Wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: „Budowa i modernizacja dróg gminnych” – przebudowa ulic Barwniczej i Nasielskiej (odc. Makowska – Boremlowska), w Dzielnicy Praga – Południe m.st. Warszawy
Urząd m.st. Warszawy Dzielnica Praga-Południe
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00338197
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00338197/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-05-24 18:30
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8d0ebd15-ea84-11ee-9c02-ce2b643d361d
- Identyfikator
- 5252248481
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00338197 z dnia 2024-05-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: „Budowa i modernizacja dróg gminnych” – przebudowa ulic Barwniczej i Nasielskiej (odc. Makowska – Boremlowska), w Dzielnicy Praga – Południe m.st. Warszawy
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Urząd m.st. Warszawy Dzielnica Praga-Południe
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 015259640
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Grochowska 274
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 03-841
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.7.) Numer telefonu: +48 224435509
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pragapoludnie.wzp@um.warszawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pragapld.um.warszawa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zamowienia.um.warszawa.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: „Budowa i modernizacja dróg gminnych” – przebudowa ulic Barwniczej i Nasielskiej (odc. Makowska – Boremlowska), w Dzielnicy Praga – Południe m.st. Warszawy2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8d0ebd15-ea84-11ee-9c02-ce2b643d361d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00338197
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-05-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00031007/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 „Budowa i modernizacja dróg gminnych” - przebudowa ulic Barwniczej i Nasielskiej (odc. Makowska - Boremlowska)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00263846
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: UD-VI-ZP/10/24
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
I. Zgodnie z załączonym Opisem przedmiotu zamówienia:
1) W ramach zadania przewiduje się przebudowanie ulicy Barwniczej (dz. ew. nr 12, 66 i 121 z obrębu 3-04-05 oraz dz. ew. nr 2/2 z obrębu 3-04-09).
2) ulicy Nasielskiej na odcinku od ulicy Makowskiej do ulicy Boremlowskiej (dz. ew. nr 5, 14 i 15 z obrębu 3-04-04, dz. ew. nr 1, 9/3, 66 i 121 z obrębu 3-04-05 oraz dz. ew. nr 2/2 z obrębu 3-04-09).
3) Założenia dla robót budowlanych:
a. opracowanie planu BIOZ,
b. aktualizacja przekazanego przez Inwestora projektu czasowej organizacji ruchu wraz z jego zatwierdzeniem w Biurze Zarządzania Ruchem Drogowym (jeśli zajdzie taka konieczność),
c. wdrożenie w terenie projektu czasowej organizacji ruchu wraz ze zgłoszeniem faktu wdrożenia do Biura Zarządzania Ruchem Drogowym,
d. przebudowa drogi zgodnie z przekazaną przez Inwestora dokumentacją projektową,
e. zgłaszanie do odbioru robót zanikających i ulegających zakryciu,
f. uporządkowanie terenu, na którym prowadzono roboty budowlane,
g. uporządkowanie terenu zaplecza budowy,
h. zgłoszenie robót do odbioru końcowego.
4) Ogólne właściwości funkcjonalno – użytkowe:
W stanie istniejącym ulica:
a. Ulica Barwnicza posiada jezdnię o nawierzchni bitumicznej, pobocza gruntowe, fragmentaryczny chodnik po wschodniej stronie ulicy. Brak jest systemu odwodnienia. Stan nawierzchni jezdni oraz poboczy jest zły. Powyższe negatywnie wpływa na bezpieczeństwo ruchu drogowego, w tym w szczególności niechronionych uczestników ruchu drogowego. Brak odwodnienia powoduje powstawanie licznych kałuż utrudniających ruch pieszy i samochodowy. Planowana przebudowa ulicy ma na celu doprowadzenie ulicy do obecnych standardów, poprawy bezpieczeństwa oraz zapewnienia spójnego układu przestrzennego z okolicznymi terenami drogowymi. Zwiększeniu ulegnie powierzchnia terenów zielonych.
b. Nasielska (odc. Makowska – Boremlowska) posiada jezdnię o nawierzchni bitumicznej, a na fragmencie z płyt betonowych. Stan płyt betonowych jest zły. Obustronne chodniki wykonane są z kostki betonowej lub płyt chodnikowych betonowych. Brak jest systemu oświetlenia i odwodnienia. Stan nawierzchni jezdni jest zły. Brak jest wydzielonych miejsc postojowych co utrudnia wymijanie się pojazdów jadących z naprzeciwka i wpływa negatywnie na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Brak odwodnienia powoduje powstawanie licznych kałuż, szczególnie w rejonie nawierzchni z płyt betonowych, utrudniających ruch samochodowy i powodujących ochlapywanie pieszych. Planowana przebudowa ulicy ma na celu doprowadzenie ulicy do obecnych standardów, poprawy komfortu i bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ulicy oraz zapewnienia spójnego układu przestrzennego z okolicznymi terenami drogowymi. Zwiększeniu ulegnie powierzchnia terenów zielonych.
5) Zobowiązania:
a. Wykonawca obowiązany jest do pisemnego poinformowania gestorów sieci infrastruktury technicznej o prowadzeniu robót, związanych z regulacją urządzeń naziemnych, stanowiących elementy tych sieci.
b. Wykonawca obowiązany jest do pisemnego poinformowania, z min. 7-mio dniowym wyprzedzeniem, Biura Zarządzania Ruchem Drogowym o terminie wprowadzenia czasowej i stałej organizacji ruchu na podstawie zatwierdzonych projektów.
c. W trakcie wykonywania robót Wykonawca zapewni mieszkańcom bezpieczne dojście i dojazd do nieruchomości zlokalizowanych przy przebudowywanych ulicach / odcinkach ulic.
d. W trakcie wykonywania robót Wykonawca zapewni mieszkańcom bezpieczne korzystanie z istniejących chodników i ścieżek rowerowych.
II. Szczegółowy opis oraz zakres robót określają załączniki nr 8, 9, 10, 11 i 12 do SWZ.
III. Dodatkowe obowiązki Wykonawcy wynikające z klauzuli społecznej w oparciu o art. 95 ust. 1 ustawy Pzp
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca lub Podwykonawca przez cały okres realizacji zamówienia zatrudniał na podstawie stosunku pracy w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26.06.1974 r. Kodeks Pracy (Dz.U. z 2023 r. poz. 1465 t.j.) pracowników/pracownika bezpośrednio realizujących prace na terenie budowy, wykonujących następujące czynności: roboty związane m.in.: z robotami drogowymi oraz robotami brukarskimi.
Powyższy warunek zostanie spełniony poprzez nawiązanie stosunku pracy z nowymi pracownikami/pracownikiem lub wyznaczenie do realizacji zamówienia pracowników/pracownika zatrudnionych już u Wykonawcy lub Podwykonawcy.
Szczegółowe wymogi określa § 5 Wzoru umowy (załącznik nr 8 do SWZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71332000-4 - Geotechniczne usługi inżynieryjne
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Wykonawca uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznegoSEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3805620,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3805620,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2024-05-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |