Przebudowa drogi nr 100236D w Jerzmanowej z podziałem na dwie części. – Cz. I Budowa chodnika przy ul. Głogowskiej w Jerzmanowej i Cz. II Budowa zatoki autobusowej przy ul. Głogowskiej w Jerzmanowej.
GMINA JERZMANOWA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00341893
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00341893/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-05-28 10:08
- Lokalizacja
- Jerzmanowa, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d924ec5e-006f-11ef-b81b-aebd110f5279
- Identyfikator
- 6931940524
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00341893 z dnia 2024-05-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi nr 100236D w Jerzmanowej z podziałem na dwie części. – Cz. I Budowa chodnika przy ul. Głogowskiej w Jerzmanowej i Cz. II Budowa zatoki autobusowej przy ul. Głogowskiej w Jerzmanowej.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA JERZMANOWA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647340
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Lipowa 4
1.5.2.) Miejscowość: Jerzmanowa
1.5.3.) Kod pocztowy: 67-222
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski
1.5.7.) Numer telefonu: 76/ 831 21 21
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@jerzmanowa.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.jerzmanowa.com.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/jerzmanowa1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi nr 100236D w Jerzmanowej z podziałem na dwie części. – Cz. I Budowa chodnika przy ul. Głogowskiej w Jerzmanowej i Cz. II Budowa zatoki autobusowej przy ul. Głogowskiej w Jerzmanowej.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d924ec5e-006f-11ef-b81b-aebd110f5279
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00341893
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-05-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00061659/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Przebudowa drogi nr 100236D - budowa chodnika i zatoki autobusowej przy ul. Głogowskiej w Jerzmanowej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00295003
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZPR-II.271.2.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część I pn. „Przebudowa drogi nr 100236D – budowa chodnika przy ul. Głogowskiej w Jerzmanowej.”
Przedmiotem jest wykonanie prac budowlanych polegających na przebudowie drogi nr 100236D w zakresie budowy chodnika przy ul. Głogowskiej w Jerzmanowej. Przewiduje się budowę chodnika o szerokości 2,00m o nawierzchni z kostki betonowej szarej, grubości 8 cm. Obramowanie chodnika należy wykonać z obrzeży betonowych na ławie betonowej, od strony przejścia dla pieszych zakłada się wykonanie krawężników betonowych najazdowych. Z uwagi na duże różnice poziomów, wzdłuż obrzeża projektuje się ściankę z kątowników oporowych o wymiarach 80/45/12 o łącznej długości l=5,0m, z czego 2 elementy narożne. Kątowniki należy ułożyć na ławie betonowej z betonu i warstwie z kruszywa łamanego. Wzdłuż krawędzi ścianki należy wykonać balustradę mostową, ze szczeblinkami pionowymi.
Część II pn. „Przebudowa drogi nr 100236D – budowa zatoki autobusowej przy ul. Głogowskiej w Jerzmanowej.”
Przedmiotem jest wykonanie prac budowlanych polegających na przebudowie drogi nr 100236D w zakresie budowy zatoki autobusowej i chodnika przy ul. Głogowska w Jerzmanowej. Przewiduje się budowę zatoki autobusowej o szerokości 3,00m i długości 20,00m, ze skosem wjazdowym długości 15,00m i skosem wyjazdowym długości 12,00m. Konstrukcja zatoki autobusowej zgodnie z przekrojami konstrukcyjnymi i nawierzchnią z betonu asfaltowego. Ponadto należy wykonać chodni o szerokości 2,00m i chodnika pod wiatą o wymiarach 2,13x4,08m. z kostki betonowej szarej, grubości 8 cm. Obramowanie chodników z obrzeży betonowych na ławie betonowej, od strony przejścia dla pieszych krawężniki betonowe najazdowe. Montaż wiaty przystankowej o wymiarach 3,08x1,54m z osłona przednią na dwa moduły.
1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 11 - dokumentacja projektowa.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczneW niniejszym postępowaniu złożona została jedna oferta:
Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. ul. A. Mickiewicza 63, 67-200 Głogów. Cena oferty: 562 160,91 zł.
Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia kwotę 450 000,00 zł.
Informacja o kwocie, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia została zamieszczona na stronie prowadzonego postępowania w dniu 08.05.2024r.
Cena najkorzystniejszej oferty złożonej w postępowaniu przekracza kwotę, jaką Zamawiający może przeznaczyć na realizację przedmiotowego zamówienia. W tej sytuacji Zamawiający ma prawo unieważnić postępowanie.
Uzasadnienie prawne
Do przedstawionego powyżej stanu faktycznego znajduje zastosowanie przesłanka,
o której mowa w art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do najniższej ceny.
W związku z powyższym Zamawiający postanowił jak na wstępie.
| 2024-05-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |