Budowa wieży widokowej w O.O. Rowy
Słowiński Park Narodowy
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00339082
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00339082/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-05-27 09:11
- Lokalizacja
- Smołdzino, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9f29bc40-fb03-11ee-b016-82aaee56c84c
- Identyfikator
- 8393168774
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00339082 z dnia 2024-05-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa wieży widokowej w O.O. Rowy
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Słowiński Park Narodowy
1.3.) Oddział zamawiającego: SłowińskiPN
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 221578400
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Bohaterów Warszawy 1A
1.5.2.) Miejscowość: Smołdzino
1.5.3.) Kod pocztowy: 76-214
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@slowinskipn.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.slowinskipn.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9f29bc40-fb03-11ee-b016-82aaee56c84c1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Panstwowa Osoba Prawna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa wieży widokowej w O.O. Rowy2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9f29bc40-fb03-11ee-b016-82aaee56c84c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00339082
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-05-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00073229/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Budowa wieży widokowej w OO Rowy
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00288733
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SPN.26.04.2024.ah-m
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie wieży widokowej w O.O. Rowy na terenie Słowińskiego Parku Narodowego w szczególności: rozbiórce istniejącej wieży i budowie nowej wraz z przebudową istniejącej drogi gruntowej (dojazd do wieży) oraz remontem istniejącego dojścia do wieży. Wieża stanowi przestrzenną stalową konstrukcję kratownicową, wyposażoną w klatkę schodową umożliwiającą wejście na taras widokowy. Wieża na całej wysokości jest niezbieżna, rozstaw krawężników 4,0 m. Przekrój poprzeczny na całej wysokości jest kwadratem. Całkowita wysokość wieży wynosi H = 13,2 m n.p.t. Wysokość tarasu widokowego 12,0 m n.p.t.
2. Zakres prac obejmował będzie w szczególności:
1) przygotowanie placu budowy (oznakowanie, zabezpieczenie gruntu oraz strefy przybrzeżnej i wód jeziora Gardno przed odpadami powstającymi w wyniku budowy wyznaczenie stref niebezpiecznych, itd.);
2) przygotowanie istniejącego fundamentu – oczyszczenie powierzchni z zanieczyszczeń, pokrycie zaprawą sczepną styku istniejącego i nowego fundamentu, wklejenie prętów zbrojeniowych;
3) wykonanie 20 szt. mikropali o długości 7,0 mb/1 pal (5 mikropali na każdy krawężnik);
4) przygotowanie gruntu wokół istniejącego fundamentu oraz wykonanie betonu podkładowego;
5) wykonanie płyty fundamentowej - płyta fundamentowa w rzucie kwadratu o boku 8,0m z trzema schodkami na całym obwodzie. Wysokość płyty 0,44m (wysokość schodków 15,0cm oraz 2 x 14,5cm).
6) montaż poziomy poszczególnych elementów wieży. Wieża składa się z 2 sekcji (segmentów) o długości 1 x 5,83m oraz 1 x 5,537m;
7) montaż pionowy konstrukcji stalowej wieży;
8) sporządzenie protokołów po zakończeniu montażu wieży (z dokręcenia śrub, pomiar niwelacji kotew fundamentowych, pomiar pionowości konstrukcji);
9) montaż wyposażenia wieży (schody, spoczniki, taras, bortnice, ławki - drewno modrzewiowe)
10) wykonanie elementów ochrony odgromowej;
11) przebudowa istniejącej drogi gruntowej (na działkach nr 483/1, 11/1) o długości 73,75m i szerokości 5,5m, w końcowym odcinku o długości 10,75m i szerokości 5,25m
12) remont istniejącego dojścia od wieży do grogi gruntowej na długości ok. 28m i szer. w koronie ok.1,2m
13) wykonanie zagospodarowania terenu;
14) uporządkowanie terenu robot, doprowadzenie do stanu sprzed rozpoczęcia prac budowlanych.
15) w ramach realizacji umowy Wykonawca zobowiązany będzie do złożenia wniosku i uzyskania w imieniu Zamawiającego decyzji o pozwoleniu na użytkowanie obiektu;
16) Wykonawca udzieli gwarancji na cały przedmiot zamówienia w okresie zadeklarowanym w ofercie, nie mniej niż 36 miesięcy. W ramach udzielonej gwarancji Wykonawca zobowiązany będzie do bezpłatnego przeprowadzania prac konserwacyjnych na wieży, w terminie do 30 kwietnia każdego roku, polegających na jednokrotnym w ciągu roku impregnowaniu wszystkich elementów drewnianych (poszycia schodów, tarasu widokowego, bortnic, ławek), zapewniając kompleksową ochronę drewna przed wilgocią, czynnikami biologicznymi oraz działaniem słońca wraz z ponoszeniem przez Wykonawcę wszystkich kosztów prac, w tym kosztów materiałów, kosztów transportu i dojazdu itd.
3. Ze względu na bardzo wysoki poziom wód gruntowych, a także możliwość zalania lub podtopienia całego fundamentu i terenu wokół obiektu tj. dojścia od wieży do drogi gruntowej jak i również samej drogi gruntowej, podlegającej przebudowie – Zamawiający zaleca prowadzenie prace dotyczących robót ziemnych i betonowych w okresach suchych lub w okresach niewielkich opadów atmosferycznych.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają: dokumentacja projektowa – załącznik nr 4 i specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych – załącznik nr 5 do SWZ.
5. Roboty budowlane wykonywane będą na terenie parku narodowego oraz obszarach Natura 2000, na których obowiązują przepisy ustawy o ochronie przyrody.
6. Zamawiający wymaga od Wykonawcy zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 pzp., osób za pomocą, których będzie realizował zamówienie w zakresie:
1) robót przygotowawczych,
2) robót ziemnych
3) robót betonowych,
4) robót montażowych,
5) robót drogowych,
6) robót porządkowych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1039350,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1302570,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1039350,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT SPECJALISTYCZNYCH REWERS AGNIESZKA WOJCIECH FORMELA SPÓŁKA JAWNA
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 220355336
7.3.3) Ulica: ul. Długa 45
7.3.4) Miejscowość: Bożepole Wielkie
7.3.5) Kod pocztowy: 84-214
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-05-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1039350,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2024-12-278.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-05-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |