drezdenko
1.5.3.) Kod pocztowy: 66-530
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL431 - Gorzowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biblioteka@drezdenko.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.drezdenko.pl/3764,kontakt
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/drezdenko1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Nowoczesna biblioteka w przedwojennej kawiarni - modernizacja biblioteki w Drezdenku2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7aa5e98d-d7b5-11ee-8305-7e4937eb936d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00337790
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-05-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00017440/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Nowoczesna biblioteka w przedwojennej kawiarni - modernizacja biblioteki w Drezdenku
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00227255
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RI.271.1.3.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na modernizacji budynku biblioteki w Drezdenku.
2. Zakres zamówienia obejmuje pełen zakres prac objęty dokumentacją projektową, w tym:
1) rozbudowa budynku od strony dziedzińca,
2) przebudowa i prace modernizacyjne istniejącej części,
3) zagospodarowanie terenu dziedzińca wraz z małą architekturą ogrodową,
4) zapewnienie warunków ochrony PPOŻ,
5) odnowienie zabytkowej elewacji frontowej,
6) przebudowa infrastruktury zewnętrznej,
7) budowa instalacji branży sanitarnej,
8) budowa instalacji branży elektrycznej,
9) budowa instalacji fotowoltaicznej,
10) wyposażenie budynku z uwzględnieniem "dostępności".
3. Zakres zamówienia obejmuje również:
1) opracowanie i przekazanie Zamawiającemu w terminie 7 dni od dnia zawarcia umowy harmonogramu rzeczowo finansowego, który podlega zatwierdzeniu przez Zamawiającego.
2) wywóz oraz utylizację wszelkich materiałów porozbiórkowych,
3) dostarczenie niezbędnych certyfikatów i atestów na materiały oraz protokołów badań i sprawdzeń robót budowlanych,
4) przygotowanie i dostarczenie protokołu przekazania – przejęcia środka trwałego (PT) w formie „papierowej” i elektronicznej,
5) przygotowanie i dostarczenie kosztorysu powykonawczego zgodnie załączonym do dokumentacji postępowania przedmiarem,
6) wykonanie pełnej dokumentacji do odbioru inwestycji (dokumentacja powykonawcza w 3 egzemplarzach).
4. Szczegółowy zakres robót budowlanych przewidzianych do wykonania w ramach niniejszego zamówienia określa SWZ wraz załącznikami tj. dokumentacją techniczną: projekt wraz z rysunkami, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
42511110-5 - Pompy grzewcze
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.Zamawiający na stronie prowadzonego postępowania przed otwarciem ofert wskazał, że zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia 3 400 000,00 zł.
W postępowaniu złożono 3 oferty, z których najniższa cena wynosiła 4.168.402,15 zł.
Ponieważ cena oferty z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia na podstawie art. 255 ust. 3 ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1605) postępowanie unieważniono.
| 2024-05-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |