Poprawa infrastruktury byłej popegeerowskiej miejscowości Brzozowie w gminie Kudowa-Zdrój
Gmina Kudowa-Zdrój
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00343241
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00343241/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-05-28 14:16
- Lokalizacja
- Kudowa-Zdrój, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c88c7122-e522-11ee-a01e-f641a8763d5f
- Identyfikator
- 8831679903
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
2 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00343241 z dnia 2024-05-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa infrastruktury byłej popegeerowskiej miejscowości Brzozowie w gminie Kudowa-Zdrój
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kudowa-Zdrój
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890717929
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Zdrojowa 24
1.5.2.) Miejscowość: Kudowa-Zdrój
1.5.3.) Kod pocztowy: 57-350
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@kudowa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kudowa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/kudowa1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Poprawa infrastruktury byłej popegeerowskiej miejscowości Brzozowie w gminie Kudowa-Zdrój2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c88c7122-e522-11ee-a01e-f641a8763d5f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00343241
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-05-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00070188/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Poprawa infrastruktury byłej popegeerowskiej miejscowości Brzozowie w gminie Kudowa-Zdrój
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00249282
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IROŚ.271.5.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 1 – Modernizacja infrastruktury drogowej - przebudowa 3 odcinków dróg przy ul. Brzozowie w Kudowie-ZdrojuPrzedmiot zamówienia w ramach części nr 1 obejmuje wykonanie robót budowlanych polegających remoncie 3 odcinków dróg ul. Brzozowie w Kudowie-Zdroju z podziałem na 3 zadania:
Zadanie 1 – Remont drogi przy ul. Brzozowie w Kudowie-Zdroju – ODCINEK 1, Brzozowie-6 wraz z budową oświetlenia ulicznego – etap XI
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie odcinka ul. Brzozowie wraz z budową oświetlenia ulicznego , tj. 11-stu nowych słupów oświetleniowych wraz z oprawami (etap XI) - zgodnie z załączoną dokumentacją pn.:
1) „Remont drogi ul. Brzozowie, Kudowa-Zdrój, Gmina Kudowa–Zdrój” – ODCINEK 1, Brzozowie -6.
2) „Budowa oświetlenia ulicznego ul. Brzozowie w Kudowie–Zdroju” – etap XI.
Zakres robót w szczególności obejmuje:
1) Zerwanie starej nawierzchni wraz z korytowaniem,
2) Wykonanie stabilizacji jezdni z gruntu stabilizowanego cementem,
3) Wykonanie podbudowy jezdni z kruszywa łamanego,
4) Wykonanie dwuwarstwowej nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego,
5) Wykonanie poboczy z kruszywa,
6) Wykonanie drenażu z kruszywa odwadniającego pas drogowy,
7) Ułożenie krawężników (najazdowych oraz betonowych 15 x 30 cm),
8) Ułożenie oporników betonowych 12 x 25 cm,
9) Wykonanie korytek odwadniających,
10) Uporządkowanie terenu wraz z renowacją zieleni,
11) budowę nowej sieci oświetleniowej od OU-27 do OU-37,
12) montaż nowoprojektowanych słupów oświetleniowych od OU-27 do OU-37,
13) podłączenie do istniejącego słupa nr OU 13,
14) znakowanie słupów,
15) zabezpieczenie sieci.
UWAGA!
Z uwagi na konieczność zachowania jednolitości architektonicznej i wizualnej oświetlenia Zamawiający wymaga, aby słupy i oprawy uliczne nawiązywały kształtem i stylistyką do opraw zlokalizowanych na ul. Brzozowie.
Zadanie 2 – Remont drogi dojazdowej przy ul. Brzozowie w Kudowie-Zdroju
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie drogi dojazdowej działka nr 281 ul. Brzozowie - zgodnie z załączoną dokumentacją pn.: „Remont drogi dojazdowej, ul. Brzozowie, Gmina Kudowa-Zdrój”
Zakres robót w szczególności obejmuje:
1) Przebudowę istniejącej jezdni na jezdnię o nawierzchni z kostki betonowej o szer. 2,5-3 m,
2) Budowę poboczy utwardzonych kruszywem,
3) Ułożenie obrzeży betonowych,
4) Rekultywację terenu zielonego.
5) znakowanie słupów,
6) zabezpieczenie sieci.
7) odbudowę zjazdów,
8) odbudowę rozebranych nawierzchni,
9) uporządkowanie terenu budowy
UWAGA!
Przedmiot zamówienia nie obejmuje całego zakresu robót budowlanych objętych projektem pn.: „Remont drogi dojazdowej, ul. Brzozowie, Gmina Kudowa-Zdrój”. Przedmiot zamówienia obejmuje wyłącznie wykonanie robót budowlanych na działce nr 281 obręb Brzozowie odcinek drogi od 0+000 do 0+176 – zgodnie z załączonym planem sytuacyjnym.
Zadanie 3 – Remont drogi przy ul. Brzozowie w Kudowie-Zdroju – ODCINEK 5, Brzozowie -9 wraz z budową oświetlenia ulicznego – etap IV.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie odcinka ul. Brzozowie wraz z budową oświetlenia ulicznego, tj. 10-ciu nowych słupów oświetleniowych wraz z oprawami (etap IV) - zgodnie z załączoną dokumentacją pn.:
1) „Remont drogi ul. Brzozowie, Kudowa-Zdrój, Gmina Kudowa–Zdrój” – ODCINEK 5, Brzozowie-9.
2) Budowa oświetlenia ulicznego ul. Brzozowie w Kudowie – Zdroju – etap IV
Zakres robót w szczególności obejmuje:
1) Zerwanie starej nawierzchni wraz z korytowaniem,
2) Wykonanie stabilizacji jezdni z gruntu stabilizowanego cementem,
3) Wykonanie podbudowy jezdni z kruszywa łamanego,
4) Wykonanie dwuwarstwowej nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego,
5) Wykonanie poboczy z kruszywa,
6) Wykonanie drenażu z kruszywa odwadniającego pas drogowy,
7) Ułożenie krawężników (najazdowych oraz betonowych 15 x 30 cm),
8) Ułożenie oporników betonowych 12 x 25 cm,
9) Wykonanie korytek odwadniających,
10) Uporządkowanie terenu wraz z renowacją zieleni,
11) Wymiana rury fi 315 na odcinku 50 mb,
12) budowę nowej sieci oświetleniowej od OU-49 do OU-58,
13) montaż nowoprojektowanych słupów oświetleniowych od OU-49 do OU-58,
14) podłączenie do istniejącego słupa nr OU 26,
15) znakowanie słupów,
16) zabezpieczenie sieci.
UWAGA!
Z uwagi na konieczność zachowania jednolitości architektonicznej i wizualnej oświetlenia Zamawiający wymaga, aby słupy i oprawy uliczne nawiązywały kształtem i stylistyką do opraw zlokalizowanych na ul. Brzozowie.
Inwestycja zlokalizowana jest w województwie dolnośląskim, powiecie kłodzkim, na działkach stanowiących własność gminy Kudowa-Zdrój. Wynikiem całości robót budowlanych będą obiekty budowlane w zakresie inżynierii lądowej i wodnej, które mogą samoistnie spełniać funkcję gospodarczą lub techniczną.
Inwestycja realizowana jest zgodnie ze złożonym przez Gminę Kudowa-Zdrój wnioskiem oraz WSTĘPNĄ PROMESĄ dotyczącą dofinansowania inwestycji z programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych nr Edycja6PGR/2023/3369/PolskiLad - zwanego dalej „Programem” z dnia 2023-07-28 na zasadach określonych w Uchwale Rady Ministrów nr 84/2021 z dnia 1 lipca 2021 r. (zmienionej uchwałą nr 176/2021 z dnia 28 grudnia 2021 r. , nr 87/2022 z dnia 26 kwietnia 2022 r. oraz nr 205/2022 z 13 października 2022 r.) w sprawie ustanowienia Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych, zwanej dalej „Uchwałą RM” i Regulaminu Naboru Wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych, zwanego dalej Regulaminem.
Przedmiot zamówienia będzie wykonany zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia znajdującego się w SWZ tj.: dokumentacją projektową, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych, przepisami Prawa budowlanego, przepisami BHP oraz warunkami zawartej umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
4.5.5.) Wartość części: 2182330,12 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 2 – Modernizacja Remizy OSP Brzozowie w Kudowie-Zdroju.Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na rozbudowie remizy OSP Brzozowie zgodnie z dokumentacją projektową pn.: „Rozbudowa Remizy OSP Brzozowie w Kudowie-Zdroju”
Zakres robót w szczególności obejmuje:
1) Remont ze zmianą funkcji pomieszczeń istniejącego budynku,
2) Wykonanie docieplenia ścian istniejącego budynku,
3) Montaż nowej stolarki okiennej i drzwiowej,
4) Wzniesienie nowego garażu dla wozu strażackiego,
5) Wykonanie zasilania budynku w wodę użytkową (studnia głębinowa),
6) Wykonanie instalacji elektrycznej,
7) Wykonanie instalacji WOD-KAN wraz z betonowym zbiornikiem bezodpływowym,
8) Wykonanie chodnika i podjazdu do budynku.
Inwestycja zlokalizowana jest w województwie dolnośląskim, powiecie kłodzkim, na działkach stanowiących własność gminy Kudowa-Zdrój.
Wynikiem całości robót budowlanych będą obiekty budowlane w zakresie inżynierii lądowej i wodnej, które mogą samoistnie spełniać funkcję gospodarczą lub techniczną.
Inwestycja realizowana jest zgodnie ze złożonym przez Gminę Kudowa-Zdrój wnioskiem oraz WSTĘPNĄ PROMESĄ dotyczącą dofinansowania inwestycji z programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych nr Edycja6PGR/2023/3369/PolskiLad - zwanego dalej „Programem” z dnia 2023-07-28 na zasadach określonych w Uchwale Rady Ministrów nr 84/2021 z dnia 1 lipca 2021 r. (zmienionej uchwałą nr 176/2021 z dnia 28 grudnia 2021 r., nr 87/2022 z dnia 26 kwietnia 2022 r. oraz nr 205/2022 z 13 października 2022 r.) w sprawie ustanowienia Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych, zwanej dalej „Uchwałą RM” i Regulaminu Naboru Wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych, zwanego dalej Regulaminem.
Przedmiot zamówienia będzie wykonany zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia znajdującego się w SWZ tj.: dokumentacją projektową, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych, przepisami Prawa budowlanego, przepisami BHP oraz warunkami zawartej umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331210-1 - Instalowanie wentylacji
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45410000-4 - Tynkowanie
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
4.5.5.) Wartość części: 573685,75 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2325000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2373005,48 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2325000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Renata Krężel Firma Ogólnobudowlana „KRĘŻEL”
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 8851283769
7.3.3) Ulica: ul. Sikorskiego
7.3.4) Miejscowość: Ścinawka Średnia
7.3.5) Kod pocztowy: 57-410
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-05-14
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2325000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 13 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 675000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 876972,30 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 675000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Renata Krężel Firma Ogólnobudowlana „KRĘŻEL”
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 8851283769
7.3.3) Ulica: ul. Sikorskiego
7.3.4) Miejscowość: Ścinawka Średnia
7.3.5) Kod pocztowy: 57-410
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-05-14
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 675000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 13 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-05-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |