po terminietermin 2026-08-20 09:00

Dostawa rękawic jednorazowych, niejałowych, niesterylnych, nitrylowych do badań, bezpudrowych dla potrzeb WSzZ w Płocku.

WOJEWÓDZKI SZPITAL ZESPOLONY W PŁOCKU

bez wadium

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00389641
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00389641/01
Typ
Contract Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-08-12 13:57
Termin
2026-08-20 09:00
Wartość
122 709,6 985
Lokalizacja
Płock, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-be24d4fb-789c-4cee-b09f-2bf38495aee4
Identyfikator
7742411908
Ostatnia aktualizacja
2026-08-25

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Jednorazowe, niechemiczne artykuły medyczne i hematologiczne

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00389641 z dnia 2026-08-12

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa rękawic jednorazowych, niejałowych, niesterylnych, nitrylowych do badań, bezpudrowych dla potrzeb WSzZ w Płocku.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: WOJEWÓDZKI SZPITAL ZESPOLONY W PŁOCKU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000650070

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Medyczna 19

1.5.2.) Miejscowość: Płock

1.5.3.) Kod pocztowy: 09-400

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL923 - Płocki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zaopatrzenie.przetargi@wszplock.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.wszplock.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa rękawic jednorazowych, niejałowych, niesterylnych, nitrylowych do badań, bezpudrowych dla potrzeb WSzZ w Płocku.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-be24d4fb-789c-4cee-b09f-2bf38495aee4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00389641

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-be24d4fb-789c-4cee-b09f-2bf38495aee4

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl/

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wymagania techniczne i organizacyjne
dot. korespondencji elektronicznej opisane są w pkt XVI SWZ.

3.7.) Adres strony internetowej, pod którym są dostępne narzędzia, urządzenia lub formaty plików, które nie są ogólnie dostępne: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-be24d4fb-789c-4cee-b09f-2bf38495aee4

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Zamawiający dopuszcza złożenie oferty w postaci katalogu

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: SZ.2910.7.(42/ZP/26).2026.MS

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa rękawic jednorazowych, niejałowych, niesterylnych, nitrylowych do badań, bezpudrowych.

4.2.6.) Główny kod CPV: 33141000-0 - Jednorazowe, niechemiczne artykuły medyczne i hematologiczne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Wg kolejności

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.7.) Kolejność kryterium: 1

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 6

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 9

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: oświadczenie lub dokumenty potwierdzające brak podstaw wykluczenia. dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego:
a) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia na ww. podstawie prawnej,
b) informacja z wykazów określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014,
c) informacja z listy rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego,
d) odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: oświadczenie lub dokument potwierdzający spełnienie warunków udziału w postępowaniu-nie są wymagane

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą następujących przedmiotowych środków
dowodowych na potwierdzenie, że oferowane dostawy spełniają określone przez
Zamawiającego wymagania, cechy które są niezbędne do przeprowadzenia postępowania.

1. Na wszystkie wyroby medyczne występujące w opisie przedmiotu zamówienia należy przedłożyć
dokumenty potwierdzające dopuszczenie wyrobu medycznego do obrotu lub używania na
terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z obowiązującymi przepisami rozporządzenia
Parlamentu Europejskiego i Rady(UE) 2017/745 z dn. 05.04.2017 r. ze zmianami oraz ustawy z dnia 07.04.2022 0 wyrobach medycznych.) (Dz.U. 2023 poz. 826 ze zm.) oraz aktów wykonawczych do ustawy

• certyfikat zgodności – dokument wydany przez jednostkę notyfikowaną w zakresie wyrobów poświadczający przeprowadzenie procedury oceny zgodności, potwierdzającej, że wyrób jest zgodny z wymaganiami ww. rozporządzeniem -jeśli zgodnie z przepisami prawa wymagana jest certyfikacja wyrobu.

W przypadku , gdy z przedłożonego certyfikatu zgodności lub deklaracji zgodności wynika, że utraciły one ważność, ale pozostają one ważne na mocy przepisów rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2023/607 z dn.15.03.2023r.-oświadczenie jednostki notyfikowanej producenta lub dystrybutora potwierdzające spełnienie warunków ww. rozporządzenia uprawniające do przedłożenia ważności certyfikatu lub deklaracji zgodności z mocy prawa.

• deklarację zgodności – CE- oświadczenie producenta że, wyrób nią objęty jest zgodny z ww. rozporządzeniem.

2. Na rękawice należy przedłożyć dokument potwierdzający spełnienie wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/425 z dnia 9 marca 2016r. w sprawie środków ochrony indywidualnej., tj. deklarację zgodności potwierdzającą, że zaoferowane rękawice są środkiem ochrony indywidualnej kategorii III.

3. Dla produktu z pakietu nr 1:
• dokument potwierdzający wykonanie badań przez producenta na zgodność z normą PN EN 455 – 1,2,3 lub równoważne, lub inny równoważny przedmiotowy środek dowodowy, który potwierdza powyższe;
• dokument potwierdzający przebadanie na przenikanie cytostatyków zgodnie z normą ASTM D 6978 – 5 lub EN 374, lub równoważne, lub inny równoważny przedmiotowy środek dowodowy, który potwierdza powyższe;
• dokument potwierdzający przebadanie na przenikalność wirusów zgodnie z normą ASTM F 1671 lub równoważne, lub inny równoważny przedmiotowy środek dowodowy, który potwierdza powyższe;


4. materiały promocyjne opisujące przedmiot zamówienia określony w załączniku nr 1 do SWZ, będące oficjalnymi katalogami, folderami, ulotkami reklamowymi itp. stosowanymi
w powszechnych stosunkach handlowych potwierdzające zgodność oferowanego przedmiotu
zamówienia z wymaganiami Zamawiającego. Zamawiający nie dopuszcza dokumentów
przygotowanych tylko na potrzeby niniejszego postępowania.
W przypadku, gdy nie opracowano dla przedmiotu zamówienia materiałów promocyjnych lub
brak jest w materiałach promocyjnych potwierdzenia zgodności oferowanego przedmiotu
zamówienia z wymaganymi przez Zamawiającego parametrami Wykonawca może przedłożyć
następujący równoważny środek dowodowy (wg wyboru Wykonawcy): specyfikację
techniczną producenta lub jej wyciąg, zdjęcie potwierdzające powyższe lub oświadczenie
producenta, dystrybutora lub jego upoważnionego przedstawiciela w Unii Europejskiej.

W przypadku braku potwierdzenia wymagań, cech w dokumentach, o których mowa w niniejszym
punkcie (brak informacji w dokumentach lub niezgodne informacje), Zamawiający odrzuci ofertę
Wykonawcy w trybie odpowiednio art. 226 ust. 2 lit. c lub ust. 5 ustawy Pzp.

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak

5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:

Przedmiotowe środki wskazane w pkt. 5. 8.
Jeżeli wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych wraz z ofertą lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. Zamawiający nie wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia, jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert lub, pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Zmiana umowy wymaga zgody obu stron umowy oraz formy pisemnej elektronicznej lub dokumentowej (w postaci
zawarcia aneksu do umowy) pod rygorem nieważności, z zastrzeżeniem art. 454 ustawy Pzp.
2. Dopuszczalne zmiany umowy zawarte są w treści § 10 załącznika nr 4 do SWZ ( projekt umowy).

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-20 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl/

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-20 10:00

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-09-18

2026-08-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy