Kompleksowe prace renowacyjno - konserwatorskie na zabytkowym Cmentarzu z I Wojny Światowej Nr 41 w Bieździadce
GMINA KOŁACZYCE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00342725
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00342725/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-05-28 12:52
- Lokalizacja
- Kołaczyce, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-29ab1b25-e785-11ee-9c02-ce2b643d361d
- Identyfikator
- 6851642635
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00342725 z dnia 2024-05-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Kompleksowe prace renowacyjno - konserwatorskie na zabytkowym Cmentarzu z I Wojny Światowej Nr 41 w Bieździadce
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KOŁACZYCE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370440324
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Kołaczyce
1.5.3.) Kod pocztowy: 38-213
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: k.lisowska@kolaczyce.itl.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.kolaczyce.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://kolaczyce-itl.logintrade.net/zapytania_email,160279,078b573fcb9d80e0c75fd4dbac0c1938.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Kompleksowe prace renowacyjno - konserwatorskie na zabytkowym Cmentarzu z I Wojny Światowej Nr 41 w Bieździadce2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-29ab1b25-e785-11ee-9c02-ce2b643d361d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00342725
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-05-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00068368/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Kompleksowe prace renowacyjno - konserwatorskie na zabytkowym Cmentarzu z I Wojny Światowej Nr 41 w Bieździadce
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00255177
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IKM.271.1.5.2024.MG
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.
Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn.: „Kompleksowe prace renowacyjno - konserwatorskie na zabytkowym Cmentarzu z I Wojny Światowej Nr 41 w Bieździadce”, współfinasowanego z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
2.
Zakres prac:
Fundamenty:
1. Prace przygotowawcze polegające na przygotowaniu terenu wokół obiektu do wzmocnienia fundamentów. W najgorszym stanie jest ściana południowa od strony rowu, gdzie z powodu ubytków ziemi fundamenty zostały mocno odsłonięte
i miejscowo wiszą w powietrzu. W związku z tym na wskazanym odcinku należy oprócz wzmocnienia fundamentów wykonać zabezpieczenie skarpy.
2. Przygotowanie zbrojenia pod podlewanie fundamentów.
3. Odcinkowe odkopanie części fundamentowej, zbrojenie, szalowanie i zalewanie betonem.
4. Izolacja pozioma z zastosowaniem np. maty bitumicznej.
5. Wykonanie pionowej izolacji fundamentów.
Wzmocnienie i zabezpieczenie skarpy:
1. Wzmocnienie skarpy wzdłuż muru. Z wykorzystaniem mat wzmacniających (antyerozyjna, kraty trawnikowe) a także obsadzenie odpowiednią roślinnością zadarniającą lub okrywową, dobrze ukorzeniająca się.
2. Poszerzenie pasa gruntu pomiędzy podstawą muru a krawędzią rowu (dolna warstwa nasypu z dodatkiem ulepszonego gruntu np. spoiwem hydraulicznym). Wykonanie nasypu z ziemi. Wykorzystanie sprzętu do ubijania. Obsadzenie nasypu.
Prace konserwatorskie elementów kamiennych:
1. Wycięcie i zniszczenie krzewów samosiejek rosnącego tuż przy ogrodzeniu (od zachodu) po stronie zewnętrznej przy użyciu herbicydów.. Zabieg powtórzyć nawet do 3 razy. Stosować zgodnie z wskazaniami producenta i zachowaniem środków ostrożności.
2. Oczyszczenie z nawarstwień kamiennego muru ogrodzenia i słupów, usunięcie poprzez zeskrobanie szpachlami mchów i porostów, wykucie wszystkich spoin cementowych pochodzących z ostatnich prac naprawczych.
3. Lokalne zabezpieczenie powierzchni osypującej się kamienia preparatem wzmacniającym.
4. Czyszczenie powierzchni muru metodą strumieniowo - ścierną przy użyciu ścierniwa piaskowego, zdmuchanie powietrzem pod ciśnieniem lub spłukanie wodą pozostałości po czyszczeniu.
5. Oczyszczenie z zabrudzeń kamiennych pomnika głównego przez umycie gorącą wodą pod ciśnieniem lub parą przegrzaną.
6. Zabezpieczenie pęknięć muru przy zastosowaniu metody iniekcji lub wprowadzenia włókna węglowego.
7. Wykonanie uzupełnień małych ubytków wypełnieniem kitem mineralnym.
8. Rekonstrukcja poszczególnych partii murów przy użyciu dopasowanych pod względem technicznym i estetycznym łupków kamiennych przy zachowaniu odpowiedniego kształtu i geometrii.
9. Uzupełnienie drobnych ubytków masą mineralną o parametrach kolorystycznych technicznych dobranych precyzyjnie do oryginalnego kamienia, większe ubytki proponuje się uzupełnić kamieniem o podobnych parametrach do oryginału.
10. Stabilizacja słupa przy furcie, częściowy demontaż (pokrywa kamienna), prawidłowe ustawienie słupa w pionie bez jego rozbiórki, podbicie fundamentu.
11. Dezynfekcja muru preparatem bakterio - grzybo i glonobójczym nanoszonym pędzlem lub natryskiem.
12. Impregnacja środkiem hydrofobowym kamienia preparatem siloksanowym metodą natrysku tub pędzlowania „mokre w mokre”. Jest to roztwór związków krzemoorganicznych w rozpuszczalniku benzynowym, o dużej zdolności penetracji do kamieni porowatych.
Prace konserwatorskie elementów betonowych:
1. Czyszczenie powierzchni betonowych z nawarstwień powierzchniowych, luźno związanych z podłożem.
2. Oczyszczenie powierzchni z zabrudzeń, itp. metodami ustalonymi w trakcie prób np. poprzez piaskowanie Ce-Pe.
3. Oczyszczenie powierzchni betonu z biologicznych zabrudzeń mechanicznie przy pomocy miękkich nylonowych szczotek oraz chemicznie.
4. W razie potrzeb impregnacja betonu metodą natryskową,
5. Wypełnienie szczelin i pustych przestrzeni w strukturze betonu np. suspensją cementową.
6. Wypełnienie spękań i uszkodzeń: rekonstrukcja brakujących elementów (odlewy) i uzupełnieni ubytków. Zaklejenie szczelin i szpar pomiędzy poszczególnymi częściami betonu masą (Uszlachetniona tworzywem sztucznym drobnoziarnista szpachlówka do remontów betonowych elementów budowlanych). Uzupełnienie formy i ubytków betonu masą mineralną dobarwioną pigmentami odpornymi na alkalia. Sposób wykończenia powierzchni faktura naśladowczo do otoczenia.
7. Impregnacja czap betonowych.
8. Gruntowanie i malowanie wypraw betonowych farbami w ustalonej technologii i kolorystyce. Należy dostosować technologię malowania
i kolorystykę do wg uszczegółowień komisyjnych.
9. Oczyszczanie powierzchni schodów oraz pokryw betonowych na murkach policzkowych (piaskowanie).
10. Oczyszczanie kamiennego placyku przed bramą wejściową (myjka wysokociśnieniowa).
Prace konserwatorskie elementów metalowych:
1. Demontaż na okres prac naprawczych krzyża, furtki i metalowego ogrodzenie
z wejściem, i poddanie pracom naprawczym w warunkach warsztatowych.
2. Oczyszczenie z rdzy i warstw lakierów. Zabieg najłatwiej przeprowadzić będzie metodą strumieniowo – ścierną. Następnie czyszczenie mechaniczne (papier ścierny, szczotki druciane) i chemicznie z użyciem pasty do usuwania powłok olejnych z zawartością rozpuszczalników
3. Regeneracja zawiasów i zamknięcia (zasuwka) bramki.
4. Przeszlifowanie powierzchni metalu papierem ściernym o gradacji od 60 do 240.
5. Dwukrotne malowanie powierzchni metalu farbą antykorozyjną typu minia.
6. Dwukrotne pomalowanie elementów metalowych dwuskładnikowym strukturalnym lakierem poliuretanowym. Emalią o wysokiej odporności na warunki atmosferyczne, skutecznej ochronie antykorozyjnej dzięki zawartości pigmentów metalicznych i antykorozyjnych oraz bardzo dobrym efekcie estetycznym.
7. Montaż metalowego krzyża na zwieńczeniu obelisku.
Opracowanie dokumentacji konserwatorskiej
1) Opracowanie aktualnej dokumentacji konserwatorskiej (opracowanie ma zawierać opis aktualnego stanu zachowania elementów kaplicy oraz wyniki przeprowadzonych niezbędnych wstępnych badań specjalistycznych).
2) Opracowanie dokumentacji konserwatorskiej z przeprowadzonych prac (opracowanie ma zawierać opis wszystkich poszczególnych prac konserwatorskich jakie zostały przeprowadzone, udokumentowane dodatkowo dokumentacją fotograficzną).
Cena wskazana w ofercie powinna uwzględniać również opłatę za zajęcie pasa drogowego drogi powiatowej na czas wykonywania robót budowlanych na mostku, schodach i przy murze.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45453100-8 - Roboty renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W terminie do 2024-04-24 do godziny 10:00 nie złożono żadnej oferty.| 2024-05-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |