po terminietermin 2026-09-04 09:00

„ZWIĘKSZENIE EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ SYSTEMU CIEPŁOWNICZEGO MIASTA ZŁOCIENIEC – wymiana sieci ciepłowniczej”

"ZAKŁAD CIEPŁOWNICTWA" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

wadium 20 000 zł

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00389317
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00389317/01
Typ
Contract Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-12 12:47
Termin
2026-09-04 09:00
Lokalizacja
Złocieniec, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c63ebdb7-22b7-4a52-9598-182fb3a76ddb
Identyfikator
2530031989
Ostatnia aktualizacja
2026-08-25

Dokumenty

10 plików

załącznik nr 8 do SWZ - projekt umowyzałącznik nr 8 do SWZ - projekt umowy.pdf · 864 KBzałącznik nr 7 do SWZ- oswiadczenie o przeprowadzeniu obowiązkowej wizji lokalnej (wraz z ofertą)załącznik nr 7 do SWZ- oswiadczenie o przeprowadzeniu obwiązkowej wizji lokalnej (wraz z ofertą).docx · 62 KBzałącznik nr 6 do SWZ - wykaz robót (na wezwanie)załącznik nr 6 do SWZ - wykaz robót (na wezwanie).docx · 148 KBzałącznik nr 5 do SWZ - wykaz osób (na wezwanie)załącznik nr 5 do SWZ - wykaz osób (na wezwanie).doc · 68 KBzałącznik nr 4 do SWZ - oswiadczenie podmiotu udostępniającego zasoby (jeśli dotyczy-wraz z ofertą)załącznik nr 4 do SWZ - oswiadczenie podmiotu udostępniającego zasoby (jeśli dotyczy-wraz z ofertą).docx · 60 KBzałącznik nr 3 do SWZ- oswiadczenie wykonawcy o podstawie wykluczenia i spelaniania warunków (wraz z ofertą)załącznik nr 3 do SWZ- oswiadczenie wykonawcy o podstawie wykluczenia i spelaniania warunków (wraz z ofertą).docx · 63 KBzałącznik nr 2 do SWZ - formularz ofertyzałącznik nr 2 do SWZ - formularz oferty.docx · 66 KBzałącznik nr 1 do SWZ - dokumentacja projektowazałącznik nr 1 do SWZ - dokumentacja projektowa.zip · 45.6 MBSWZ - Zwiększenie efektywności energetycznej systemu ciepłowniczego miasta Złocieniec - wymiana sieci ciepłowniczychSWZ - Zwiększenie efektywności energetycznej systemu ciepłowniczego miasta Złocieniec - wymiana sieci ciepłowniczych.pdf · 919 KBwyjaśnieniawyjaśnienia.pdf · 607 KB

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczychRoboty budowlaneRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty w zakresie zagospodarowania terenu

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00389317 z dnia 2026-08-12

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
„ZWIĘKSZENIE EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ SYSTEMU CIEPŁOWNICZEGO MIASTA ZŁOCIENIEC – wymiana sieci ciepłowniczej”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: "ZAKŁAD CIEPŁOWNICTWA" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330918544

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleja Piastów 2

1.5.2.) Miejscowość: Złocieniec

1.5.3.) Kod pocztowy: 78-520

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kierownik@zczlocieniec.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zczlocieniec.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający sektorowy - art. 5 ust. 1 pkt 1 - gaz i energia cieplna

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność

energia cieplna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„ZWIĘKSZENIE EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ SYSTEMU CIEPŁOWNICZEGO MIASTA ZŁOCIENIEC – wymiana sieci ciepłowniczej”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c63ebdb7-22b7-4a52-9598-182fb3a76ddb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00389317

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

Zadanie dofinansowano w ramach konkursu nr FENX.02.01-IW.01-001/24 dla Działania FENX.02.01 Infrastruktura ciepłownicza w ramach Priorytetu FENX.02 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z EFRR, Programu Operacyjnego Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027.

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c63ebdb7-22b7-4a52-9598-182fb3a76ddb

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-c63ebdb7-22b7-4a52-9598-182fb3a76ddb

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym
a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl.
2. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
3. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.
4. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania.
5. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert/wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”).
W przypadku załączników, które są zgodnie z ustawą Pzp lub rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, mogą być opatrzone, zgodnie z wyborem wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia/podmiotu udostępniającego zasoby, podpisem typu zewnętrznego lub wewnętrznego. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) dodaje się uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny).

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia składa się z wykonania robót budowlanych polegających na wymianie lub budowie węzłów ciepłowniczych na terenie miasta Złocieniec, w podziale na trzy zadania :

ZADANIE nr I – WYMIANA SIECI CIEPŁOWNICZEJ PRZY UL. PUSTEJ
Przedmiot zamówienia polega na prowadzeniu robót budowlanych polegających na wymianie sieci ciepłowniczej 2x219,1/PE315, o dł. 729mb, zasilającej sieć ciepłowniczy W4 przy ulicy Pusta 2 w Złocieńcu.

ZADANIE nr II – BUDOWA SIECI CIEPŁOWNICZEJ PRZY UL. PIŁSUDSKIEGO, MICKIEWICZA I 3 PUŁKU PIECHOTY
Przedmiot zamówienia polega na prowadzeniu robót budowlanych polegających na budowie sieci ciepłowniczej 2x48,3/PE125, 2x60,3/PE140, 2x76,1/PE160, 2x88,9/PE200, 2x139,7/PE250, 2x168,3/PE315, o dł. 233mb oraz 434mb. Zasilającej projektowany węzeł W5 oraz obszar ulic Piłsudskiego, Mickiewicza, 3 Pułku Piechoty w Złocieńcu.

ZADANIE NR III - BUDOWA SIECI CIEPŁOWNICZEJ PRZY UL. PODMIEJSKIEJ
Przedmiot zamówienia polega na prowadzeniu robót budowlanych polegających na budowie sieci ciepłowniczej 2x76,1/PE160, o dł. 115mb., zasilającej obszar ulicy Podmiejskiej w Złocieńcu.

1) Wykonawca własnym staraniem i na własny koszt dokona oraz poniesie wszelkie opłaty związane z następującymi czynnościami:
a) tyczenie geodezyjne i inwentaryzacja powykonawcza (kompletna obsługa geodezyjna),
b) zajęcie terenu i pasa drogowego,
c) przebudowa infrastruktury kolidującej z przebiegiem sieci,
d) wykonanie wszelkich prób i sprawdzeń oraz przedstawienie dokumentacji w tym zakresie, w szczególności badanie połączeń spawalnych, połączeń mufowych, instalacji alarmowej oraz zagęszczenia gruntu.
2) Wykonawca zabezpieczeczy materiały technologiczne, materiały budowlane, sprzęt budowlany, transport, energię elektryczną i wodę.
3) Wykonawca zobligowany jest w ramach realizacji zadania dokonać nasadzen 5 drzew o obwodzie pnia nie mniejszej niż 1,5 m oraz 10 krzewów w miejscach wskazanych przez Zamawiajacego.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia opisany został w załączniku nr 1 do SWZ oraz projekcie umowy (załącznik nr 8).

4.2.6.) Główny kod CPV: 45232140-5 - Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 22 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. Zamawiający przy wyborze najkorzystniejszej oferty, spośród ofert Wykonawców, którzy spełniają warunki udziału oraz nie podlegają wykluczeniu postępowaniu zastosuje następujące kryteria:
1) cena oferty – waga kryterium 60 %
2) okres gwarancji na roboty budowlane – waga kryterium 40%

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: okres gwarancji robót budowlanych

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej

a) Wykonawca spełni ten warunek udziału w postępowaniu, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat, licząc od dnia, w którym upływa termin składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie co najmniej dwie roboty budowlane polegające na budowie lub przebudowie sieci ciepłowniczej prezizolowanej o wartości min. 3 000 0000,00 zł brutto każda (wartość ta musi być zrealizowana na podstawie jednej umowy/kontraktu oraz może być wartością dla realizacji wielu sieci);

b) Wykonawca spełni ten warunek udziału w postępowaniu, jeżeli wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował osobą niezbędną do wykonania niniejszego zamówienia, tj.: jedną osobą pełniącą funkcję kierownika budowy, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: c) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie braku podstaw do wykluczenia zgodnie z art. 109 ust. 1 pkt 4 Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: a) wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego,
w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług kierowania pracami, wraz
z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia
i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - jako spełnianie warunku określonego w dziale 4 ust. 1 SWZ – załącznik nr 5 do SWZ;
b) wykazu robót budowlanych - jako spełnianie warunku określonego w dziale 4 ust. 1 SWZ, zgodnie z załącznikiem nr 6 do SWZ, z załączeniem dowodów należytego wykonania robót;

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

1. Zamawiający żąda wniesienia wadium w wysokości: 20 000,00 zł.
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 Ustawy.
3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
a. pieniądzu;
b. gwarancjach bankowych;
c. gwarancjach ubezpieczeniowych;
d. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2019 r. poz. 310, 836 i 1572).
4. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy 63 1020 2847 0000 1102 0009 6172.

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku, Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: oświadczenie,
o którym mowa w dziale 6 ust. 1 SWZ składa z ofertą każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenie to potwierdza brak podstaw wykluczenia
w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje brak podstaw wykluczenia w postępowaniu.
3. Jeżeli została wybrana oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, Zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego kopii umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.
Oświadczenie ma być złożone wraz z ofertą (jeżeli dotyczy). Oświadczenie ma być podpisane przez każdego w Wykonawców występujących wspólnie.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Istotne postanowienia umowy zawarte zostały w Załączniku nr 8 do SWZ.
2. Zamawiający przewiduje możliwość zmian istotnych postanowień zawartej umowy, na podstawie art. 454-455 ustawy Pzp oraz postanowień projektu umowy, w przypadku wystąpienia co najmniej jednej z okoliczności wymienionych poniżej:
1) zmiana terminu realizacji przedmiotu umowy w razie:
a) wystąpienia okoliczności siły wyższej, przez którą należy rozumieć zdarzenia niezależne od żadnej ze stron, zewnętrzne, niemożliwe do zapobieżenia, które nastąpiło po dniu wejścia w życie umowy,
b) skierowania przez Zamawiającego do Wykonawcy pisemnego żądania wstrzymania robót budowlanych, stanowiących przedmiot zamówienia lub wydania zakazu prowadzenia robót budowlanych, stanowiących przedmiot zamówienia przez organ administracji publicznej lub zarządców infrastruktury, o ile żądanie lub wydanie zakazu nie nastąpiło z przyczyn, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność,
c) wystąpienia kolizji z instalacjami wewnętrznymi lub zewnętrznymi nieujawnionymi
w dokumentacji projektowej, lub innymi robotami prowadzonymi przez innego wykonawcę, przy czym przedłużenie terminu realizacji zamówienia nastąpi o liczbę dni niezbędną Wykonawcy na usunięcie kolizji z instalacjami wewnętrznymi nieujawnionymi w dokumentacji projektowej,
d) wystąpienia niezawinionej przez Wykonawcę konieczności wprowadzenia w dokumentacji projektowej zmian lub usunięcia błędów, powodujących wstrzymanie lub przerwanie robót budowlanych, stanowiących przedmiot zamówienia, przy czym przedłużenie terminu realizacji zamówienia nastąpi o liczbę dni niezbędną do wprowadzenia zmian,
e) wystąpienia warunków geologicznych lub hydrologicznych odmiennych od założonych w dokumentacji projektowej i powodujących konieczność wstrzymania robót lub konieczność ich wykonania przy wykorzystaniu odmiennych od zaprojektowanych rozwiązań technicznych,
f) konieczności wykonania robót zamiennych lub zamówień dodatkowych niezbędnych do wykonania zmówienia podstawowego,
2) zmiany technologiczne spowodowane w szczególności następującymi okolicznościami:
a) z uwagi na możliwość osiągnięcia wymaganego efektu przy niższych kosztach wykonania robót, przez zastosowanie innych rozwiązań technicznych lub materiałowych, przy zachowaniu jakości i parametrów technicznych obiektów budowlanych, instalacji i urządzeń;
b) z uwagi na możliwość osiągnięcia wymaganego efektu przez zastosowanie innych rozwiązań technicznych lub materiałowych zwiększających jakość, parametry techniczne lub eksploatacyjne obiektów budowlanych lub skracających termin realizacji zamówienia;
c) konieczność zrealizowania przedmiotu umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub materiałowych ze względu na zmiany obowiązującego prawa;
d) konieczność wykonania robót oraz usunięcia wad w celu zmniejszenia zagrożenia, gdy zaistnieje wypadek wpływający na bezpieczeństwo życia, zdrowia, mienia, lub robót na terenie budowy lub sąsiadujących nieruchomości a inspektor nadzoru wydał wykonawcy polecenie wykonania robót,
e) w wyniku konieczności wykonania dodatkowych uzgodnień, badań, ekspertyz, analiz dotyczących realizacji przedmiotu zamówienia,
f) uzasadnionych przyczyn technicznych lub funkcjonalnych powodujących konieczność zmiany sposobu wykonania umowy,
g) złożenia wniosku o likwidację wykonawcy, producenta, dystrybutora lub gwaranta produktu - nie dotyczy Wykonawcy (strony niniejszej umowy), a jedynie wykonawcy, producenta itd produktów, które miały być wykorzystane do wykonania umowy;
3) zmiany umowy dotyczące zmiany osób odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi w tym zmiany kierownika budowy, przy czym osoby zastępujące muszą spełniać warunki określone na etapie postępowania przetargowego (kwalifikacje i doświadczenie),
4) zmiany sposobu rozliczania Umowy lub dokonywania płatności na rzecz Wykonawcy może nastąpić wskutek zaistnienia przyczyn organizacyjnych lub finansowych leżących po stronie Zamawiającego.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-04 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Platforma e-Zamowienia

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-04 09:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-03

2026-08-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane