Świadczenie usług dla uczestników projektu „Pomocą w przemoc” - terapeuta uzależnień

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W ŁĘCZYCY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00176402
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00176402/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-04-04 08:20
Lokalizacja
Łęczyca, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-60d2d247-86c5-4474-b7de-c19c03a6ded7
Identyfikator
7751633057
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej

Wykonawcy

1 przyznane

KRZYSZTOF RAZIKŁĘCZYCA, PL · lot 0
129 600 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00176402 z dnia 2025-04-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług dla uczestników projektu „Pomocą w przemoc” - terapeuta uzależnień

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W ŁĘCZYCY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 004730735

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Ozorkowska 8

1.5.2.) Miejscowość: Łęczyca

1.5.3.) Kod pocztowy: 99-100

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@mopsleczyca.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mopsleczyca.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-60d2d247-86c5-4474-b7de-c19c03a6ded7

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usług dla uczestników projektu „Pomocą w przemoc” - terapeuta uzależnień

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-60d2d247-86c5-4474-b7de-c19c03a6ded7

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00176402

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-04-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00118018/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Świadczenie usług dla uczestników projektu „Pomocą w przemoc” - terapeuta uzależnień

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

ze środków Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027, Priorytet FELD.07 „Fundusze europejskie dla zatrudnienia i integracji w Łódzkiem", Działanie FELD.07.12 „Usługi na rzecz rodziny"

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00118280

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: MOPS.271.1.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 105364,80 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług terapeuty uzależnień oraz systemowej pracy z rodziną. Wsparcie adresowane jest do grupy docelowej projektu „Pomocą w przemoc” stanowiące łęczyckie rodziny zagrożone kryzysem opiekuńczo-wychowawczym w liczbie 30 osób – max 1.080,00 godzin przez cały okres trwania umowy.

Miejsce realizacji zamówienia:
Głównym miejscem świadczenia usług jest siedziba Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łęczycy (99-100 Łęczyca, ul. Ozorkowska 8 lub filia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łęczycy 99-100 Łęczyca, Al. Jana Pawła II 13), opcjonalnie występuje możliwość prowadzenia wsparcia poza siedzibą Ośrodka m.in. w miejscu zamieszkania, przebywania lub nauki uczestnika projektu, jeśli wynika to z obiektywnych przesłanek występujących po stronie uczestnika projektu tj. m.in. wykluczenie komunikacyjne, permanentna choroba uniemożliwiająca dotarcie uczestnika do siedziby Ośrodka, trudna sytuacja rodzinna.
W takim przypadku sposób udzielenia wsparcia będzie konsultowany na linii uczestnik projektu-koordynator projektu - specjalista. Wykonawca pokrywa koszty związane z dojazdem do miejsca świadczenia usługi na własny koszt.

Zakres i czas usług terapeuty uzależnień ustalany będzie na podstawie zdiagnozowanych potrzeb uczestnika projektu. Liczba godzin świadczenie wsparcia usług będzie się odbywało od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.30 do 18.00, za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy oraz innych uprzednio zgłoszonych przez Zamawiającego przerw w realizowanych usługach. Liczba godzin świadczonego wsparcia dla Uczestnika projektu zostanie ustalona indywidualnie.

Łącznie zaplanowano max. 1.080 godzin wsparcia.

Liczba godzin wsparcia terapeutycznego dla osób uzależnionych zależna jest od bieżącego zapotrzebowania, zdiagnozowanego w toku pracy - max. 1.080 godzin (wartość minimalna = 0).

Termin realizacji: od dnia zawarcia umowy do dnia 30.06.2027 r. wyczerpania przewidzianej zamówieniem liczby godzin. Wykonawca jest zobowiązany do świadczenia usługi w sposób ciągły.
Uwaga: Zamawiający ustalił termin realizacji umowy poprzez podanie konkretnej daty, gdyż zamówienie jest dofinansowane ze środków Regionalnego Funduszu Europejskiego dla Łódzkiego 2021-2027. Brak realizacji projektu w wyznaczonym terminie niesie ryzyko konieczności zwrotu przyznanego dofinansowania. Termin na realizację zamówienia ustalony przez Zamawiającego jest terminem realnym i pozwala na wykonanie zamówienia przez Wykonawców świadczących roboty budowlane będące przedmiotem zamówienia.

Zasady świadczenia usług terapeuty uzależnień:
W ramach świadczonych usług wykonawca będzie zobowiązany do:
1) Świadczenia wsparcia terapeutycznego dla osób uzależnionych - uczestników projektu - spotkań indywidualnych, zarówno w formie stacjonarnej, mobilnej, jak i zdalnej (w przypadku wystąpienia obiektywnych okoliczności i po uzyskaniu zgody Zamawiającego).
2) Prowadzenia spotkań indywidualnych, opartej na wspieraniu osób zagrożonych kryzysem opiekuńczo-wychowawczym.
3) Przygotowanie materiałów niezbędnych do właściwego prowadzenia spotkań.
4) Świadczenie wsparcia terapeutycznego dla osób uzależnionych zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom i młodzieży.
5) Prowadzenie odpowiedniej dokumentacji projektowej, m.in. karty czasu pracy.
6) Prowadzenie spotkań w oparciu o zasady etyki obowiązujące terapeutów uzależnień.
7) Współpracy z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łęczycy w zakresie prowadzenia dokumentacji, wsparcia uczestników projektu oraz ustalania harmonogramu spotkań.
8) Świadczenia usługi w terminie do 10 dni roboczych od dnia zgłoszenia zapotrzebowania przez koordynatora projektu.
9) Pokrycia kosztów związanych z dojazdem do miejsca świadczenia usługi.
10) Realizowanie zamówienia w sposób zapewniający ochronę poufności i bezpieczeństwa danych osobowych klientów.
11) Wykonawca nie będzie mógł jednocześnie świadczyć odpłatnie usług dla uczestników projektu w zakresie i terminie objętym umową.

4.5.3.) Główny kod CPV: 85000000-9 - Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 129600,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 129600,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 129600,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: WYNAJEM NIERUCHOMOŚCI – KRZYSZTOF RAZIK

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 775-105-17-40

7.3.3) Ulica: Kaliska 40

7.3.4) Miejscowość: ŁECZYCA

7.3.5) Kod pocztowy: 99-100

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-03-11

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 129600 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2027-06-30
2025-04-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi