Modernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 289 przy ul. Broniewskiego 99A w Warszawie

Miasto Stołeczne Warszawa - Dzielnica Bielany

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00342073
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00342073/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-05-28 10:45
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0d72d1aa-f1bf-11ee-ac52-ee29f86ffd4f
Identyfikator
01525964000041
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty instalacyjne elektryczneRoboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabliRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00342073 z dnia 2024-05-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 289 przy ul. Broniewskiego 99A w Warszawie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa - Dzielnica Bielany

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01525964000041

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: S. Żeromskiego 29

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 01-882

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bielany.zamowienia@um.warszawa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.warszawa.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia.um.warszawa.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 289 przy ul. Broniewskiego 99A w Warszawie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0d72d1aa-f1bf-11ee-ac52-ee29f86ffd4f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00342073

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-05-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00021954/16/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Modernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 289 przy ul. Broniewskiego 99A

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00271998

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: UD-III-WZP.271.13.2024.EPI

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w formule „zaprojektuj i wybuduj” modernizacji budynku Szkoły Podstawowej nr 289 przy ul. Broniewskiego 99A w Warszawie zgodnie z założeniami Programu Funkcjonalno-Użytkowego opracowanego przez mgr inż. arch. Tomasza Króla /dalej: PFU/, który stanowi Załącznik nr 9 do SWZ.
Lokalizacja oraz adres inwestycji: Działka nr ew. 9 obręb 7-06-01, Adres: ul. Broniewskiego 99A, 01-876 Warszawa.
Charakterystyczne parametry określające zakres robót budowlanych:
- szacunkowa łączna powierzchnia posadzek do wymiany - ok. 750 m2
- szacunkowa kubatura ogrzewana obiektu - ok. 16 500 m3
Przedmiot zamówienia obejmuje:
a) sporządzenie dokumentacji projektowej dla wszystkich branż wraz ze specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, przedmiarem robót oraz kosztorysem inwestorskim na podstawie ww. Programu Funkcjonalno-Użytkowego;
b) wykonanie kompletnych robót montażowo-budowlanych na podstawie sporządzonej dokumentacji projektowej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu oferta Wykonawcy z ceną 405 000,00 zł. brutto (najniższą mieszczącą się w kwocie jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia) została odrzucona. Kolejna oferta z ceną 656 155,80 zł. brutto, przewyższa kwotę w wysokości 451 015,00 zł brutto - jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, która to została ujawniona w dniu ogłoszenia przedmiotowego postępowania i w takiej wysokości została przez Zamawiającego zabezpieczona.
Równocześnie brak jest możliwości jej zwiększenia do oferty z najniższą ceną.
Wobec powyższego Zamawiający unieważnia postępowanie bez przeprowadzania na tym etapie postępowania dalszego badania i oceny ofert celem wyboru najkorzystniejszej oferty, gdyż ceny określone we wszystkich złożonych ofertach, które nie zostały na tym etapie postępowania odrzucone, nie mieszczą się w limicie ustalonym przez Zamawiającego. Tak też stanowi Komentarz UZP, Wydanie II pod redakcją H.Nowaka, M.Winiarza, Warszawa 2023.
Tym samym zmaterializowała się przesłanka unieważnienia postępowania, o której mowa powyżej.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 656155,80 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 980000,00 PLN

2024-05-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane