Modernizacja energetyczna budynków Urzędu Miasta w Zgorzelcu i Urzędu Gminy Zgorzelec
Gmina Miejska Zgorzelec
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00341303
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00341303/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-05-28 07:13
- Lokalizacja
- Zgorzelec, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-dae14fae-e4fa-11ee-a01e-f641a8763d5f
- Identyfikator
- 6151794018
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00341303 z dnia 2024-05-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja energetyczna budynków Urzędu Miasta w Zgorzelcu i Urzędu Gminy Zgorzelec
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Zgorzelec
1.3.) Oddział zamawiającego: GM Zgorzelec
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821546
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Domańskiego 7
1.5.2.) Miejscowość: Zgorzelec
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-900
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@zgorzelec.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.um-zgorzelec.dolnyslask.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/9028641.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja energetyczna budynków Urzędu Miasta w Zgorzelcu i Urzędu Gminy Zgorzelec2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-dae14fae-e4fa-11ee-a01e-f641a8763d5f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00341303
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-05-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00078691/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Modernizacja energetyczna budynków Urzędu Miasta w Zgorzelcu i Urzędu Gminy w Zgorzelcu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamówienie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej oraz budżetu państwa w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027, Priorytetu nr 2 „Fundusze Europejskie na rzecz środowiska na Dolnym Śląsku", Działania nr 2.1 „Efektywność energetyczna w budynkach publicznych"2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00248207
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WZP.271.1.6.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 4164373,16 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontu Urzędu Miasta Zgorzelec, składającego się z dwóch budynków administracyjnych
o numerach 6 i 7, stanowiących całość funkcyjną, połączoną komunikacyjnie.
2. Obiekt inwestycji, o którym mowa w ust. 1 niniejszego rozdziału, położony jest na działce o nr 64, Obr. VII, AM-1 oraz objęty jest Miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego obszaru Śródmieście w Zgorzelcu przyjętym Uchwałą Nr 310/09 Rady Miasta Zgorzelec z dnia 07 października 2009 r. Obiekt jest wpisany do Gminnej Ewidencji Zabytków i znajduje się w strefie A ochrony konserwatorskiej. Obiekt nie jest położony w obszarze objętym nadzorem archeologicznym, ani nie znajduje się w strefie ochrony krajobrazu ruralistycznego.
3. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
1) Remont dachu i więźby dachowej,
2) Remont elewacji tylnej - od strony podwórka wraz z dociepleniem ścian zewnętrznych przy użyciu wełny mineralnej i wykonaniem tynku (elewacja frontowa, od strony ulic Warszawskiej
i Domańskiego nie jest objęta przedmiotem niniejszego zamówienia),
3) Wykonanie izolacji ścian piwnicy,
4) Remont pokrycia 2 kopuł sześciokątnych nad wykuszami i wieży zegarowej wraz z wymianą mechanizmu zegara,
5) Remont stropu nad III piętrem budynków wraz z wymianą podłogi
i dociepleniem przestrzeni między belkowej,
6) Ocieplenie i remont przewodów kominowych ponad III piętrem
i dachem wraz z wymianą czap kominowych,
7) Dostawę (zakup) i montaż instalacji fotowoltaicznej (PV) wraz
z kompleksowym podłączeniem instalacji.
Dostarczone przez Wykonawcę moduły fotowoltaiczne oraz inwertery muszą być fabrycznie nowe, wolne od wad fabrycznych, posiadające aktualne wymagane atesty, certyfikaty, deklaracje zgodności i karty katalogowe, wyprodukowane nie wcześniej niż
w 2023 r., objęte gwarancją fabryczną producenta,
8) Remont (renowacja) witraży szklanych oraz detalu architektonicznego i rzeźb,
9) Przebudowę instalacji oświetlenia na poddaszu budynków, instalacji odgromowej oraz zasilania nowych elementów instalacji sanitarnych,
10) Przebudowę instalacji podgrzewania CWU wraz ze zmianą sposobu zasilania, instalacji centralnego ogrzewania wraz ze zmianą rur, tras przewodów, średnic przewodów i grzejników (bez zmiany źródła ciepła),
11) Przeniesienie urządzeń klimatyzacji z poddasza nieużytkowego na dach,
12) Wykonanie remontu nawierzchni podwórka.
4. Roboty prowadzone będą w czynnym obiekcie. W trakcie prowadzenia robót należy uwzględnić konieczność zachowania komunikacji w czasie godzin pracy Urzędu, a także takie zabezpieczenie/oddzielenie strefy robót, aby zachować niezbędne zasady bezpieczeństwa, w tym ograniczyć do minimum: pylenie, hałas oraz możliwe zabrudzenie. Prowadzenie prac w miejscach uczęszczania interesantów powinno zostać zabezpieczone, a ewentualne utrudnienia w ciągach komunikacyjnych budynków mogą zostać wprowadzone jedynie po wcześniejszym ustaleniu z zarządcą budynków (zgodnie z zasadami p.poż i bhp). Prace zlokalizowane
w obrębie parkingów przy budynkach powinny zostać odgrodzone
i zabezpieczone w taki sposób, aby zminimalizować możliwość uszkodzenia pojazdów znajdujących się na parkingach, jednocześnie umożliwiając korzystanie z niego w czasie pracy Urzędu. W trakcie wykonywania prac w obrębie dachu, przedmiotowe roboty należy zabezpieczyć przed opadami atmosferycznymi oraz wiatrem. Prowadzenie szczególnie niebezpiecznych czy uciążliwych robót będzie ewentualnie możliwe poza godzinami pracy Urzędu, po uprzednim uzgodnieniu z zarządcą budynków.
5. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia został zawarty
w Specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (branży ogólnobudowlanej, instalacji ogrzewania, instalacji wody użytkowej, instalacji elektrycznych, instalacji klimatyzacji) oraz w dokumentacji projektowej, w skład której wchodzi:
1) Projekt architektoniczno-budowlany, stanowiący załącznik do decyzji pozwolenia na budowę nr 206/2022 z dnia 29.06.2022 r.,
2) Projekt techniczno-wykonawczy branży architektoniczno-budowlanej,
3) Projekt techniczno-wykonawczy w branży instalacyjnej w zakresie sieci instalacji i urządzeń sanitarnych,
4) Projekt techniczny – instalacje elektryczne,
5) Projekt techniczny – instalacja fotowoltaiczna,
6) Ekspertyza techniczno-budowlana więźby dachowej,
7) Audyt efektywności energetycznej,
8) Decyzja pozwolenia na budowę nr 206/2022 z dnia 29.06.2022 r. wydana przez Starostę Zgorzeleckiego,
9) Postanowienie nr AB.6740.2.197.2022.5 z dnia 14.09.2023 r. wydane przez Starostę Zgorzeleckiego,
10) Przedmiar robót.
Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Ze względu na przyjęte w niniejszym postępowaniu wynagrodzenie ryczałtowe, Wykonawca wyceniając ofertę winien opierać się na zakresie wynikającym z dokumentacji projektowej, o której mowa w niniejszym ustępie. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze lub w przypadku wystąpienia robót w większej ilości niż w jakiejkolwiek pozycji przedmiaru nie będzie uprawniało Wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia - jeżeli roboty te będą ujęte w dokumentacji projektowej, to Wykonawca wykona te roboty w ramach standardowego ryzyka kontraktowego. Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia ilości robót z dokumentacją projektową)
- zwanymi w dalszej części SWZ „dokumentacją”, stanowiącą
Załącznik nr 6 do SWZ.
W opisie przedmiotu zamówienia uwzględniono wymagania
w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z przepisami ustawy Prawo budowlane oraz przepisami wykonawczymi.
6. Wymagania dotyczące gwarancji:
1) Zamawiający wymaga udzielenia minimum 36 miesięcznego okresu gwarancji na wykonane roboty budowlane oraz wbudowane materiały i zainstalowane urządzenia.
2) Bieg terminu gwarancji, o której mowa w pkt 1, rozpoczyna się
z chwilą podpisania protokołu odbioru końcowego z klauzulą „odbieram”.
3) Jeżeli dla zachowania ważności warunków udzielonej gwarancji wymagane są przeglądy, konserwacje czy inne czynności serwisowe związane z właściwym użytkowaniem (materiałów, urządzeń, itp.), wszystkie te czynności muszą zostać zapewnione przez Wykonawcę, a także uwzględnione w cenie oferty.
4) Okres gwarancji na wykonane roboty budowlane oraz wbudowane materiały i zainstalowane urządzenia, stanowi jedno z kryteriów oceny ofert. Zamawiający określa maksymalny punktowany okres gwarancji wynoszący 60 miesięcy. Zasady oceny ofert zostały zawarte w Rozdziale XX SWZ.
5) Kryterium oceny ofert nie są objęte moduły fotowoltaiczne
i inwertery fotowoltaiczne (falowniki – 2 szt.), dla których Zamawiający wymaga odpowiednio:
- min. 10 lat gwarancji producenta na moduły fotowoltaiczne,
- min. 5 lat gwarancji producenta na każdy inwerter fotowoltaiczny (falownik).
6) Szczegółowe wymagania dotyczące udzielonej gwarancji zostały zawarte w projekcie umowy, stanowiącym Załącznik nr 5 do SWZ.
7. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu zmówienia
z uwzględnieniem wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych.
8. Rozwiązania równoważne:
Celem niniejszego postępowania jest otrzymanie robót budowlanych o określonej w SWZ jakości i funkcjonalności. Zamawiający opisując przedmiot zamówienia dołożył należytej staranności, aby nie został on opisany przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, które mogłoby doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów. Jeżeli pomimo tego okaże się, że w jakimkolwiek miejscu SWZ lub załącznikach do niej występuje takie wskazanie, nie należy ich traktować jako wymagań odnoszących się do przedmiotu zamówienia, a należy je rozpatrywać wyłącznie w kategorii wskazań o charakterze informacyjnym (niewiążących dla Wykonawców). Z tych względów oferta, która nie będzie odpowiadała takim wskazaniom nie będzie uznawana za niezgodną z warunkami zamówienia i nie zostanie z tych powodów odrzucona, pod warunkiem że Wykonawca udowodni w ofercie, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w postępowaniu.
Przez rozwiązanie równoważne Zamawiający rozumie takie rozwiązanie, które umożliwia uzyskanie założonego w opisie przedmiotu zamówienia efektu za pomocą innych rozwiązań technicznych.
W przypadku, gdy Zamawiający użył w opisie przedmiotu zamówienia oznaczeń norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, należy je rozumieć jako przykładowe. Zamawiający zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp dopuszcza w każdym przypadku zastosowanie rozwiązań równoważnych opisywanym w treści SWZ. Każdorazowo, gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”.
Zamawiający nie żąda, aby Wykonawca wraz z ofertą złożył przedmiotowe środki dowodowe, zgodnie z art. 107 ust. 1 ustawy Pzp.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych
45261200-6 - Wykonywanie pokryć dachowych i malowanie dachów
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45321000-3 - Izolacja cieplna
44232000-5 - Drewniane konstrukcje dachowe
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5947050,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 9500000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 5947050,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Budowlane SAWREM Sp. z o.o. Sp. Kom.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8992823067
7.3.3) Ulica: Grota-Roweckiego 115B
7.3.4) Miejscowość: Wrocław
7.3.5) Kod pocztowy: 52-232
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
prace instalacyjne
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-05-22
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 5947050,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 11 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-05-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |