za 5 dnitermin 2026-09-11 08:00

Budowa drogi gminnej łączącej ul. Główną z ul. Polną w Jasionej

Gmina Zdzieszowice

bez wadium

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00386967
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00386967/01
Typ
Contract Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-11 11:52
Termin
2026-09-11 08:00
Lokalizacja
Zdzieszowice, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-643f90a8-4c7e-4a3b-a1bb-c9cb99d73622
Identyfikator
1990004025
Ostatnia aktualizacja
2026-08-25

Dokumenty

12 plików

Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ)SPECYFIKACJA WARUNKÓW ZAMÓWIENIA (3)-sig.pdf · 528 KBZałącznik nr 1 do SWZ - Projektowane postanowienia umowneZał. Nr 1 -Projektowane postanowienia umowne.odt · 86 KBZałącznik nr 2 do SWZ - Formularz ofertyZał. Nr 2 - Formularz oferty.odt · 42 KBZałącznik nr 3 do SWZ - Oświadczenie Wykonawcy składane na podstawie arr. 125 ust. 1 ustawy PzpZał. Nr 3 - Oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu.odt · 53 KBZałącznik nr 4 do SWZ - Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasobyZał. Nr 4 - Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby o niepodleganiu wykluczeniu i spełnieniu warunków udziału.odt · 52 KBZałącznik nr 5 do SWZ - Zobowiązanie do oddania do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówieniaZał. Nr 5 - Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania.odt · 34 KBZałącznik nr 6 do SWZ - Oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowejZał. Nr 6 - Oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej.odt · 35 KBZałącznik nr 7a do SWZ - Wykaz robót budowlanychZał. Nr 7a - Wykaz robót budowlanych.odt · 33 KBZałącznik nr 7b do SWZ - Wykaz osóbZał. Nr 7b - Wykaz osób.odt · 39 KBZałącznik nr 8 do SWZ - Oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (art. 117 ust. 4 ustawy Pzp)Zał. Nr 8 - Oświadczenie o którym mowa w art. 117 ust. 4.odt · 41 KBZałącznik nr 9 do SWZ - Dokumentacja projektowaZał. Nr 9 -Dokumentacja projektowa do przetargu.zip · 77.9 MBZałącznik nr 10 do SWZ - Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ)Zał. Nr 10 - Opis Przedmiotu Zamówienia.odt · 55 KB

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty na placu budowyRoboty w zakresie budowy drógRoboty drogoweRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoRoboty budowlane zakresie budowy linii napowietrznychRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychRoboty budowlane w zakresie budowy linii komunikacyjnych

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00386967 z dnia 2026-08-11

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Budowa drogi gminnej łączącej ul. Główną z ul. Polną w Jasionej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Zdzieszowice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531413120

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Bolesława Chrobrego 34

1.5.2.) Miejscowość: Zdzieszowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 47-330

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.7.) Numer telefonu: 77 40 64 400

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: jbg@zdzieszowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdzieszowice.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa drogi gminnej łączącej ul. Główną z ul. Polną w Jasionej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-643f90a8-4c7e-4a3b-a1bb-c9cb99d73622

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00386967

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00038606/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa drogi gminnej łączącej ul. Główną z ul. Polną w Jasionej

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-643f90a8-4c7e-4a3b-a1bb-c9cb99d73622

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https:// zamowienia.gov.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Przedmiotowe postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Wszelka korespondencja w postępowaniu prowadzona będzie za pośrednictwem platformy zakupowej e-Zamówienia oraz w zakresie dopuszczonym niniejszą SWZ, a także przy użyciu poczty elektronicznej na adres jbg@zdzieszowice.pl, z zastrzeżeniem, że złożenie oferty jest możliwe wyłącznie za pośrednictwem platformy e-Zamówienia.

3.7.) Adres strony internetowej, pod którym są dostępne narzędzia, urządzenia lub formaty plików, które nie są ogólnie dostępne: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-643f90a8-4c7e-4a3b-a1bb-c9cb99d73622

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Klauzula informacyjna wynikająca z RODO spełniająca obowiązek informacyjny wobec Wykonawcy związany z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”.
Informujemy, że:
1. Administratorem Państwa danych osobowych w Urzędzie Miejskim w Zdzieszowicach jest Burmistrz Zdzieszowic, ul. Bolesława Chrobrego 34, 47-330 Zdzieszowice.
2. Inspektorem Ochrony Danych jest Witold Trybała, 47-330 Zdzieszowice, ul. Bolesława Chrobrego 34, I piętro - pokój nr 118, z którym można się skontaktować pod nr tel. 77 40 64 415, adresem email: iod@zdzieszowice.pl lub osobiście po uprzednim potwierdzeniu wizyty telefonicznie.
3. Państwa dane osobowe przetwarzane będą w związku postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego.
4. Państwa dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy; zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych (tj. Dz. U z 2011 nr 14, poz. 67) teczki aktowe będą przechowywane w archiwum zakładowym przez okres 5 lat w przypadku dokumentacji zamówień publicznych; w przypadku zamówień dofinansowanych dane osobowe oraz wszelka dokumentacja związana z realizacją projektu będą przechowywane przez okres trwałości Projektu.
5. Obowiązek podania przez Państwa danych osobowych bezpośrednio Państwa dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp.

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Nie przysługuje Państwu:
1) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
2) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
3) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.

Posiadacie Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak

4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia:

Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania inwestycyjnego pn. „Budowa drogi gminnej łączącej ul. Główną z ul. Polną w Jasionej”.
Zamówienie obejmuje wykonanie robót budowlanych mających na celu kompleksową odbudowę drogi gminnej łączącej ul. Główną z ul. Polną w Jasionej. Obszar inwestycji obejmuje działki o nr ew. 126/4, 126/5, 151, 152/2, 153, 155, 159, 160, 161, 181/1, 416, 417, 418/1, 418/2 oraz 636/3 w miejscowości Jasiona , gmina Zdzieszowice.
Celem zadania jest przywrócenie prawidłowej funkcjonalności drogi, zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu oraz zapewnienie odpowiedniego standardu technicznego i komunikacyjnego.
W ramach robót budowlanych Zamawiający przewiduje wykonanie:
- budowę ulicy – dł. 400,53 m + 35,14 m
- budowę skrzyżowań,
- budowę i przebudowę przepustów drogowych,
- budowę zjazdów wraz z przepustami,
- przebudowę kolidującej infrastruktury technicznej

4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233140-2 - Roboty drogowe

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45232210-7 - Roboty budowlane zakresie budowy linii napowietrznych

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45231600-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii komunikacyjnych

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2027-05-31

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60,00

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: okres gwarancji i rękojmi

4.3.6.) Waga: 40,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej, jeżeli:
- wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał w sposób należyty, co najmniej 1 robotę budowlaną polegającą na budowie/rozbudowie/przebudowie drogi o wartości nie mniejszej niż 1.200.000,00 zł brutto
- wskaże osobę do wykonania niniejszego zamówienia wraz z informacjami na temat jej wykształcenia, kwalifikacji zawodowych, doświadczenia, a także zakresu wykonywanych przez nią czynności, która spełnia następujące warunki: jedna osoba, która będzie pełniła funkcję Kierownika robót drogowych posiadająca:
• uprawnienia budowlane do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, tj.: do kierowania robotami budowlanymi w specjalności inżynieryjnej drogowej bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów,
• doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika budowy/kierownika robót na min. 1 zadaniu obejmującym wykonanie robót budowlanych polegających na: budowie/rozbudowie/ przebudowie lub remoncie drogi.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Zgodnie z zapisami z SWZ

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 454-455 ustawy Pzp oraz wskazanym w projektowanych postanowieniach umownych. Zmiana umowy wymaga dla swojej ważności, pod rygorem nieważności zachowania formy pisemnej.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-11 08:00

8.2.) Miejsce składania ofert: platforma e-Zamówienia

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-11 09:00

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-10

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

2026-08-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane